שתף קטע נבחר

אמהּ של הנערה: אנחנו עוטפים ומחבקים אותה

אמה של חברתו של רז אטיאס, שנורה למוות בידי מתנדבי משטרה, הודיעה הערב שבתה תעבור הפלה: "אין בכך ספק. היא בת 17. נראה לי ששניהם נכנסו לנעליים שגדולות מהם. חבל שזה נגמר כך". במשטרה אומרים כי מחקירת האירוע עולה שמתנדבי המשטרה פעלו כשורה ועל פי הנהלים

הנערה בת ה-17, חברתו של רז אטיאס, שנורה למוות בידי מתנדבי משטרה, שוהה בבית משפחתה ומנסה להתאושש מהחוויה הטראגית. אמהּ אמרה הערב (שבת) שבתה תבצע הפלה: "התוכניות שלנו הן להבריא את הילדה. היא אמורה לקבל טיפול וצריכה להמשיך הלאה. בוודאי שלא נמשיך את ההריון. אין ספק בכלל, היא בת 17. בכך יסתיים הקשר שלנו עם משפחת אטיאס".

 

עוד על הירי הלילי ליד בית-שמש:

אהבה, תאונה, איום ומוות. כל הדרך לטרגדיה

הירי בצעיר: "לא היה זמן להביא צוות למשא ומתן"

  

הנערה, שאושפזה אמש בבית חולים בירושלים, חזרה היום לחיק משפחתה כדי לנסות להתחיל להתאושש מהטראומה הבלתי נתפשת כמעט. "חזרנו היום הביתה, אני והילדה. אנחנו מקווים מאוד שהיא תתחיל להתאושש. קודם כול, אני רוצה להביע מפה את הניחומים שלי למשפחת אטיאס. רז היה ילד מקסים חביב ונחמד. לא הגיע לו למות ככה, בצורה הזו. חבל לי מאוד שדברים התנהלו כך, והיה אפשר לפתור אותם בצורה אחרת. אם הם היו באים אליי, אני בטוחה שהיה אפשר לפתור את הבעיה בעזרת שתי המשפחות. חבל שהדברים התנהלו לא בצורה הנכונה וגרמו לצער רב לשתי המשפחות. גם למשפחה של רז שאיבדה אותו, וגם המשפחה שלי שכרגע מנסה להתמודד עם הכול".

 

האם ציינה שעד שישי לפנות בוקר לא ידעה דבר על ההריון, "רק אמא של רז ידעה, וחבל לי מאוד שלא ידעתי מזה, שלא אמרו לי ושלא התקשרו אליי. המשטרה יצרה איתי את הקשר. הכול היה נורא מבולבל, והדברים התנהלו דרך שיחות טלפון. הזוג היה אמור להגיע אליי, שכנעתי אותם לחזור אליי, שאפשר לפתור את הבעיה. הם נלחצו בגלל תאונה, והיה בלגן שם, אבל הם היו אמורים להגיע אליי. ממש לא תיארתי לעצמי שזה יקרה. לא האמנתי שהמצב נואש עד כדי כך".

 

רז אטיאס, בן 18, נורה על ידי מתנדבי המשטרה ביער ליד בית שמש, לאחר שהצמיד אקדח לראשה של חברתו, ירה לעבר השוטרים ואיים להתאבד יחד עמה. החברה שיחזרה בפני אמה את רגעי הפחד. אמה של הנערה אמרה כי אין בידיה מספיק מידע כדי לקבוע אם המשטרה נהגה כשורה וכעת היא מתמקדת במאמצים להבריא את בתה: "היא ילדה קטנה בסך הכול, ונראה לי ששניהם נכנסו לנעליים שגדולות מהם. אנחנו כל המשפחה עוטפים אותה, מחבקים אותה ומקווים מאוד שהיא תוכל להמשיך קדימה".

  

לפני הירי, העביר אטיאס הודעה שלפיה הוא וחברתו בת ה-17 מירושלים, שבהמשך התברר כי היא בהריון, עומדים לשים קץ לחייהם מסיבות אישיות. מתנדבי המשטרה מצאו אותם ביער, לא רחוק מזירת תאונה שבה היו השניים מעורבים. שרשרת הפעולות הובילה לביקורת מצד משפחת ההרוג, אך גורמים במשטרה הבהירו כי "לא היה זמן להביא למקום צוות למשא ומתן".

 

אמה של הנערה סיפרה שהופעלו עליה המון לחצים, "היא לא ידעה איך אני אגיב ולכן היא לא סיפרה לי. היו לחצים לעצור את ההריון, וכנראה שהם לא ידעו מה לעשות ולא ידעו מה טוב ומה לא טוב בשבילם".

 

המשטרה: פעלנו כשורה 

גורמים במשטרה מספרים כי אתמול בשעות הבוקר הגיעו שניים מחבריו של רז לזירה כדי להניח זרי פרחים במקום שבו מצא את מותו. על פי אותם גורמים החברים פגשו במקום בשוטר תנועה לו סיפרו כי רז דיבר על רצונו למות "בגלל הבלגן שיש בבית", באמצעות ירי של שוטרים אליו. 

 

תגובות החברים על סטטוס הקשר בקיר הפייסבוק  ()
תגובות החברים על סטטוס הקשר בקיר הפייסבוק

 

חוליית מתנדבי משטרה שהבחינה ברכב שבו שהו רז אטיאס וחברתו שהתנגש במעקה, לא ידעו את זהותם ושהם הזוג שהותיר אחריו מכתב אובדני. ואז התחילו דקות הדרמה הקטלנית. לדברי גורמים במשטרה, רז לקח את האקדח, הצמיד אליו את חברתו כשהם ישובים במכונית וכיוון את האקדח לראשה. "אל תירה בי, אני לא רוצה למות", זעקה הנערה. לדברי אמה, היא ניסתה להניא אותו מלהתאבד "ופשוט התחננה בפניו. וזה מה שרז עשה. היא הורידה את הראש למטה והוא פנה עם הנשק לכיוון השוטרים".

 

לפי החקירה, בשלב זה ירה רז לעבר המתנדבים. אחד מהם נפצע קל בראשו ונפל. בתגובה, השיבו חבריו באש לעבר הרכב - בזמן שחברתו של רז עוד לצדו במכונית. תוך כדי הירי הנערה חילצה את עצמה מהרכב, כנראה בעזרת המתנדבים.

 

במשטרה אומרים כי מחקירת האירוע עולה שמתנדבי המשטרה פעלו כשורה ועל פי הנהלים ורק לאחר שלא נותרה בידם ברירה. "יש לציין שמח"ש מבצעת בדיקה של נסיבות הירי כנהוג באירועי ירי שמסתיימים בתוצאות טרגיות כאלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים