שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: ירון ברנר
  הסגל הבכיר באוני' בר אילן: נשבות ביום ראשון
  סכסוך כספי מאיים להעיב על פתיחת השנה האקדמית. הנהלת בר אילן: "השיעורים יתקיימו כסדרם, למעט אלה שמועברים על -ידי חברי הסגל הבכיר". בשאר האוניברסיטאות לא צפויה שביתה

  שנת הלימודים האקדמית צפויה להתחיל ביום ראשון הקרוב, אולם נראה שיש כבר מי שמתכננים לשבש את החגיגה הגדולה. ארגון הסגל הבכיר באוניברסיטת בר אילן אמש (יום ה') כי בכוונתו להשבית את הלימודים. עם זאת, באוניברסיטה ביקשו להבהיר כי השיעורים יתקיימו כסדרם, למעט אלה שמועברים על-ידי חברי הסגל הבכיר. בשאר המוסדות האקדמיים לא צפויה שביתה.

   

  בחירות בארה"ב 2012 - כל הדיווחים ב-CNN ו-ynet

   

  פותחים שנה באקדמיה - דיווחים נוספים ב-ynet:

  איפה סטודנטים מרוצים? אוניברסיטאות בתחתית

  רף נמוך ומרצים "כוכבים". סוד הקסם של המכללות

  למה כל הסטודנטים רוצים ללמוד בקורס שלי?

   

  מהסגל הבכיר במוסד נמסר כי השיבושים ייגרמו עקב "אי תשלום פיצוי בגין אי-ניצול ימי מחלה כמתחייב לעובדים שפרשו ולעובדים שעתידים לפרוש באוקטובר 2012". יו"ר הארגון, פרופ' אחיעזר שאקי, אמר כי ההחלטה התקבלה פה אחד. לדבריו, "לצערנו, כל המאמצים שעשינו לתיקון המעוות במשך למעלה משנה ותשעה חודשים לא צלחו".

   

  בהנהלת האוניברסיטה הביעו תמיהה על הצעד שבו מתכוון לנקוט הסגל הבכיר. "הסכסוך נוגע לפדיון ימי מחלה לקבוצה קטנה של חברי סגל שפורשים לגמלאות", אמרו באוניברסיטה, "ההנהלה נענתה לדרישת העובדים לכלול רכיבי שכר בחישוב פדיון ימי מחלה ואף הודיעה על כך בכתב

  לנציגי ארגון הסגל האקדמי".

   

  "לוקחים את החוק לידיים" 

  עוד נמסר מההנהלה כי "הודענו שהתשלום מותנה באישור הממונה על השכר באוצר, והאישור טרם התקבל. האוניברסיטה מנהלת מגעים אינטנסיביים עם הממונה על השכר באוצר לקבל את אישורו בהקדם. האוניברסיטה קוראת שלא לשבש את פתיחת שנת הלימודים ולא לפגוע בציבור הסטודנטים שלא לצורך".

   

  ירון, שעתיד להתחיל את לימודי התואר הראשון במשפטים, אמר כי "לא ייתכן שביום החגיגי של פתיחת שנת הלימודים חלק מהמרצים ייקחו את החוק לידיים ויחליטו לשבות. על המרצים וההנהלה למצוא במהרה פתרון שלא יפגע בנו, הסטודנטים". הוא הוסיף כי איננו יודע מי בדיוק מהמרצים נכלל בהגדרה "סגל בכיר", ועל כן יגיע ביום ראשון לאוניברסיטה ויתעדכן. "אני מקווה שרוב השיעורים שיש לי יתקיימו כסדרם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "המאמצים לתיקון המעוות לא צלחו". אוניברסיטת בר אילן (ארכיון)
  צילום: יריב כץ
  מומלצים