שתף קטע נבחר

חנינה לקנדית: ויכוח קולני בין הפצ"ר לראש אכ"א

בעיצומו של יום הכושר הצבאי, הפרקליט הצבאי הראשי מתח ביקורת על החלטת ראש אכ"א אורנה ברביבאי לחון את יאנה גורליק, שנידונה לשלושה חודשי מאסר על עריקות של 13 שנה

"העריקה" הקנדית קיבלה חנינה וחשפה מחלוקת בצמרת צה"ל. טונים צורמים וחריגים במיוחד העיבו אמש (ד') לזמן קצר על יום הכושר הקרבי שנערך במכון וינגייט, בהשתתפות מאות קצינים, בהם חברי המטה הכללי. בתקרית חריגה, שעסקה בחנינתה של הצעירה הקנדית יאנה גורליק, התווכחו בקול רם ובפומבי הפרקליט הצבאי הראשי, האלוף דני עפרוני וראש אגף כוח אדם, האלוף אורנה ברביבאי.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

בסיום משחק הכדורסל המסורתי בין אלופי צה"ל לקבוצת הוותיקים של מכבי תל אביב, על השביל שיצא מאולם הספורט, מתח עפרוני ביקורת על כך שעמיתתו חננה את גורליק וסיימה את תקופת המאסר שלה. למרות חיילים לא מעטים שהיו מסביב, תהה עפרוני "איזה מסר את מעבירה? בגיל 18 ילכו ללמוד בחו"ל, יעשו תואר וכלום?". ברביבאי השיבה: "אני יודעת שהמסר לא נכון, אבל בכל זאת היא ישבה 45 ימים".

 

גורליק, אזרחית קנדה בת 30, עזבה את ישראל כשהייתה בת 17, זמן קצר לפני שקיבלה צו גיוס. היא ביקרה בישראל מספר פעמים בשנים האחרונות, אך נעצרה רק לפני כחודשיים, כשנחתה בארץ לאירוע משפחתי, בגין מה שהוגדר

כהשתמטות בת 13 שנה משירות צבאי. 

 

למרות הד תקשורתי רב בארץ ובכלי תקשורת שונים בעולם, הורשעה גורליק בעריקה. היא יוצגה על ידי עו"ד בני קוזניץ ונדונה במסגרת עסקת טיעון לשלושה חודשי מאסר בפועל, מאסר מותנה וכן רישום פלילי. בתום חודש וחצי של מאסר בכלא הצבאי, זכתה לחנינה, וזו הובילה לעימות האמור.

 

בדובר צה"ל העדיפו לא להתייחס ברצינות למהות הוויכוח בין שני הקצינים הבכירים, והסתפקו בתגובה: "לא נתייחס לרכילות".


פורסם לראשונה 17/10/2012 23:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאנה גורליק בכלא הצבאי
צילום: מוטי קמחי
אורנה ברביבאי, היום
צילום: שאול גולן
דני עפרוני, היום
צילום: שאול גולן
מומלצים