שתף קטע נבחר

טיולים לסוף השבוע: יש בשביל מה לצאת מהבית

היכרות עם דורסים נדירים בנגב המערבי, טיול בנחל אלכסנדר ללא תשלום, אירועי "בתים מבפנים" בי-ם, פסטיבל רוכבי אופניים בגליל ועוד הצעות לסופ"ש הסתווי שבא עלינו. פשוט צאו מהבית!

צפון

 

רכיבה משפחתית בעמק יזרעאל

הגליל, שידוע כמקום אטרקטיבי לרוכבי אופניים, יפתח השנה במסורת של פסטיבל "רוכבים גליל", שיאגד את כל אירועי הרכיבה האטרקטיביים באזור וימשך עד ה-9 בנובמבר. המסלולים כוללים טיולים חוצי תרבויות בסגנונות רכיבה שונים והפנינג בטבע עם משחקים, הפעלות לילדים ואטרקציות שונות. האירועים המרכזיים הכלולים בפסטיבל: "סתיו יזרעאלי – באלון הגליל" (27-26.10) עם מגוון אירועים לכל המשפחה, מסלולי רכיבת שטח וכביש. אירוע "כוכב הצפון" (3-1.11) עם רכיבות בסגנון אירופאי, רכיבת כביש אתגרית במסלולי טבע בגליל העליון, רמת הגולן והחרמון. "דור אלון – סובב כנרת" (3.11) יציין את הקפת הכנרת ה-35. והאירוע המסיים "מהר להר – רוכבים שפרעם" (9.11).

מתי: שישי-שבת, 27-26 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: באתר האינטרנט

 

רכיבת אל הסתוונית הפורחת

במסגרת פסטיבל רוכבים גליל תתקיים רכיבת אחר הצהרים, בין הסתווניות הפורחות ביערות קרן קיימת לישראל, לבוסתן בעמק הירקות ועיינות ציפורי, אל חפירות ההצלה בציפורי של פעם ולצד הכביש העתידי. מתאים לרוכבים מיומנים מעל גיל 14. אורך המסלול: כ-15 קילומטר, מעגלי, ממרכז שטח אלון הגליל.

מתי: שישי, 26 באוקטובר, 14:00 ושבת, 27 באוקטובר, 8:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9869888

 

דרך הבוסתן לאקליפטוס הגדול

במסגרת פסטיבל רוכבים גליל יתקיים טיול למשפחות רוכבות עם אופני שטח. רכיבה בנחלים יפתחאל וציפורי, בין 'הבוסתן לאקליפטוס הגדול', חזרה דרך השדות לאלון הגליל. מתאים לילדים מגיל 12 ומעלה. אורך המסלול כ-15 קילומטר, מעגלי, ממרכז שטח אלון הגליל.

מתי: שבת, 27 באוקטובר, 8:00, התכנסות – רבע שעה לפני שעת היציאה

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9869888

 

מעורר את כל החושים

מופע "טבריום" בעיר טבריה הוא מיצג רב חושי שמשלב מים, פירוטכניקה וצלילים. על שפת האגם מוקרנים מדי ערב שלושה מיצגים שונים המספרים את סיפורה של טבריה, ההיסטוריה, התרבות והדתות השונות. המיצגים מוקרנים על גבי סלעי ענק הטובלים במימי הכנרת ויוצרים אפקטים מרשימים של מפלי אור ומים. ה"טבריום" ממוקם בצד הדרומי של טיילת אלון.

מתי: חמישי-שבת, 27-25 באוקטובר, בשעות 19:30, 20:30, 21:30

מחיר: כניסה חופשית

מיצגים יוקרנו על שפת האגם. הכנרת  (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
מיצגים יוקרנו על שפת האגם. הכנרת (צילום: זיו ריינשטיין)

 

סיורים מודרכים בחמת טבריה

סיורים מודרכים מתקיימים בגן לאומי "חמת טבריה". בין 17 מעיינות מרפא חמים הנובעים בו מתקופת המקרא ועד ימינו. ביקור בבית כנסת עתיק בעל רצפת פסיפס המתארת כלי קודש וגלגל מזלות, וסיור בחמאם מפואר על שם שלמה המלך. המטיילים יכולים לשכשך רגליים במעיינות החמים הזורמים בתעלה.

מתי: שישי ושבת, 26 ו-27 באוקטובר, בין השעות 13:00-10:00 בכל שעה עגולה

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 04-6725287

 

הצלבנים של עין אפק

סיור מודרך בשמורת טבע עין אפק בעקבות התקופה הצלבנית בעין אפק. ביקור בטחנת הקמח המרשימה. סיפור הסכסוך בין שני מסדרים צלבניים על זכותם להפעיל את טחנות הקמח עד שהאפיפיור התערב ופתר את משבר המים. ממשיכים לאורך הסכר הצלבני ועוברים ליד מוצאו של נחל הנעמן שדרכו שטו הצלבנים לעכו. סיור בתערוכת אומנות - הדפס בנושא צלבנים באחד מחדרי הטחנה.

מתי: שבת, 27 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

אגדות וסיפורים ביער

טיול מודרך למשפחות בשביל המתפתל בנחל גוש חלב בגליל העליון וביקור בבית הכנסת העתיק. כניסה אל יער ברעם בליווי אגדות וסיפורים על תולדותיו. לסיום הכנת תה מצמחי תבלין שיאספו בדרך.

מתי: שבת, 27 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

לאורן של העששיות

סיור מודרך בגן לאומי יחיעם יסייר במבצר יחיעם ובחדריו כשאת הדרך מאיר רק אורן המרצד של העששיות. במהלך הסיור יכירו המשתתפים את דיירי המקום וישמעו את סיפורם המרתק.

מתי: חמישי ושישי, 25 ו-26 באוקטובר, 19:00

מחיר: 45 שקל למבוגר, 35 שקל לילד

לפרטים: בהרשמה מראש 04-9586004

מבצר יחיעם (צילום: רון פלד) (צילום: רון פלד)
מבצר יחיעם(צילום: רון פלד)

 

מפגש כלכלי

הכלכלן שלמה מעוז יתארח במלון פסטורל כפר בלום, במסגרת סדרת המפגשים "פסטורליה במילים". מעוז, כלכלן בכיר ופרשן מרכזי בתכנית לילה כלכלי בערוץ 10, יתארח להרצאה שכולה סקירה מאקרו כלכלית – ארצית ועולמית.

מתי: שישי, 26 באוקטובר, 10:30

מחיר: 90 שקל למשתתף

לפרטים: 04-6836611

 

עמקים

 

כל האהבות של העמק

טיול לפנויים-פנויות, בגילי 65-40, בעקבות סיפורי האהבה של עמק יזרעאל. רצח ונקמה לא מפוענחים בשייח אבריק, סודות השומרים וברית דמים בין הבדואים ליהודים, פרשת רצח כפול על רקע רומנטי או התאבדות טראגית בשדות העמק. מרגלים נאצים בבית לחם הגלילית, משולש אהבה אידאולוגי בראשות תנועת השומר הצעיר, ויחסים אסורים בין קציני הטייסת הבווארית לבנות העמק.

מתי: שבת, 27 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: באתר האינטרנט

 

מרכז

 

עטלפים במערה המסתורית

לרגל שנת העטלף הבינלאומית ורגע לפני שהעטלפים נכנסים לתרדמת חורף ארוכה, יערך סיור מודרך במערת התאומים, שבנחל המערה. הנחל עשיר בחורש ים-תיכוני וההליכה בו מוצלת ונעימה. משם נכנסים אל המערה ושומעים אגדות וסיפורים מרגשים על עולם העטלפים שהתרחשו במערה המסתורית. מסיימים בגבעות בית שמש לתצפית נוף אל הר חברון. מומלץ להביא פנסים ומכנסיים ארוכים לזחילה. הסיור יתקיים בשמורת טבע נחל מערה ובגן לאומי חרבת מדרס.

מתי: שבת, 27 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: באתר האינטרנט

 

תהלוכת טרקטורים והפעלות לילדים

"בחצר ראשונים" בקיבוץ עין שמר תתקיים הפעלה לחובבי הטרקטורים בכל הגילים. הפעילות תיערך בפארק הרכבת והיא תכלול תהלוכת טרקטורים ישנים. בנוסף, טיול בעגלה רתומה לטרקטור כולל ביקור ברפת, סיור באתר השיחזור של רכבת טורקית, צילום על הטרקטור המעופף של סבא טוביה, פינת יצירה ואפיית פוקצ'ות בטאבון.

מתי: שבת, 27 באוקטובר, 15:00-10:00, תהלוכת הטרקטורים ב-12:30 (על מנת ליהנות מכל הפעילויות מומלץ להגיע עד 12:30)

מחיר: 40 שקל לילד (מגיל שנתיים), 35 שקל למבוגר. תשלום במזומן בלבד

 

עין שמר (צילום: אלכס ליבק באדיבות המועצה לשמור אתרים) (צילום: אלכס ליבק באדיבות המועצה לשמור אתרים)
עין שמר(צילום: אלכס ליבק באדיבות המועצה לשמור אתרים)

 

סיורי יין מודרכים

פסטיבל היין ה-14 במטה יהודה מציע אחת לשנה חגיגת תיירות, יין, תרבות ובידור. האירועים מאפשרים למטיילים הצצה אל מרתפי היין ואל דרך העשייה וייצור היין, סיורים בין כרמים והיישובים הכפריים באזור. במסגרת הפסטיבל יערכו סיורים מודרכים ביקבים בימי שישי שיצאו ממתחם "ביג" בבית שמש ויכללו ביקור ב-3 יקבים כולל טעימות. בנוסף, יערכו אירועים מיוחדים ביישובים, אירוח בבתי בשלנים ובמבשלות הבירה.

מתי: חמישי-שבת, 27-25 באוקטובר

מחיר: סיורים מודרכים ואירועים בתשלום

לפרטים: 8108* או 02-9900903

 

נחל אלכסנדר ללא תשלום

קרן קימת לישראל עורכת סיור שישי-חופשי מדי יום שישי ברחבי הארץ. השבוע יערך סיור אל נחל אלכסנדר, הכולל הליכה מפארק קק"ל-איטליה לגשר הצבים. המסלול נגיש לבעלי מוגבלויות.

מתי: שישי, 26 באוקטובר, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש ב"קו ליער" 1-800-350-550 (מספר המקומות מוגבל)

 

מוסקים ומכינים שמן

חוות "אמת תנינים" במושב בית חנניה בחוף הכרמל מקיימת פעילות מסיק מודרכת לכל המשפחה. הפעילות כוללת מסיק בשיטת ניעור משותף של העץ ואיסוף הזיתים אל סלסילות קש. הילדים מסובבים את אבני הריחיים ומתקבל שמן ירוק טרי. מכינים פיתות בטאבון וכשהן עדיין חמות טובלים אותן בשמן הזית. בנוסף, מתקיימות במקום פעילויות: סיור ברכבת טיולים אל שדות הפריחה, שיט בסירות, דיג, תצוגה והאכלת תנינים, אפיית פיתות עם זעתר, כתב חידה במבוך ויצירה.

מתי: שבת, 27 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6361025

זהו זמן המסיק (צילום: רונית סבירסקי) (צילום: רונית סבירסקי)
זהו זמן המסיק(צילום: רונית סבירסקי)

 

קליוסטרו הקוסם

במתחם "הרובע" ראשון לציון תתקיים שבת משפחתית: קליוסטרו הקוסם במופע קסמים. הוא יכניס את המשתתפים לאוהל הקוסם ויראה להם טריקים שרק הוא יודע לעשות. בנוסף, דמויות תיאטרליות משוגעות לילדים. א.ת ראשון לציון.

מתי: שבת, 27 באוקטובר, 17:00 ו-18:30

מחיר: הכניסה חופשית

 

מצלמים בין הסמטאות

טיול מודרך למשפחות בין סמטאות המושבה זכרון יעקב בשילוב משחק חוויתי בעזרת תמונות שיצלמו המשתתפים באמצעות מצלמות דיגיטאליות אישיות. יחד יצרו פסיפס של תמונות דרכן ילמדו את ההיסטוריה של המושבה.

מתי: שבת, 27 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

לאורך דרך בורמה

פעילות למשפחות לאורך דרך בורמה בפארק רבין. טיול משפחתי באתרי פארק רבין והיכרות עם סיפורם ההיסטורי. סיפורו המיוחד של "העץ הנדיב" ומשמעותו עבורנו בטבע. הטיול ישלב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה רגלית קצרה. משך הפעילות כשלוש שעות.

מתי: שישי, 26 באוקטובר, 12:30 ושבת, 27 באוקטובר, 10:00

מחיר: בתשלום סמלי 20 שקל למשפחה

לפרטים: יש להירשם מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

דרך בורמה בפארק רבין (צילום: ארכיון צילומי קק"ל) (צילום: ארכיון צילומי קק
דרך בורמה בפארק רבין(צילום: ארכיון צילומי קק"ל)

 

תל אביב

 

מופע הבלט של "לה טרוויאטה"

עיבוד למחול של האופרה הידועה "לה טרוויאטה" יועלה במשכן לאומניות הבמה במסגרת אירועי מחול במשכן. הכוריאוגרף הארגנטינאי הנודע אינאקי אולרזאגה מביא לבמה את הגרסה הייחודית שלו לאופרה האהובה לה טרוויאטה מאת ורדי, במופע בלט מרהיב. אינאקי אורלזגה הינו אחד הרקדנים הבולטים בעולם המחול העולמי שיצאו מארגנטינה.

מתי: חמישי-שבת, 27-25 באוקטובר, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, 03-6927700

 

הצגה מוסיקלית במוזיאון

במוזיאון תל אביב לאמנות יתקיים מחזה מוסיקלי המבוסס על ספרו של אלעד וינגרד שיצא לאור בישראל ובסין. גיבור המחזה הוא תום, ילד ישראלי שאוהב לחלום ולדמיין ומשוכנע שאי שם בסין יש ילד שדומה לו מכל הבחינות.

מתי: שבת, 27 באוקטובר, בשעות 11:00, 12:30

מחיר: בתשלום

 

עטלפים בלב העיר

סיור מודרך למשפחות בלב תל אביב. כינוס לעת ערב בגן מאיר להרצאה מפי חוקר עטלפים. המשתתפים ילמדו לזהות את העטלפים בפארק ויקשיבו לקולותיהם בעזרת מכשיר מיוחד.

מתי: שבת, 27 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

גן מאיר (צילום: אלישבע זלצר) (צילום: אלישבע זלצר)
גן מאיר(צילום: אלישבע זלצר)

 

שכונה עם תקווה

סיור מודרך לגילי 18 ומעלה בשכונת התקווה העוברת תהליך של שינוי, משכונת מצוקה לשכונה אופנתית עם פסיפס אנושי מגוון. המשתתפים יכירו את בית דני, גן התקווה, הקרב על השכונה במלחמת העצמאות, פרויקט השיקום ושוק התקווה בשילוב מפגשים אישיים עם תושבים "ומפגשים ספרותיים" עם הדמויות הידועות שצמחו בה: עפרה חזה ודודו בוסי. הסיור כולל טעימות בשוק.

מתי: שישי, 26 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

עושים מה שרוצים

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מעלה תערוכה חדשה המוקדשת כולה לילדים 'מלך, נווד וצייר עושים מה שהם רוצים'. התערוכה עוקבת אחר תחנות תל אביביות שונות בחייו של נחום גוטמן ומזמינה את כל המשפחה להפוך ליום אחד, לנוסעים בעולמו הצבעוני של גוטמן. בתערוכה יעברו הילדים תחנות פעילות שונות באמצעות יצירות מקור של נחום גוטמן יחד עם העתקים מוגדלים של יצירותיו.

מתי: חמישי, 25 באוקטובר, 16:00-10:00, שישי ושבת, 26 ו-27 באוקטובר, 14:00-10:00

מחיר: 24 שקל למבוגר, 12 שקל לילד עד גיל 18, בימי שישי הכניסה למבוגרים ללא תשלום

לפרטים: 03-5161970

 

9 דוברים, 9 פנים, עיר אחת

במסגרת פרויקט "תרבות וקהילה בבינלאומי" יתקיים האירוע 9:9 קריית שמונה בתל אביב, ערב של הרצאות עירוניות לסקרנים, שיתקיים באודיטוריום בית הבנק הבינלאומי, שדרות רוטשילד 42, תל אביב. לבמה יעלו 9 דוברים שונים, שמציגים 9 פנים שונות של העיר הנמצאת בקצה הצפוני של ישראל, העיר שהפכה לסמל של הפריפריה - קריית שמונה.

מתי: חמישי, 25 באוקטובר, 20:00

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 03-5130001

 

שבת של אנימציה

אמנות האנימציה חוגגת יום הולדת 120 ברחבי העולם, ובישראל מציינים את יום האנימציה הבינלאומי באירוע מיוחד. המכללה הישראלית לאנימציה תקיים הרצאות של האנימטור דורון מאיר, שביים אנימציה בעונה האחרונה של הלוני-טונז, והבמאי-תסריטאי אלון גור אריה. הרצאתו של אלון תעסוק בדמויות הלוני טונז: באגס באני, דאפי דאק, הרואד ראנר, ווייל-אי קויוטי, טוויטי ואחרים. הרצאתו של דורון מאיר תעסוק בתהליך העבודה על העונה האחרונה של הלוני-טונז, שהופקה בישראל. רחוב הארבעה 4 תל אביב.

מתי: שבת, 27 באוקטובר, 21:30-18:50

מחיר: בתשלום

 

סיפורים לילדים

סיפורים לילדים בביצוע שחקני קבוצת התיאטרון רות קנר, באגף החדש של מוזיאון תל אביב לאמנות. סיפורים מהקלאסיקה של ספרות הילדים העברית: מכונית הקסמים - עפ"י סיפור מאת דליה רביקוביץ', הנער ביער - מאת ח. נ. ביאליק, נעלי הפלא של רחלי - מאת פניה ברגשטיין, פרק מתוך "עלילות מיקי מהו" לאברהם שלונסקי ושׁוּשׁ מסע הרפתקאות של סוסון ים - מאת שלמה אריאל. מתאים לילדים בכיתות א'-ב'.

מתי: שבת, 27 באוקטובר, 17:00

מחיר: 55 שקל

לפרטים: 03-6077020

מוזיאון תל אביב לאמנות (צילום: תומריקו) (צילום: תומריקו)
מוזיאון תל אביב לאמנות(צילום: תומריקו)

 

ערב של תיאטרון, שירים ומטעמים

בבית רוקח, נווה צדק תל אביב, יעלה המופע "קברט נווה צדק", על תל אביב התוססת של שנות העשרים והשלושים בערב של תיאטרון שירים ומטעמים. בלב נווה צדק, בתוך בית קסום ועתיק, מתעורר לחיים בית קפה בוהמייני שוקק ויצירתי. על כוס תה אחת מחוזקת בוויסקי מנסים גיבורי התרבות של התקופה לגבש זהות עברית בארץ ישראל המתחדשת. בשעה 20:30 הרמת כוסית ומגוון טעימות ממעדני התקופה.

מתי: שישי, 26 באוקטובר, 20:30

מחיר: 145 שקל

לפרטים: 03-5168042

 

ירושלים

 

סיור פסלי חיות בירושלים

סיור מודרך יצא בעקבות פסלי "ההולכים על ארבע" שניצבים ברחבי ירושלים. אריה יודע-ספר וצבי טוחן קמח, השור שברח מגורלו, האריה השומר במערה, כלבים בגיהינום ומעליו, העכבר ששאג והיונה המפותחת, צייד אריות וצב במצוקה במושבה הגרמנית, החרדון שחשב שהוא אלוהים, ומיהו ג'ימי המסתורי? החידות יפתרו במהלך הסיור שיעבור בנחלת שבעה, ממילא, ימק"א, משכנות שאננים והמושבה הגרמנית.

מתי: שישי, 26 באוקטובר, 09:00

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

מדע פשוט

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים מזמין ילדים והוריהם ללמוד על מדע בדרך פשוטה ואטרקטיבית, דרך סיורים בתערוכות המוזיאון וצפיה והשתתפות בהדגמות מדעיות, בסדנאות בנייה ובמופע אטרקטיבי. המבקרים מוזמנים לבקר בתערוכה "עקבות של אור", המבוססת על פטנט שפותח במוזיאון ומציג טכניקה חדשנית של רישום באמצעות קרני אור. המופע "סופר דוקטור מולקולה", מופע מדעי הומוריסטי של ד"ר מולקולה היוצא לחשוף את הכוחות הנסתרים בעולמנו בעזרת הילדים. הפעילויות מתאימות לילדים מגיל 4 ועד גיל נוער.

מתי: חמישי-שבת, 27-25 באוקטובר

מחיר: 27 שקל לילד (ילד עד גיל 5 ללא תשלום), 34 שקל למבוגר, 110 שקל לכרטיס משפחתי

לפרטים: 6544888- 02

 

טיבוע ציפורים בפארק

אירוע טיבוע ציפורים יתקיים בפארק ירושלים, עינות תלם. משפחות מוזמנות להצטרף לפעילות טיבוע ציפורים ולסיור טבע במקום, בהובלת התחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע. להכיר את הייחוד של המערכת האקולוגית המתקיימת בסמוך לעיר ואפילו בתוכה, ולצפות בציפורים נודדות שעוברות בירושלים בדרכן מאפריקה לאירופה.

מתי: שבת, 27 באוקטובר, 11:00-7:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 02-6537374

עינות תלם (צילום: אביתר הכהן, רשות הטבע והגנים) (צילום: אביתר הכהן – רשות הטבע והגנים) (צילום: אביתר הכהן – רשות הטבע והגנים)
עינות תלם (צילום: אביתר הכהן, רשות הטבע והגנים)

 

מציצים לתוך הבתים

אירועי בתים מבפנים יתקיימו בירושלים ויאפשרו הצצה אל כמאה בתים פרטיים, בנינים ומבני ציבור ברחבי העיר, שיתהוו לכדי פסיפס ארכיטקטוני – היסטורי, רב תרבותי ובין דתי. בין הסיורים: ביקור במנזר השתקנים בעין-כרם, סיור באוהאוס ברחביה, הצצה ראשונה למלון וולדורף אסטוריה שנבנה בימים אלה וסיורים נוספים.

מתי: חמישי-שבת, 27-25 באוקטובר

מחיר: ללא תשלום

 

סיפורים ומנגינות

סיור של סיפורים ומנגינות יצא ממוזיאון מגדל דוד ירושלים. הסיור בליווי מדריכים שהם גם אמני מוסיקה, המלווים את הסיור בצלילי קלרינט, חליל צד, חלילית או אקורדיון, בנגינה של נעימות ושירים המחברים את המשתתפים לסיפורים ולמקומות. המשתתפים יחשפו לעברה של ירושלים, עם הווי החיים בתקופותיה השונות, עם הדמויות שבלטו בייחודן, על רקע סיפורים, צלילים ואווירת העיר היום.

מתי: חמישי, 25 באוקטובר, 17:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 6265333- 02

 

פריס-ג'אז תחת כיפת השמיים

מוזיאון מגדל דוד ירושלים יפתח ברציפות מהשעה 10:00 ועד 19:30. המבקרים מוזמנים לסייר במוזיאון בשעות בין הערביים בשילוב מופע מוזיקלי תחת כיפת השמים, בין שרידים ארכיאולוגים וגן מטופח. ברחבה המרכזית, לצד בית הקפה, תופיע הזמרת הפרנקו-ישראלית במופע Paris-Jazz. פרנסואז מבצעת שירים אהובים בעיבודים חדשים בסגנון ג'אז, פאנק, לטינו או בלוז ומגלה שירים צרפתיים שאינם מוכרים לקהל הישראלי.

מתי: חמישי, 25 באוקטובר, 18:00-16:30

מחיר: 30-15 שקל (מחיר הכניסה למוזיאון)

לפרטים: 6265333- 02

מוזיאון מגדל דוד (צילום: רון פלד) (צילום: רון פלד)
מוזיאון מגדל דוד(צילום: רון פלד)

 

דיוקן של מוסיקה קלאסית

קונצרט מוסיקה קלאסית "דיוקן אהבה", בביצוע הרכב "אינמיקסטו-ג'נר" יתקיים ביום שבת בצהריים במנזר בבית ג'מאל ירושלים. הקונצרט מכיל תכנית עשירה של מוסיקה מתקופת הבארוק בהשראה של היבטי אהבה ומוסיקה.

מתי: שבת, 27 באוקטובר, 12:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 054-4744799

 

יפן וגלגול נשמות

הרקדן והאמן היפני טאקנורי קוואהארדה יציג מופע העוסק בתחום הבידוד, זיכרון, המוות וגלגול נשמות. המופע יוצג במסגרת התערוכה "פוטופואטיקה 2" המוצגת בבית הספר מוסררה ע"ש נגר בירושלים.

מתי: חמישי, 25 באוקטובר, 20:00

מחיר: ללא תשלום

 

בין גבר לאישה

הזירה הבין-תחומית ופסטיבל הפיוט מעלים את ההפקה "אנוע כשיכור" במרכז ז'ראר בכר ירושלים. יצירתו של גיא בירן בעקבות רבי ישראל נג'ארה. מופע תיאטרון בינתחומי, המעמת את הכמיהה להתעלות, עם כוח המשיכה בין גבר ואישה, שחיים יחד ולא נפגשים. עם אייר וולפה ודני שטג.

מתי: חמישי, 25 באוקטובר, 20:30

מחיר: 80-70 שקל

 

דרום

 

טיול צפרות סתווי בנגב

טיול צפרות לכל המשפחה בנגב המערבי המתמלא בדורסים נדירים המעבירים בו את החורף. במהלך הסיור ניתן לצפות בעיט שמש, בז נודד, מיני דורסים נדירים ובציפורי השדה, כקיויות, זרעית וזרזירים. המשתתפים יצפו גם בלינת יום של ינשופי עצים ובהתכנסות ללינה של דיות שחורות.

מתי: שבת, 27 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מחוזות נסתרים במדבר

טיול מודרך לגילי 18 ומעלה, מטיבי לכת, אל המחוזות הנסתרים של המדבר הגדול בערבה. הטיול יתחיל ברכס תלם עשת וימשיך לחלק המזרחי של הר עשת, רבדות עשת ויגיע עד כיפת עשת.

מתי: שבת, 27 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגליל והעמק מחכים לכם עם אירועי אופניים. קדימה, לדווש!
צילום: רונן גולן
מומלצים