שתף קטע נבחר

זעם בלבנון: בית"ר ירושלים ב"הומלנד בביירות"

משרד התיירות הלבנוני מתכוון להגיש תביעה נגד הסדרה האמריקנית שמבוססת על "חטופים". הפרק השני של העונה, שצולם ביפו, מתאר לטענת הלבנונים כיצד ביירות מהווה מחסה למחבלים. "הם גרמו לנו נזק, יותר בטוח כאן מאשר בניו יורק"

לבנון נגד הסדרה האמריקנית שמבוססת על "חטופים" הישראלית: כלי התקשורת בארץ הארזים עוסקים ביממה האחרונה בכוונת משרד התיירות המקומי להגיש תביעה נגד הסדרה האמריקנית "הומלנד".

 

בחירות בארה"ב 2012 - כל הכתבות של CNN ו-ynet

 

בלבנון טוענים כי הפרק השני של העונה הנוכחית מלווה ב"שקרים" ומציג את עיר הבירה ביירות כמקום שמהווה מחסה למחבלים. בנוסף, הלבנונים זועמים על מפיקי הסדרה לאחר שבפרק ניתן לראות בבירור אלמנטים ישראליים כמו הסמל הישראלי של חברת קוקה קולה וחולצה שנושאת את סמל קבוצת בית"ר ירושלים.

 

לא בטוח שבביירות יש אוהדים לבית"ר ירושלים. קלייר דיינס ביפו (צילום: AP) (צילום: AP)
לא בטוח שבביירות יש אוהדים לבית"ר ירושלים. קלייר דיינס ביפו(צילום: AP)

 

הפרק המדובר צולם ביפו וגם עובדה זו גורמת ללבנונים לחוש נעלבים. ג'אדה ג'אבר, עקרת בית שמתגוררת בביירות אמרה כי "זה היה מאוד מעליב, ישראל הורסת את מדינתנו, היא פלשה וכבשה את ארצנו". שר התיירות של לבנון, פאדי עבוד, אמר בהקשר זה כי "היינו רוצים לארח את הצוות שמצלם את הסדרה בעיר שלנו ונעלבנו מהעובדה שהם צילמו בישראל ואמרו שזה היה ביירות".

 

השר עבוד תיאר את ההתרחשויות בפרק כ"נזק" לתדמיתה של העיר. הוא ציין כי קיים התייעצויות עם עורכי דין בנוגע לפעולות משפטיות שבהן ינקוט ואף דורש התנצלות. לדבריו, "הצגה כזאת של הדברים גורמת נזק לדמותה של לבנון, זה לא הוגן כלפינו ולא נכון. זה ממש לא מתאר את מה שקורה כאן במציאות, אנחנו מתכננים לתבוע את הבמאי והמפיק".

 

"מתאר בצורה שגויה את העיר" 

בפרק המדובר שזכה לשם "ביירות חוזרת", ניתן לראות סצנה שמתארת לכאורה התרחשויות ברחוב חמרה במערב ביירות. השר עבוד טוען כי הרחוב שהוצג בפרק אינו אלים, מאוד בטוח ומלא חיים וכולל בתוכו בתי קפה, חנויות ספרים ופאבים. הוא גם ציין שהפרק מתאר בצורה שגויה את העיר כמקום שמהווה אכסניה למחבלים ומקום שבו זרים יכולים להפוך לקורבנות לתקיפות אקראיות".

 

שר התיירות עבוד מבקש להחיות את המוניטין בעיר הבירה של לבנון, ומתעקש ש"העיר ביירות בטוחה יותר מאשר לונדון או ניו יורק". חברת "פוקס המאה ה-21" שמפיקה את "הומלנד" לא מסרה את התייחסותה לטענות שהושמעו בלבנון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביירות? לא ממש. הומלנד
צילום: AP
מומלצים