שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סאטירה ברשת: פוסטים מזויפים ועוד
  איך נראית שיחה בין שלי יחימוביץ' ליאיר לפיד? עמוד פייסבוק חדש שמציג התכתבויות בין חברי כנסת שלא התקיימו מעולם יפילו אתכם מצחוק. זו הזדמנות להזכר בעוד יצרני תוכן שמנצלים את הרשת כדי לבקר את נבחרי הציבור

  סאטירה ברשת לא צריכה את הבחירות כדי להתקיים, אבל הבחירות הן תבלין מצוין שמדגיש את הטעם ומעורר השראה בקרב גולשים-מבקרים שטורחים לילות כימים כדי להראות לכולנו מה באמת מצב האומה. לאחר שהראשון בזיהוי, ראש הממשלה בנימין נתניהו, הודיע על הקדמת הבחירות, החלו להיפתח עמודי הומור ונונסנס שונים בפייסבוק בהם, מיצי נתמיאו, משה דץ לראשות הממשלה ומפלגות מצייצות. בין אלו, מתבלט עמוד חדש אחד בשם "פוסטים מזוייפים" שמציג התכתבויות שלא התקיימו מעולם בין ח"כים ומועמדים.

    

  "פוסטים מזוייפים" נפתח על ידי דור מוסקל, מי שאולי מוכר כבר לגולשים הודות למכתבי הנונסנס ההזויים שהעלה בעמודי הפייסבוק של נבחרי ציבור ואישים שנויים במחלוקת, ולעמוד הפייסבוק המוצלח"סטטוסים משנות ה-90" שפתח יחד עם חבריו. בניגוד למכתבים, בעמוד החדש מוסקל מעוניין כבר להביע את עצמו באמצעות סאטירה ולצחוק על אירועים אקטואליים.

   

   

   

  "לפני שהיו רשתות החברתיות, אנשים שבחרנו שייצגו אותנו העלו את עצמם לדרגת אזרח-על. היום, הרשת מאפשרת להחזיר את הפוליטיקאים לגודלם הטבעי, מספר מוסקל ל-ynet מחשבים. "יותר מזה, הרשת החברתית משתמשת כגוף ביקורתי הרבה יותר משמעותי מכלי התקשורת ותוכניות הטלוויזיה. זה הקול האמיתי של העם בלי שום גוף מתווך".

   

  בעמוד החדש, מוסקל אינו מבקש לצאת נגד חברי כנסת מהימין או מהשמאל, אלא מפנה את עיקר הביקורת שלו למה שהוא מכנה מדיניות של סתימת פיות. "יש בישראל רגרסיה מפחידה בכל התחומים. חופש הביטוי בסכנה וזה מגיע דווקא בתקופה שזה אמור להיות הפוך. ברשת לכל דעה יש הזדמנות להישמע, ופתאום מגיעים אנשים מהשיטה הישנה ומנסים לפגוע בזה".

   

  אז עד שיגיעו האנשים הרעים, אתם מוזמנים להציץ באחד העמודי הפייסבוק המצחיקים ביותר בימים אלו:

   

   

   

   

   

   

   

  עוד סאטירה ברשת

  מוסקל מצטרף לרשימה מכובדת של גולשים שמנצלים את המידה החברתית כדי להפיץ את המסר הפוליטי שלהם, בהם עמיר שיבי – שאחראי על חלק מניכר מהממים שאתם רואים ברשת, מיש – מאייר ויוצר סדרת הרשת "מפלצוני הכנסת", עמוד הפייסבוק "אנטריקוט מפרות קדושות" וערן ורד - במאי ובעל חברת הפקות שמעלה סרטוני יוטיוב בהם הוא מבקר ההתנהלות בזירה הפוליטית בישראל.

   

   (איור: מיש)
  (איור: מיש)

   

  ורד, שהצליח לעצבן כבר הרבה אנשים, בהם עופר עיני וח"כ מאיר שטרית, מעלה תכנים שנעים בין הנונסנס לסאטירה כבר כמה שנים. עם זאת, גם הוא מודה שבתקופה האחרונה, יש יותר חומרי גלם וגם העניין הציבורי גדל. הנה כמה מיצירותיו בשנה האחרונה:

   

   

   

   

  מכה מימין

  גם אבישי עברי מלאטמה, אתר סאטירה המזוהה עם הימין, מנצל את המומנטום ומשיק פינה אישית חדשה בשם "משפט עברי" שתעלה פעם בשבוע. בתוכנית החדשה עברי יתייחס לפוליטיקאים מרחבי הקשת הפוליטית "וכל מי שמגיע לו שיצחקו עליו בתכנית סאטירה", לדבריו.

     

   

   
  אנחנו נמשיך לעקוב אחר העוסקים במלאכה. אתם כמובן מוזמנים להמליץ לנו על עוד יוצרי סאטירה, ביקורת והומור בטוקבקים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סאטירה ברשת: פוסטים מזויפים ועוד"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים