שתף קטע נבחר

מקורבי דגן: חשיפת מקום הניתוח מסכנת ביטחונו

ראש המוסד לשעבר עבר השתלת כבד בבלרוס ושוהה בבידוד. מקורביו הביעו תמיהה על כך שנשיא בלרוס פרסם את דבר הניתוח של דגן, שמהווה מטרה לפיגוע נקם: "חשף אותו לסיכונים ביטחוניים". לפני הניתוח אמר דגן: "מקווה לצאת מזה"

ראש המוסד לשעבר נאבק על חייו בבלרוס, ומקורביו חוששים כי חשיפת הניתוח שעבר מגבירה את האפשרות לפגיעה בו: אתמול (יום ג') פרסם נשיא בלרוס, אלכסנדר לוקשנקו, כי מאיר דגן עבר השתלת כבד בארצו. מקורביו של דגן הביעו תמיהה על דבריו ואמרו כי בכך הוא למעשה חשף אותו לסיכונים ביטחוניים. הם אמרו כי בעקבות הפרסום על ממשלת ישראל לפנות לממשלת בלארוס באופן מיידי ולדרוש ממנה להגביר את האבטחה סביב בית החולים המקומי.

 

בין היתר, האיפול שננקט עד כה סביב הניתוח שעבר דגן נעשה מחשש לביטחונו האישי של ראש המוסד לשעבר. גורמים ביטחוניים אמרו כי דגן מוגדר כמטרה לפיגוע נקם על ידי האיראנים, הסורים וחיזבאללה.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

דגן נותח על ידי ד"ר דניאל אזולאי ממרכז ההשתלות בפריז, שנחשב למומחה עולמי בתחום. אישים ישראלים בכירים היו מעורבים בארגון הניתוח, הן בגלל מעמדו הרם של דגן והן בגלל דחיפות הניתוח. לפני ניתוח החירום שעבר, נשמע דגן אופטימי ואמר למקורביו: "אני מקווה לצאת מזה ויש סיכוי טוב שזה יקרה". דגן שוהה בבידוד בשל חשש לזיהום ובני משפחתו מקווים כי הכבד ייקלט בגופו.

 

למרות המחלה הקשה שפקדה אותו, דגן עסק גם לאחרונה באינטנסיביות בנושא שינוי שיטת הממשל. "אחזור במרץ ואפעל למען שינוי שיטת הממשל, הנושא החשוב ביותר שעל הפרק", אמר בשבועות האחרונים למקורביו ראש המוסד לשעבר.

 

דגן, בן 67, קיווה לעבור את ניתוח השתלת הכבד בארצות-הברית, אך הוא לא עמד בקריטריונים מבחינת גיל ואזרחות. מצבו לא איפשר לו לחכות זמן רב לכבד מתאים, ולכן הוא עבר בסופו של דבר את הניתוח בבלרוס.   

 

דבר מחלתו של דגן נשמר בסוד, עד שנחשף על-ידי נשיא בלרוס במסיבת עיתונאים. "אני לא רוצה לנקוב בשמו, אבל הוא מוכר", אמר אתמול הנשיא אלכסנדר לוקשנקו. לדברי הנשיא הבלרוסי, ההשתלה התרחשה לפני עשרה ימים והסתיימה בהצלחה.

 

לוקשנקו אמר כי בלרוס הסכימה כי הניתוח ייערך בתחומה לאחר שארצות הברית, גרמניה ושבדיה סירבו. מקורביו של מאיר דגן דחו את הטענות. לדבריהם, השבדים והאמריקנים לא סירבו לנתח אותו. אל השבדים כלל לא בוצעה פנייה, ואילו בארצות הברית כאמור הוא לא עמד בקריטריונים להשתלה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים