שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

אשתו של ישי בבית הרב: "תתכונני לתסריט רע"

יו"ר ש"ס נאבק על מקומו בראשות המפלגה, לנוכח חזרתו של דרעי. שלושת חברי מועצת חכמי התורה תומכים כנראה בדרעי, וייפגשו בקרוב עם הרב עובדיה יוסף

המאבק של אלי ישי על השליטה בש"ס נכנס לישורת האחרונה: יו"ר המפלגה אלי ישי נכנס ל-48 השעות האחרונות שיקבעו כנראה כמה ייפגע מעמדו מחזרתו של אריה דרעי להנהגה. הבוקר (יום ג') הגיע ישי לתפילת שחרית בבית הכנסת הצמוד לביתו של הרב עובדיה יוסף בירושלים. לאחר התפילה, הסתגר ישי עם הרב יוסף במשך שעה ארוכה בחדר העבודה ולאחר מכן יצא מהדלת האחורית.

 

בחירות 2013 - לכל הכתבות

 

במסגרת הניסיונות להביא לסיומה של הסאגה, זומנה אמש ציפי ישי, אשתו של שר הפנים, לבית הרב עובדיה יוסף. בפגישה, כך דווח לאחר מכן, נאמר לישי כי מוטב שתתכונן לתרחיש הפוליטי הגרוע מכול, קרי, איבוד תפקיד היו"ר לדרעי.

אלי ישי והרב עובדיה יוסף, היום בבית הכנסת (צילום: חיים צח, "ידיעות אחרונות") (צילום: חיים צח,
אלי ישי והרב עובדיה יוסף, היום בבית הכנסת(צילום: חיים צח, "ידיעות אחרונות")

 

מי שבלט בהיעדרו הבוקר הוא השר אריאל אטיאס, מספר 2 הנוכחי במפלגה החרדית-ספרדית. שר השיכון מתפלל בכל בוקר אצל הרב אך היום לא בא.

 

במסגרת "קרב הבלימה" שמנהל ישי על מקומו, צפויים להגיע היום ומחר מספר עסקנים ותורמים של ש"ס אל בית הרב כדי לדבר על לבו. ייתכן שגם שלושת חברי מועצת חכמי התורה, אשר על פי ההערכות תמיכתם נתונה לדרעי, יגיעו לרב שרוצה לשמוע אותם בטרם יכריע.

 

אתמול, רגע לפני פיזור הכנסת, נסע ישי במיוחד לבני־ברק,

 כדי לבקר אצל שניים מחברי "מועצת חכמי התורה", הרבנים משה מאיה ושמעון בעדני, שלמוצא פיהם תיתכן חשיבות רבה. כמה ימים לפניו היה זה דרעי שהגיע אל הרבנים, וככל הנראה הצליח לגבש את תמיכתם בו.

 

מאחורי הקלעים מתנהל בשבועות האחרונים קרב של ממש על הנהגת ש"ס. דרעי נאבק כדי לחזור ולהוביל את המפלגה, שאותה נאלץ לעזוב לאחר הרשעתו בלקיחת שוחד. אנשי דרעי מזכירים בימים אלה את אמירתו של הרב עובדיה יוסף מלפני 13 שנה, לפיה הנהגת המפלגה ניתנה לישי כפיקדון, עד לשובו של דרעי.


פורסם לראשונה 16/10/2012 10:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי, הבוקר בית הכנסת
צילום: חיים צח, "ידיעות אחרונות"
מומלצים