שתף קטע נבחר

תרגיל "אתגר מאופק": 30 מיליון שקל וגם דולר

אלף חיילים אמריקנים כבר נחתו בישראל ושתי המדינות יתרגלו תרחישי קיצון של ירי טילים מצפון, דרום ומזרח. "אין לתרגיל קשר לאירוע עולמי כזה או אחר", הדגישו. העלות: 30 מיליון דולר מצדם, 30 מיליון שקל מצדנו

צבאות ארצות הברית וישראל החלו בימים האחרונים בתרגיל משותף, שיגיעו לשיאו בסוף החודש בתרגול מערכות ההגנה מפני טילים ותרחישי קיצון בהם ישראל מותקפת במטחים מצפון, דרום וממזרח. בצבאות טוענים כי אין לתרגיל כל קשר להתפתחויות העולמיות.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

עוד בחדשות ynet:

 

במסגרת התרגיל, שקיבל את השם הפיוטי "אתגר מאופק", תגיע לחיפה ספינת קרב אמריקנית ועליה מערכת הטילים המתקדמת אייג'יס, שמסוגלת ליירט מגוון טילים בעודה בלב ים. בנוסף, יגיעו כאלף חיילים אמריקנים, בהם בכירים בצבא ארה"ב וייתכן שגם העומד בראשו.

 

משאיות שמובילות טילי פטריוט. תורגש תנועה ערה (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
משאיות שמובילות טילי פטריוט. תורגש תנועה ערה(צילום: אבי רוקח)

 

אתמול (ג') כבר הגיעו לנמל אשדוד סוללות פטריוט אמריקניות, שייפרסו ברחבי הארץ יחד עם אלו הישראליות, מערכות כיפות ברזל ומערכת חץ 2. הן ייפרסו גם באזור תל אביב וחיפה, כך שבמהלך השבועות הקרובים תורגש תנועה ערה של שיירות צבאיות גדולות בכבישי ישראל. במקביל, ייערך בארה"ב תרגיל סימולטני של 2,500 חיילי הצי השישי. עלות התרגיל כולו היא 30 מיליון דולר מצד צבא ארה"ב ועוד 30 מיליון שקל מצד צה"ל.

 

קצינים בכירים משני הצבאות הדגישו היום כי התרגיל לא קשור ל"אירוע עולמי כזה או אחר

או להערכת מצב מסוימת, אלא תרגיל שנקבע מראש ותכנונו החל לפני שנתיים. המטרה היא לחזק את מערכת היחסים בין הצבאות, מרמת המטכ"ל עד לרמת החייל בשטח, לחלוק תורות לחימה ולהדק את שיתוף הפעולה המבצעי, שמבוסס על הערכים המשותפים לשתי המדינות. המסר של התרגיל המשותף הזה הוא מסר של חוזק. קצין בכיר בצה"ל הוסיף: "אנחנו רואים את שיתופי הפעולה בין אויבינו ועל האיומים מסביב ורואים שהעורף הישראלי הוא מטרה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים