שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

ביקורת על נתניהו בליכוד: לא יבוא לכינוס הוועידה

בכיר במפלגה העריך כי ראש הממשלה חושש מ"אווירה עוינת" בוועידה, אולם מקורבי נתניהו הסבירו שמדובר בעניין טכני, "ואין כל משמעות להופעתו באירוע". אושרה ההצעה לפריימריז ב-25 בנובמבר - איך בדיוק תיראה הרשימה עם השריונים?

מדוע ראש הממשלה לא מגיע לכינוס הפוליטי הראשון של מפלגתו לקראת הבחירות? גורמים בליכוד מתחו היום (ג') ביקורת על החלטתו של ראש הממשלה ויו"ר המפלגה בנימין נתניהו להיעדר מפתיחת ועידת הליכוד מחר בערב. נתניהו החליט כי לא ישתתף בכינוס הוועידה בגני התערוכה בתל-אביב, שיהיה האירוע הפוליטי הראשון בפתיחת מערכת הבחירות של הליכוד.

 

בחירות 2013 - עוד כותרות ב-ynet:

 

"מדובר בכינוס פוליטי ראשון במערכת הבחירות ומוזר שדווקא יו"ר המפלגה שלנו בוחר להיעדר", אמר גורם בליכוד. "אנחנו מקווים שנתניהו לא מתכוון להרדים את מערכת הבחירות כי זה רק יזיק לשטח של הליכוד".

 

בכיר בליכוד העריך כי נתניהו חושש להגיע לוועידה בעקבות "האווירה העוינת", כלשונו, שנתקל נתניהו בכינוס הוועידה הקודם לפני כמה חודשים. באולם פרצה מהומה בעקבות נאומו של רה"מ ובסופה נקבע כי לא תיערך הצבעה על ראשות הוועידה.

 

מקורביו של נתניהו הכחישו כי הוא חושש להגיע לוועידת הליכוד, ואמרו: "מדובר בעניין טכני לחלוטין של אישור תאריך הפריימריז ותקנון הבחירות. אין כל משמעות להופעתו של יו"ר הליכוד באירוע".

 

הבוקר כינס נתניהו שרים ובכירים במפלגה כדי לאשר את מועד הפריימריז ותקנון הבחירות. נתניהו אישר את הצעת מנהלת הליכוד לקיים את הפריימריז ב-25 בנובמבר (יום ראשון).

 

רשימת הליכוד תיראה כך:

מקום 1: יו"ר המפלגה

מקומות 2-21: רשימה ארצית

22. שפלה

23. מחוז דן

24. נשים

25. דרוזים

26. גליל ועמקים

27. נגב

28. ירושלים

29. נשים

30. עולים

31. תל אביב

32. חיפה

33. מישור החוף

34. נשים

35. צעירים

 

נתניהו הנחה את מנהלת הליכוד להכפיל את עמדות ההצבעה ומספר הקלפיות כדי

 להגדיל את אחוז ההצבעה בפריימריז ולהחליש את כוחם של משה פייגלין ואנשיו. פייגלין נהנה מקבוצת תמיכה של בין עשרת אלפים ל-15 אלף איש המזוהים עמו אידאולוגית, ובשנה האחרונה הוא ביצע תפנית תדמיתית ושידר ממלכתיות. שינוי זה אישר לשרים וח"כים רבים לחבור אליו ואף להופיע איתו באירועים פוליטיים פומביים, ולפי ההערכות בליכוד, הסיכויים שפייגלין ייבחר לרשימה גדולים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עניין טכני? בנימין נתניהו
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים