שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מגדלי ענק ברמת גן: האם התושבים יעצרו אותם?

  הוועדה המחוזית בת"א דנה בתוכנית לבניית 2 מגדלי מגורים ברמת גן, לאחר שבוועדה המקומית החליטו לעצור את קידום התוכנית - שספגה התנגדות מצד התושבים - כדי להכניס בה שינויים. בינתיים אין החלטה, אך התושבים מברכים: "הישג גדול"

  תוכניות בנייה לא מעטות להקמת מגדלי מגורים מקבלות אור ירוק בתקופה האחרונה בעיר רמת גן, אך תושבי העיר לא תמיד מרוצים מתנופת הבנייה. הפעם, כך מסתמן, נראה שדווקא המתנגדים נשארו כאשר ידם על העליונה.

   

  כתבות נוספות על בנייה ברמת גן בערוץ הנדל"ן :

   

  הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל-אביב דנה היום (ב') בתוכנית לפינוי-בינוי במתחם המתמיד-ארלוזרוב-מצפה ברמת גן, שבמסגרתה צפויים להיהרס ארבעה בניינים קטנים, ובמקומם ייבנו שני מגדלים בני 36 קומות שיכילו לא פחות מ-330 יחידות דיור.

   

  הדיון נערך לאחר שהוועדה המקומית רמת גן החליטה אתמול, באופן מפתיע, לדחות את התוכנית כמעט פה אחד. לתוכנית הוגשו התנגדויות רבות מ-300 תושבים בשכונה שהתאגדו נגדה, בטענה כי היא תגרום לצפיפות מגורים חריגה.

   

  אך התוכנית נדחתה גם מסיבות אחרות: מהנדס העירייה, היזם והדיירים המיועדים לפינוי הביעו דעתם שהם אמנם מתנגדים לתוכנית - אך מפני שלדעתם יש צורך להרחיבה עוד יותר ולבנות בשני המגדלים 44 קומות כל אחד עם 380 יחידות דיור.

   

  בעיריית רמת גן אישרו את הפרטים והסבירו כי הוועדה המקומית החליטה להמליץ היום לוועדה המחוזית להכניס תיקונים בתוכנית המוצעת. עם זאת, אף שהדיון כבר הסתיים - הוועדה המחוזית טרם הגיעה להחלטה בנושא וצפויה להודיע על החלטתה בשבועות הקרובים.

   

  "סוף סוף מקשיבים לתושבים"

  אסתי, מנציגות 300 התושבים המתנגדים לתוכנית, התייחסה להחלטת הוועדה המקומית לעצור את קידום התוכנית. בשיחה עם ynet אמרה כי "אני חושבת שזה הישג גדול מאוד. סוף כל סוף מישהו נקרא לרחשי וצורכי התושבים והלוואי וגם בעתיד תהיה היענות ואוזן קשבת לצרכים האמיתיים של התושבים - ולא רק לכרישי הנדל"ן ולפרויקטים הגרנדיוזיים האלה".

   

  באשר לדיון שנערך היום אמרה כי "אני חושבת שמאוד מושכל שישבו ודנו בתוכנית ולא חתכו וביטלו איזשהו צעד מהצדדים מבלי לדון בו, כי יש השלכות עצומות לפרויקט הזה. לא מדובר בילד יחיד שעומד להיוולד. יש תוכנית גדולה יותר עם שינויים ופרויקטים נוספים בסביבה המיידית - וצריך לקחת את זה בחשבון. אין כאן תשתית תחבורתית נאותה, לא חשבו על הדברים לעומק והגיע הזמן שייקחו צעד אחד אחורה ויחשבו על הכל - ולא יאשרו תוכניות נקודתיות".

   

  ד"ר אבי לליאן, חבר מועצת עיריית רמת גן ויו"ר סיעת רמת גן ירוקה, שגם חבר בוועדת בניין עיר, התייחס גם הוא להחלטה ואמר כי "שוב הוכח שהירוקים ברמת גן קשובים למצוקת התושבים, ובשיתוף פעולה מלא עמם ניתן להגיע להישגים מדהימים".

   

  אביבה שאבי, דוברת סיעת רמת גן ירוקה, הוסיפה: "מדובר בהישג גדול במאבקם של תושבים נגד בנייה פרועה ובלתי מידתית בעיר רמת גן".

   

  תושבי השכונה, שמתנגדים לתוכנית המגדלים, טוענים כי היא מנוגדת להוראות תוכנית המתאר המחוזית, ותגרום לצפיפות מגורים חריגה ביותר, לקריסת מערכות התחבורה והתשתיות באזור ולפגיעה קשה באיכות חייהם. לטענתם, הקמת מגדלי יוקרה, המיועדים לעשירים בלבד, ללא תכנון סביבתי כולל בשיתוף הציבור, לא תיתן מענה למצוקת הדיור של המעמד הבינוני והמעמד הנמוך.

   

  תוספת של מאות יחידות דיור, אומרים המתנגדים, תביא לסתימת רחוב ארלוזורוב, עורק התחבורה המחבר את תל-אביב עם רמת גן, שכבר היום פקוק בשעות העומס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רמת גן. בעירייה המליצו להכניס תיקונים לתוכנית
  צילום: lowshot.com
  מומלצים