שתף קטע נבחר

מבוכה ליאחב"ל: חשוד בניסיון רצח לא נכח בזירה

אחרי שהודיעה על מעצר חשוד בניסיון רצח של ראש ארגון פשיעה באילת, התברר כי דוחות משטרה מראים כי בניגוד לטענת היאחב"ל - העצור היה בכלל בירושלים. אחרי נזיפה מהשופט ומבוכה גדולה, שוחרר העצור

מבוכה גדולה למשטרת ישראל: אחרי שהיאחב"ל הודיעה כי חשפה ארגון פשיעה באילת, שבין היתר ניסה להתנקש בחייו של עבריין ירושלמי, התברר כי החשוד כלל לא נכח בזירה. והאבסורד הגדול יותר: מי שחשף את הטעות הייתה לא אחרת מאשר המשטרה, שניהלה מעקב אחרי מתנקשים פוטנציאלים ובהם העצור, שנצפה ביום ניסיון ההתנקשות בירושלים. שופט בית המשפט בראשון לציון הורה היום (ה') על שחרורו.

 

בשבוע שעבר הצהירה המשטרה כי הצליחה לחשוף ארגון פשיעה באילת שעסק בסחיטה באיומים, רצח, ניסיונות רצח ועוד.  בין העצורים היה גם החשוד, לו ייחסה היחידה ניסיון חיסול של עבריין שנחשב לראש ארגון פשיעה בירושלים. על פי טענת היאחב"ל, באוגוסט 2010 ביקר החשוד באילת וניסה לחסל את היעד.

 

עוד בחדשות ynet:

 

חוקרי היאחב"ל הגיעו לבית המשפט, שם האריך השופט את מעצרו של החשוד, שכעת מצוי על תקן אסיר בשל עבירות אחרות, בחמישה ימים, שמשמעותם שלילת חלק מזכויותיו. פרקליטו, עו"ד אייל לביא, שייצג את החשוד במקרים אחרים בעבר, ציין בבית המשפט כי מרשו כבר נעצר בתיק ושוחרר. בבדיקה מעמיקה יותר התברר כי בעוד שאנשי היאחב"ל טענו כי החשוד נצפה באילת, יחידה אחרת של המשטרה, שעקבה אחר החשוד וחבריו, מיקמה אותו באותה העת בירושלים.

 

המבוכה שהשתררה באולם הייתה רבה. נציג המשטרה החל להתפתל וטען כי הוא אינו יודע את השעה המדויקת שבה התבצע ניסיון הרצח. הוא פנה לשופט מנחם מזרחי ואמר כי "אנחנו מעוניינים לבצע את החקירה, לבדוק את זה כמו שצריך ולא להסתמך על צילום או מסמך חיצוני".

 

את השופט מזרחי הטענה הזאת לא הרשימה. לאחר ביקורת חריפה הוא הורה על שחרורו של החשוד ממעצר והפנה את היאחב"ל לדוח המעקב "שהינו רלוונטי לחשד העומד לפנייה. העובדה כי הדוח הזה לא הוצג בפניי על ידי המבקשת (היאחב"ל) אומר דרשני, והוא מלמד על כשל לכאורי נוסף שנופל בחקירה, המתווסף לחוסר המידע בדבר חקירתו מן העבר".

 

ביאחב"ל היו המומים מהשחרור וביקשו מהשופט בצעד יוצא דופן לבצע עיון חוזר בהחלטה. היום הגיעו הצדדים שוב לבית המשפט, והועלתה טענה חדשה: המועד שנטען כי בו בוצע ניסיון הרצח אינו נכון, והוא התרחש רק למחרת". אלא שגם כאן התברר כי המשטרה לא עשתה עבודתה נאמנה, שעה שהתגלה דוח נוסף המצביע על חשודים בניסיון ההתנקשות, אולם העצור שבידי המשטרה לא היה אחד מהם.

 

ביאחב"ל הבינו שהם בבעיה חמורה והודיעו היום לפרקליטו של החשוד, עו"ד אייל לביא, כי הם יורדים מבקשת המעצר שלו ומשחררים אותו.

  

עו"ד לביא מסר בתגובה: "מדובר בחקירה הזויה. היאחב"ל היו צריכים קודם כל לחקור, ורק אז לבצע מעצר ולא לפגוע בחירותו של אדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutetrstock
החשוד נעצר ברעש גדול
צילום: shutetrstock
עו"ד לביא. "חקירה הזויה"
מומלצים