שתף קטע נבחר

התושבים לחצו להרחיק פדופיל, ביהמ"ש נעתר

עבריין מין מורשע, שהתגורר בבית חב"ד בשכונת רמת אביב הירוקה, ירצה לבקשת עורכי דינו את מעצר הבית במקום אחר. התושבים חוששים מהעברת הבעיה לפתחה של שכונה אחרת

תושבי רמת אביב הירוקה בתל-אביב יכולים לנשום לרווחה: בית משפט השלום בראשון לציון הורה היום (ג') להעתיק את מיקום מעצר הבית של אדם שהורשע בביצוע מעשים מגונים בילדים מתחומי השכונה למקום חלופי. בשבועות האחרונים מחו תושבי השכונה לאחר שנודע להם כי עבריין המין מרצה את מעצר הבית שלו בבית חב"ד בשכונה. בית המשפט קיבל את החלטתו בעקבות בקשת עורכי דינו של האיש לשנות את מיקום מעצר הבית.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

עבריין המין בן ה-65 הורשע במאי השנה בביצוע מספר מעשים מגונים בילדים. הוא שוהה במעצר בית מלא זה שנה לאחר תסקיר מבחן שהעריך את מצבו. בהתאם להחלטת בית המשפט, האיש יוצא מהבית לקבלת טיפול מניעתי ונמצא תחת פיקוח מלא. גזר הדין בעניינו טרם ניתן והפרקליטות צפויה לבקש להטיל עליו מאסר בפועל.

 

הדירה שבה התגורר האיש עם מספר חסידי חב"ד סמוכה לשביל שלפי התושבים בשכונה בצפון תל-אביב משמש כמקום מעבר לילדים בגילים שונים ומוביל למוסדות חינוך באזור. התושבים זעמו על כך שעבריין מין הושם במעצר בית באזור שבו שוהים ילדים רבים.

 

התושבים הפגינו נגד עבריין המין (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
התושבים הפגינו נגד עבריין המין(צילום: עופר עמרם)

 

נציג ההורים, עו"ד ניצן בן-צבי, בירך על ההחלטה שקיבל היום בית המשפט בראשון לציון אך הביע דאגה מכך שעבריין המין יועבר לאזור מגורים אחר ולא יושם מאחורי סורג ובריח.

 לדברי עו"ד בן-צבי, "הצלחנו לגרום לכך שהאיש יסולק מרמת אביב. עם זאת, לא קיבלנו עדיין הודעה שהוא עזב בפועל, והעובדה שהוא ישוכן במקום אחר ולא במעצר מלא מדאיגה נוכח מסוכנותו".

 

לא הפעם הראשונה 

פרקליטות מחוז מרכז הביעה את הסכמתה בפני בית המשפט להעתיק את מגוריו של עבריין המין, זאת בתנאי שהמיקום החדש יהיה מרוחק כ-300 מטרים לפחות מקרבת מוסדות חינוך. אין זו הפעם הראשונה שמקום המגורים של האיש משתנה בעקבות לחץ של תושבים.

 

עורכי הדין עודד סבוראי וגלית בש שמייצגים את החשוד אמרו בתגובה להחלטה שקיבל היום בית המשפט כי "האיש נפל קורבן לחבורה קולנית של תושבי רמת אביב שמבקשים לסלק מהשכונה את בית חב"ד ומנצלים את עניינו כדי להעלות לתודעה הציבורית את מאבקם נגד חב"ד. המחאה המיותרת שלהם מתרחשת כשהם יודעים שהוגשה לבית המשפט בקשה בהסכמת כל הצדדים להעביר את אותו אדם למקום אחר מחוץ לשכונתם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבית שבו התגורר עבריין המין ברמת אביב הירוקה
צילום: עופר עמרם
"לא קיבלנו הודעה שהוא עזב בפועל". עו"ד בן-צבי
צילום: עופר עמרם
מומלצים