שתף קטע נבחר

מאלי: 60 מלקות לנערה כי דיברה עם גברים

המורדים האיסלאמיסטים שכבשו את צפון המדינה ומנסים להחיל בה את השריעה טוענים: "הזהרנו את הנערה חמש פעמים שתפסיק לדבר עם הגברים שעמדו ברחוב, אבל היא המשיכה". ההמונים הוזמנו לצפות בה סופגת את העונש

המורדים האיסלאמיסטים שהשתלטו על צפון מאלי מראים לאן הם רוצים לקחת את המדינה האפריקנית. כלי תקשורת בעולם מדווחים כי נערה בת 15 מהעיר טימבוקטו קיבלה עונש של 60 מלקות, משום שקיצונים איסלאמים השולטים כעת באזור הרשיעו אותה בפשע "גדול במיוחד": היא דיברה עם גברים.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

לפי הדיווחים, הנערה נתפסה על-ידי איסלאמיסטים המשתייכים לארגון "אנסאר דין" השולט כעת בטימבוקטו כשהיא עומדת לצד גברים. "האיסלאמיסטים טענו כי הילדה הוזהרה חמש פעמים על-ידי המשטרה שלהם, אבל המשיכה לדבר עם הגברים ברחוב. אחרי שימוע שנערך לה, האיסלאמיסטים הענישו אותה ב-60 מלקות", סיפר תושב העיר, עוסמאן מאיגה.


מורדים בני שבט הטוארג במאלי (צילום: EPA) (צילום: EPA)
מורדים בני שבט הטוארג במאלי(צילום: EPA)

 

לדבריו, העונש ניתן לנערה באופן פומבי ולכולם מותר להגיע ולצפות בה סופגת את המלקות, אולם לא רבים הגיעו לראות את המחזה. האירוע התרחש בסביבות השעה 11:00 בבוקר לפי השעון המקומי מול מפקדת המשטר האיסלאמית במרכז טימבוקטו, בסמוך ל"כיכר העצמאות" בעיר.

 

במרס השנה השתלטו חמושים על בירת מאלי במאקו וסילקו את הנשיא אמאדו טומאני טורה. בעקבות ההשתלטות הזו נפלו צפון המדינה ומזרחה בידי המורדים בני שבט הטוארג וחמושים בעלי קשרים עם אל-קאעידה. מאז כפו המורדים האיסלאמיסטים את חוקי השריעה באזורים רבים הנמצאים תחת שליטתם. דווח על זוועות רבות שביצעו, וכן על כך שהשחיתו אתרי מורשת בטימבוקטו, עיר עתיקה בעלת חשיבות היסטורית עצומה.

 

אתרי מורשת בטימבוקטו הושחתו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אתרי מורשת בטימבוקטו הושחתו(צילום: AFP)

 

בסוף השבוע האחרון אישרה מועצת הביטחון של האו"ם הצעה בעד התערבות צבאית במאלי. לפי התוכנית, הכוח הבינלאומי שיישלח למדינה צפוי לכלול 3,000 חיילים. המועצה קראה לרשויות מאלי ולנציגי המורדים השולטים בצפון "לפתוח בהקדם

במשא ומתן רציני", ואמרה כי עליהם לשאוף "לפתרון מדיני קבוע תוך שמירה על האחדות ועל הטריטוריה של המדינה".

 

בינתיים ממשיכים בעולם לעקוב אחרי מצבה של מללה יוסופזאי, פעילת השלום הפקיסטנית בת ה-14 שנורתה בשבוע שעבר על-ידי אנשי טליבאן בארצה. הנערה הוטסה בתחילת השבוע לטיפול בבריטניה, ורופאים שם אומרים כי יש לה סיכוי להחלים באופן משביע רצון. יוסופזאי נורתה משום שקידמה חינוך לנשים, דבר שאינו ראוי בעיני האיסלאמיסטים הקיצונים, והיא הוטסה לבית חולים בבירמינגהאם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העיר טימבוקטו שנכבשה והושחתה
צילום: AFP
מומלצים