שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז
  מסתמן: הפריימריז בליכוד ייערכו ב-25 בנובמבר
  נתניהו מנסה להחליש את כוחו של פייגלין, ונראה שהבחירות לרשימה לכנסת ייערכו כבר בחודש הבא. העבודה שכרה את היועץ האסטרטגי סטנלי גרינברג, שעבד ב-99' עם ברק

  אחרי שהכנסת הצביעה על תאריך סופי לקיום הבחירות הכלליות לכנסת ה-19 צפויה הערב (יום ג') ועדת החוקה של הליכוד לאשר את תאריך הבחירות הפנימיות בליכוד. הבוקר נערך בלשכת ראש הממשלה דיון על שיטת הבחירות ומסתמן כי הבחירות יתקיימו ביום ראשון, ה-25 בנובמבר.

   

  בחירות 2013 - כתבות נוספות ב-ynet:

   

  יו"ר הליכוד בנימין נתניהו הנחה את מנהלת הליכוד להכפיל את עמדות ההצבעה ומספר הקלפיות כדי להגדיל את אחוז ההצבעה בפריימריז ולהחליש את כוחם של משה פייגלין ואנשיו. פייגלין נהנה מקבוצת תמיכה של בין עשרת אלפים ל-15 אלף איש המזוהים עמו אידאולוגית, ובשנה האחרונה הוא ביצע תפנית תדמיתית ושידר ממלכתיות. שינוי זה אישר לשרים וח"כים רבים לחבור אליו ואף להופיע איתו באירועים פוליטיים פומביים, ולפי ההערכות בליכוד, הסיכויים שפייגלין ייבחר לרשימה גדולים.

   

  מחר תתכנס ועידת הליכוד בגני התערוכה בתל-אביב כדי לאשר סופית את תאריך ושיטת הבחירות הפנימיות. בכירים בליכוד מותחים ביקורת על החלטתו של היו"ר נתניהו להיעדר מכינוס הוועידה.

   

  כ-130 אלף מתפקדים בליכוד יבחרו את חברי הרשימה לכנסת ה-19. מבין 27 חברי הכנסת המכהנים של הליכוד, צפויים בין חמישה לשבעה חברי כנסת ושרים לאבד את מקומותיהם בבית המחוקקים. אתמול הודיע רשמית השר משה כחלון כי לא ימשיך לקנדנציה נוספת, מה שהקל במעט על המתמודדים. על פי השיטה המוצעת בתקנון הליכוד, ההצבעה שתיערך בחודש הבא תהיה אלקטרונית - שיטה שתקטין משמעותית את שיטת "רשימות המומלצים" או "רשימות החיסול" - כפי שהן מכונות בליכוד.

   

  בשל ההצבעה באמצעות מחשב, תיעלם תופעת הטפסים המוכנים מראש שאיתם נהגו חברי קבוצות שונות בליכוד להגיע בעבר אל הקלפיות. עם זאת, חברי הליכוד יוכלו להצביע בכל קלפי שירצו ברחבי הארץ - החלטה שתאפשר לקבוצות מאורגנות היטב דוגמת אנשי חיים כץ,

  להצביע בצורה מסודרת ומוכוונת יותר.

    

  במקביל, הודיעה מפלגת העבודה כי שכרה את שירותיו של סטנלי גרינברג, מבכירי היועצים האסטרטגיים בעולם, על מנת שישמש כאסטרטג והיועץ הראשי של המפלגה בבחירות 2013.

   

  גרינברג, לשעבר יועץ בקמפיינים של ביל קלינטון בארה"ב וטוני בלייר בבריטניה, מכיר את הזירה הישראלית לאחר ששימש כיועצו של אהוד ברק בזמן התמודדותו על ראשות הממשלה בבחירות 99'. היועץ האמריקני צפוי להגיע לישראל ביום חמישי הקרוב לפגישת עבודה ראשונה עם יו"ר העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ'.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  הנחה להכפיל את עמדות ההצבעה. נתניהו
  צילום: אוהד צויגנברג
  סיכוי גבוה שייבחר. משה פייגלין
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים