שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  וול סטריט ננעלה בעליות; זינגה קפצה ב-12.3%

  דאו ג'ונס ונאסד"ק עלו ב-0.2% ו-S&P 500 הוסיף 0.3%. פרוקטר אנד גמבל עלתה ב-3% אחרי הדוחות. פיץ' הבהירה: החלטה על דירוג ארה"ב רק מאוחר יותר ב-2013

  המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו היום (ה') בעליות קלות, לאחר שבמהלך יום המסחר נרשמו ירידות על רקע שמועות כי סוכנות הדירוג פיץ' צפויה להוריד את דירוג החוב של ארה"ב. לאחר שסוכנות הדירוג הכחישה המדדים עברו להיסחר בעליות.

   

  מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.2% ל-13,103.68 נקודות, מדד נאסד"ק עלה ב-0.15% ל-2,986.12 נקודות ומדד S&P 500 עלה ב-0.3% ל-1,412.97 נקודות. 

   

  סוכנות הדירוג פיץ' הודיעה היום כי היא ממשיכה לעמוד בלוח הזמנים הצפוי להחלטה על דירוג החוב של ארה"ב – בסוף 2013, כפי שהודיעה ביולי. סוכנות הידיעות רויטרס פנתה לפיץ' לאחר ששמועות שלפיהן פיץ' צפויה להוריד את דירוג החוב של ארה"ב, הכלכלה הגדולה בעולם, זעזעו את השווקים.

   

  הבנק הפדרלי בארה"ב איכזב אתמול את המשקיעים והודיע כי הכלכלה האמריקאית עדיין צומחת בקצב מתון וכי שיעור האבטלה נותר גבוה. יו"ר הבנק, בן ברננקי, ציין כי אין בכוונתו להגדיל את היקף רכישת האג"ח העומד על 40 מיליארד דולר לחודש. "השיפור באבטלה איטי", הודיעה ועדת השוק הפתוח של הפד בתום פגישה בת יומיים שנערכה בוושינגטון. הפד גם הודיע כי ימשיך להחליף אג"ח קצרות עם אג"ח ארוכות יותר בהיקף של כ-45 מיליארד דולר בחודש עד דצמבר, וזאת במטרה להגדיל את מועד הפירעון הממוצע של האג"ח שבבעלותו, בתוכנית שנקראת "מבצע טוויסט".

   

  אנגליה יצאה ממיתון. כלכלת אנגליה צמחה ב-1% ברבעון שחל מיולי עד ספטמבר השנה, כך הודיע המשרד לסטטיסטיקה במדינה. מכירות הכרטיסים למשחקים האולימפיים הוסיפו 0.2% לתמ"ג ברבעון השלישי. כלל המכירות של הכרטיסים למשחקים האולימפיים והפאראלימפיים נכללו בחישובי התמ"ג לרבעון השלישי. ברבעון זה היה התמ"ג זהה כמעט לרמתו ברבעון המקביל של 2011.

   

  כדי להציל את גוש האירו, כלכלני סיטי מאמינים שיהיה דרוש ארגון מחדש של חובות באירלנד, פורטוגל, קפריסין ואולי אף ספרד איטליה וסלובניה. בסיטי מצפים כי גם ארה"ב, גם בריטניה וגם יפן יספגו לפחות הורדת דירוג אחת על ידי סוכנות דירוג גדולה אחת לפחות במהלך השנתיים-שלוש הקרובות. בסיטי מצפים כי מספר המדינות שיישארו בדירוג יציב של AAA יהיה מוגבל לקנדה, שוויץ והמדינות הנורדיות.

   

  מאקרו

  התביעות החדשות לדמי אבטלה עלו בשבוע שעבר ב-23 אלף ל-369 אלף תביעות חדשות, כך עולה מנתונים שפורסמו על ידי משרד העבודה בארה"ב. ציפיות האנליסטים עמדו על 380 אלף תביעות חדשות.

   

  הזמנות המוצרים בני הקיימא עלו בספטמבר ב-9.9%, וזאת בהשוואה לירידה של 13.1% באוגוסט. תוצאה זו עקפה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים שעמדו על עלייה מתונה יותר של 7.1%.

   

  מדד החוזים למכירת בתים עלה ב-0.3% בספטמבר לאחר ירידה חדה בחודש הקודם. מדד מכירות הבתים עלה ל-99.5 בספטמבר בהשוואה ל-99.2 נקודות באוגוסט, כך הודיע איגוד הקבלנים האמריקאי. המדד עדיין מתחת לרמה של 101.9 אליה הגיע המדד ביולי. כלכלנים ציפו לשיפור רב יותר.

   

  מניות במרכז

  פרוקטר אנד גמבל, יצרנית מוצרי הצריכה הגדולה בעולם, דיווחה על רווחי רבעון ראשון שעלו על תחזיות האנליסטים הודות לעלייה במחירי מוצריה וקיצוצים במחירי ייצור. הרווח הנקי של החברה לשלושת החודשים שהסתיימו ב-30 בספטמבר עמדו על 2.85 מיליארד דולר – בהשוואה להכנסות מאותו הרבעון בשנה שעברה שעמדו על 3 מיליארד דולר, כך לפי החברה הפועלת בסינסנטי, ארה"ב. פרוקטר אנד גמבל עלתה ב-3%.

   

  נייקי הודיעה אתמול כי בכוונתה למכור את יומברו (Umbro), חטיבת ציוד הכדורגל שלה בבריטניה שנקלעה לקשיים, לאיקוניקס ברנד גרופ תמורת 225 מיליון דולר. יומברו נרכשה על ידי נייקי ב-2008 עבור 578 מיליון דולר, רכישה שנועדה לחזק את עמדתה של החברה בשוק הכדורגל ולעזור לה לגבור על יריבתה אדידס.

   

  "בלוק 12 מכיל גז טבעי בכמות גדולה בהרבה מ-7 TCF", כך לפי מנהל הקידוחים של נובל אנרג'י בקפריסין, ג'ון טומיץ' במסיבת עיתונאים מיוחדת בניקוסיה בה הכריז על מפגש שתקיים חברת הנפט האמריקאית במרץ הקרוב ובה תעדכן על הקידוחים בישראל ובקפריסין. "עד עכשיו פרסמנו כי האומדן הטוב ביותר לגז בשטח בלוק 12 עומד על 7 TCF אבל גילינו לאחרונה שדות גז נוספים שלא היינו מודעים לקיומם", אמר טומיץ'.

   

  משקיעי מניית פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם, זכו אתמול לעדנה מחודשת, אחרי שסבלו בחודשים האחרונים מביצועים חלשים. דו"חות הרבעון השלישי של פייסבוק שפורסמו בלילה בין שני לשלישי הפיגו במעט את חששות המשקיעים לנוכח שיפור בהכנסות מפרסום באפליקציה לטלפונים ניידים (תחום המובייל) ועלייה כללית בהכנסות שהיכתה את תחזיות האנליסטים.

   

  בנק ההשקעות השוויצי קרדיט סוויס דיווח על נפילה של 63% ברווח הנקי על רקע הפרשה חשבונאית לחוב של הבנק עצמו. במהלך הרבעון רכש הבנק מכשירי חוב של עצמו, מה שגרם לשינוי הרכב ההתחייבויות במאזניו.

   

  זינגה דיווחה על הפסד וירידה חדה בהזמנות ברבעון השלישי לאחר תום המסחר בוול סטריט. בנוסף, החברה הודיעה על תוכנית רכישת מניות בהיקף 200 מיליון דולר. זינגה קפצה ב-12.3%.

  מה דעתך על מניית צ'ק פוינט:

   

   

  קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

  לדף מניית צ'ק פוינט

   

  מניות ישראליות במרכז

   

   

  "אני לא יודע אם פאלו אלטו תהיה כאן עוד שנתיים מעכשיו או חמש שנים מעכשיו, אבל מה שאני כן יודע זה שאנחנו כן נהיה", כךאמר גיל שויד מנכ"ל צ'ק פוינט

  ( 45.25 2.65% )

  בראיון לבלומברג על פאלו אלטו המתחרה. בחודש האחרון איבדה מניית צ'ק פוינט 6.9% בנאסד"ק וזאת לאחר שעלתה ב-7.1% בשבוע האחרון.

   

   

  טבע

  ( 40.70 0.17% )

  הודיעה היום כי השלימה את רכישת הזכויות בתרופה שבפיתוח Huntexil שנועדה לטיפול בסימפטומים של מחלת האנטיגטון מחברת NeuroSearchה דנתי. לפי ההסכם טבע תשלם 26 מיליון דולר במהלך שישה חודשים לפחות. תשלום נוסף עשוי להיות משולם במידה ויושגו יעדים רגולטורים ומסחריים.

   

   

  דלק US, מקבוצת דלק, שבבעלות יצחק תשובה, הודיעה כי דלק לוגיסטיקה, חברה בת בבעלות מלאה, החלה היום תהליך של הנפקה ראשונית לציבור של יחידות השתתפות. החברה צפויה לגייס בין 242 מיליון דולר עד 258 מיליון דולר בהנפקה של 8 מיליון יחידות השתתפות במחיר של 19-21 דולר למניה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים