שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה ננעלה בעליות; דסק"ש קפצה ב-10%

  המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.4% ומדד הבנקים קפץ ב-0.8%. מניית מזרחי ירדה ב-1.1% לאחר שיעקב פרי הודיע שיעזוב את תפקידו כיו"ר הבנק ויצטרף למפלגתו של יאיר לפיד. קרדן קפצה ב-18% לאחר שאתמול עלתה ב-20%; מחזור המסחר הסתכם ב-1.27 מיליארד שקל

  המסחר בבורסה בתל-אביב ננעל היום (ג') בעליות על רקע המגמה החיובית באירופה ובוול סטריט לאחר פרסום מדד המחירים לצרכן בארה"ב שהפתיע את התחזיות המוקדמות ועלה ב-0.6%.

   

  מדדי מניות

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-0.39% ל-1,233.61 נקודות. מדד תל-אביב 100 עלה ב-0.41% ל-1,092.59

  נקודות. מדד בלוטק 50 עלה ב-0.13% ל-339.14 נקודות. מנגד, מדד נדל"ן ירד ב-0.62% ל-283.89 נקודות.

   

  ברקע המסחר 

  מדד המחירים לצרכן לחודש ספטמבר, אשר פורסם אתמול בערב, נותר לא שינוי, כך שהאינפלציה מתחילת השנה עומדת על 2.1%, כמו באוגוסט.

   

  הכלכלנים והחזאים בשוק ההון צפו עלייה של כ-0.5%, אחרי עלייה מפתיעה של 1% באוגוסט. כתוצאה מכך מסתכמת כעת האינפלציה בפועל, המחושבת 12 חודשים לאחור (מדד ספטמבר 2012 לעומת מדד ספטמבר 2011) ב-2.1% - באיזור מרכז תחום היעד השנתי שקבעה הממשלה (1%-3%). המגמה בארבעת החודשים האחרונים משקפת אינפלציה מעט גבוהה יותר, בשיעור שנתי של 2.6%.

   

  גיל דטנר, אנליסט לאומי שוקי הון, התייחס לעליות החדות במניות חברות המזון וכתב כי "אנו מעדיפים את ההשקעה באסם מאשר בשטראוס המאופיינת ברמות סיכון נמוכות יותר. בחודשים האחרונים אפשר להצביע על שני שינויים עיקריים במגזר - ראשית, תנועת המחאת לא צברה מומנטום משמעותי במהלך הקיץ. שנית, אנו באמצע של גל עליות מחירי מזון. הגל התחיל עם מוצרי מזון תחת פיקוח (כגון לחם), אשר נאלצו לעלות מחירים בשל העליות החדות בחלק מהסחורות. מהלך זה סיפק לחברות המזון איתות להכריז על עליית מחירים, ורובן אכן עשו זאת".

   

  מניות במרכז

  יו"ר בנק מזרחי יעקב פרי הודיע על פרישתו. ראש השב"כ לשעבר מצטרף למפלגת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד ויתמודד ברשימת המפלגה בבחירות הקרובות. פרי, המכהן כיום כיושב ראש בנק מזרחי, ישולב במקום גבוה ברשימה וצפוי לקבל תפקיד של שר אם המפלגה תצטרף לקואליציה לאחר הבחירות.

   

  אילנית שרף, אנליסטית פסגות, התייחסה למניית בזק על רקע הקדמת הבחירות ופרישתו של שר התקשורת משה כחלון. "הקדמת הבחירות והודעת הפרישה של שר התקשורת עשויה לשחרר במשהו את האחיזה הרגולטורית בשוק התקשורת, גם אם רק בטווח הקצר". "הוצאת הרפורמות בשוק הקווי מהכוח אל הפועל בתקופה בה הבחירות בפתח עשויה להתעכב ויתכן כי המשך הרפורמות ייעשו תחת הנחיותיו של השר החדש. במצב כזה קשה להעריך האם ההתנהלות במשרד התקשורת תהיה בדומה להתנהלות תחת משה כחלון, אשר נתפס כיוצא דופן בדרך הפעולה וברפורמות שהנהיג", כתבה שרף.

   

  ביוליין, חברה ביופרמצבטית לפיתוח תרופות, הודיעה כי היא השלימה בהצלחה את שלב הפיתוח הפרה-קליני עבור BL-8020, טיפול נטול אינטרפרון הניתן בבליעה לטיפול בדלקת כבד (הפטיטיס) מסוג C. החברה מתכננת להתחיל באירופה את שלב I/II של הניסויים הקליניים לבדיקת הבטיחות והיעילות של BL-8020 במהלך הרבעון הראשון של 2013.

   

  אלעד אירופה שבשליטת אלעד תשובה, בנו של איש העסקים יצחק תשובה, הודיעה היום על מיזוג החברה בצורה של משולש הופכי הפוך. לפי הודעת החברה תשובה ירכוש את 15% מהמניות שלא נמצאות בשליטתו כך שלבסוף תהפוך החברה לפרטית ותימחק מהמסחר בבורסה.

   

  מניית אל על ריכזה מחזור מסחר גבוה יחסית על רקע השמועות בשוק כי חיים סבן מתכנן לרכוש חלק מהחברה.

   

  חברת פרוטרום, העוסקת בתחום הטעמים וחומרי הגלם הייחודיים, הודיעה היום כי תרחיב את פעילותה בישראל ותקים מפעל חדש באזור הגלבוע בהשקעה כוללת של 110 מיליון שקל (קרוב ל-30 מיליון דולר).

   

  קבוצת עזריאלי צופה כי בשנת 2016 ההכנסות משכירות יסתכמו ב-1.73 מיליארד שקל עד 1.77 מיליארד שקל – צמיחה של כ-80% לעומת שנת 2011, אז הסתכם ה-NOI ב-983 מיליון שקל. כך עולה ממצגת למשקיעים שפרסמה היום הקבוצה. ב-2010, לשם השוואה, הסתכמו הכנסות הקבוצה משכירות ב-892 מיליון שקל כך שבין השנים 2010 ו-2011, חלה עלייה של 10% בהכנסות משכירות.

   

  כלל ביטוח בניהולו של שי טלמון הודיעה כי קיבלה את הסכמות הבנקים המלווים להשלמת העסקה למכירת גארד לחברה בת של ברקשייר הת'אוויי. הסכמת הבנקים הגיעו על רקע כוונת החברה לפרוע הלוואות לאותם הבנקים בסך של 200 - 300 מיליון שקל.

   

  בתוך כך הודיעה חברת הביטוח מגדל כי היא בוחנת את אפשרות קליטת תיק הביטוח הכללי של אליהו במסגרת העסקה לרכישת החברה מג'נרלי האיטולקית. אולם, אין כל ודאות בשלב זה כי המהלך יושלם.

   

  חברת האינטרנט בבילון שבשליטת נעם לניר, מבקשת לאפשר לבעל השליטה לממש חלק מאחזקותיו במסגרת ההנפקה המתוכננת בארה"ב - כך עולה מזימון לאסיפת בעלי המניות ל־20 בנובמבר, שפירסמה החברה. בין היתר, מתבקשים בעלי המניות בבילון להעניק לנעם לניר ולקרן ריד אלסוויר (Reed Elsevier Ventures) ואפשרות למכור חלק מאחזקותיה במניות החברה במסגרת ההנפקה המתוכננת בארה"ב, ולהתקשר לשם כך עם חתמי ההנפקה להפצת מניותיהם.

   

  חברת אוריין שבשליטת חן למדן (53.8%) דיווחה אתמול על חתימת הסכם לרכישת מלוא הון המניות של אביב שיגור המתחרה הפרטית שבשליטת אליעזר פישמן תמורת 13.5 מיליון שקל. מדובר בהפחתה במחיר שנחתם במסמך העקרונות שנחתם ביולי האחרון, אז דובר על סך כולל של 16 מיליון שקל.


  פורסם לראשונה 16/10/2012 10:16

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים