שתף קטע נבחר

סערה בבית היהודי עקב עתירה לדחיית הבחירות

אנשיו של זבולון אורלב עתרו בבקשה לדחות את הבחירות הפנימיות ולשנות את ספר הבוחרים. יריביו טוענים כי מטרתם היא להרוויח זמן. מחנה אורלב: מדובר בספין

הבחירות לראשות הבית היהודי נכנסות לישורת האחרונה והמתח בין המחנות גובר: בימים האחרונים הגישו ארבעה פעילים עתירה בהולה לבית הדין של התנועה, ובה ביקשו לדחות את הבחירות ולערוך תיקון של ספר הבוחרים. זאת על מנת שהמתפקדים יוכלו להצביע בקלפי הקרובה ביותר למקום מגוריהם, ולא דווקא לפי הכתובת בתעודת הזהות.

 

בחירות 2013 - כל העדכונים בחדשות ynet

 

לפחות שניים ממגישי העתירה מזוהים עם המחנה של ח"כ זבולון אורלב. גורמים פוליטיים במפד"ל טענו כי הניסיון מצד אנשיו לדחות את מועד הבחירות המתוכנן ל-6 בנובמבר, נעשה כתוצאה מפחד להפסיד. במחנה אורלב התייחסו בביטול לטענה הזו והאשימו בספין את המחנה של המועמד היריב, נפתלי בנט.

 

העתירה הוגשה נגד ועדת המפקד הארצית במפד"ל המפקחת על הבחירות. "בית הדין הנכבד מתבקש לעשות שימוש בסמכותו", נכתב בעתירה, שבה דרשו להורות למשיבה לתקן לאלתר את ספר הבוחרים הסופי שפורסם ב-21 בחודש סמוך לחצות הלילה, באופן שבניסוחו הסופי יופיעו הפרטים הבאים: תעודת זהות, מספר טלפון, מספר סידורי של המצביעים בקלפי, תיקון שיוך המיקום של הקלפיות כך שכל מי שרשום בספר הבוחרים יצביע בקלפי הסמוכה ביותר למקום מגוריו".

 

בסעיף שגרם לתסיסה ביקשו "להורות בהתאמה על תיקון לוחות הזמנים של הליך הבחירות במפלגה לאחר ביצוע התיקונים הנדרשים בספר הבוחרים הסופי, ובכך לאפשר לוועדת המפקד לסיים את הליך הבדיקה הנאות בעניין הרישום המדויק".

 

גורמים פוליטיים במפד"ל זעמו על הניסיון לדחות את מועד הבחירות ואמרו כי במחנה אורלב ככל הנראה מפחדים. "אורלב התיש בבחירות האלה את ועדת המפקד בעתירות חוזרות ונשנות על כל דבר", אמרו. "נוצרה דינמיקה שלילית וכעס ציבורי עקב החבירה להרשקוביץ. אורלב, שמכיר את הציבור שלו, צפה זאת מראש ומנסה במקביל לחבירה לדחות את הבחירות. זאת שיטה מקובלת שלו - תרגילים, תמרונים ועתירות. מצחיק שהוא לא שוקל אפילו אופציה של ריצה לבחירות והתמודדות בלי דילים ושטיקים".

 

ממטה אורלב נמסר: "מכונת המניפולציות והשטיקים של בנט לא נחה לרגע. מדובר בעוד ספין שפורסם על ידי מטה הבחירות של בנט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זבולון אורלב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים