שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ת"א ננעלה בירידות: "סנדי כיווצה מחזור המסחר"

  ת"א 25 ירד ב-0.7%, ת"א 100 השיל 0.8% ומדד הבנקים איבד 2%. סרגון צללה ב-15.7% לאחר שהורידה תחזיות לרבעון הרביעי. יניב פגוט מקבוצת איילון: סגירת המסחר בארה"ב בגלל ההוריקן באה לידי ביטוי במחזורי המסחר היומי המכווצים. מחזור המסחר - 627 מיליון שקל

  המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') בירידות בציפייה להחלטת הריבית של בנק ישראל בערב. היום לא מתקיים מסחר בארה"ב הערכות ניו יורק לפגיעת ההוריקן "סנדי". מחזור המסחר הסתכם ב-627 מיליון שקל.

   

  מדד ת"א 25 ירד ב-0.73% ל-1,199.61 נקודות, מדד ת"א 100 ירד ב-0.8% ל-1,063.49 נקודות, מדד בלוטק 50 ירד ב-0.76% ל-321.75 נקודות ומדד נדל"ן ירד ב-0.86% ל-281.02 נקודות. מדד הבנקים איבד 2%.

   

  יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון, אמר: "סגירת המסחר בארה"ב באה לידי ביטוי במחזורי מסחר היומי המכווצים. הזינוק הנחשוני והלא צפוי בביצועי מניות סקטורים בורסאיים רבים ובניהם סקטור מניות הבנקים המקומי השאיר להערכתנו מעט בשר להמשך הראלי בסקטורים אלו בטווח קצר. מצב זה מגדיל את הפיתוי בקרב אלו שהצטיידו בטרם עת להקטין סיכונים ולהמתין בסבלנות להזדמנויות נוספות שללא ספק יגיעו".

   

  בשורה התחתונה מזהיר פגוט מפני אופוריה בבורסה בתל אביב: "בנתונים הקיימים, ככל שנתקרב לסוף שנת 2012 האיום שבהטלת גזירות תקציביות מצד ממשלת ארה"ב בהיקף מצטבר של 560 מיליארד דולר על יקשה על המדדים לשמר את המומנטום החיובי".

   

  יונתן כץ, יועץ כלכלי ואסטרטג המאקרו של לידר שוקי הון, התייחס לצפוי בשנה הבאה לציין כי "אנו צופים התמתנות בקצב הצמיחה ב-2013 ל-2.6% לאחר 3.5% בשנת 2012. הורדת מדרגה בקצב הצמיחה תתמוך בהורדת ריבית נוספת במחצית הראשונה שנת 2013".

   

  "בנוסף", הוסיף כץ, "צפויה התמתנות בצריכה הפרטית שתושפעת מהגידול באוכלוסיה (1.7% לשנה), מהשינוי בשכר הריאלי (או כוח הקנייה של משקי הבית) ומשינוי בשיעור החיסכון. בנוסף, אנו צופים עלייה בשיעור האבטלה מ-7.1% בשנת 2012 בממוצע ל-7.5% ב-2013".

   

  תעשיית קרנות הנאמנות רשמה בשבוע החולף גיוסים של 390 מיליון שקל - עלייה של 115% לעומת השבוע הקודם. כך, לפי אומדנים והערכות שבוצעו על ידי כלכלני מיטב. קרנות האג"ח חברות גייסו 360 מיליון שקל והשלימו גיוסים של 950 מיליון שקל מתחילת החודש - קצב הגיוסים החודשי הגבוה ביותר מאז חודש אפריל השנה.

   

  המדד המשולב למצב המשק בחודש ספטמבר עלה ב-0.2%, כך עולה מנתונים שפרסמה אתמול הלמ"ס. נתוני המדד החודש מצביעים על המשך התרחבות הפעילות במשק בקצב מתון בדומה לשנה האחרונה. העלייה במדד החודש משקפת צמיחה כמעט בכל מרכיבי המדד למעט בייצוא השירותים. בעקבות עדכון כלפי מעלה שערכה הלמ"ס בנתוני יצוא הסחורות לחודש אוגוסט, עודכן במקביל כלפי מעלה גם המדד המשולב לחודש אוגוסט.

   

  יונתן כץ וכלכלני לידר שוקי הון התייחסו להחלטת הריבית של בנק ישראל היום בערב וכתבו כי לא צפוי שינוי בגובה הריבית שעומדת כיום על 2.25%, וזאת לאור החשש לבועה המתפתח בשוק הדיוק, נתוני צמיחה סבירים והתייצבות בסביבה הגלובלית.

   

  מניות במרכז

  רוני אלוראי, בעל השליטה בקבוצת קמן , פנה למחזיקי סדרות האג"ח של קמן אחזקות בהצעה להסדר. לפי ההצעה, שמופנית רק למחזיקי האג"ח (ולא ליתר נושי החברה) מציע אלרואי לפרוע את כלל הסדרות תמורת הזרמה של 10 מיליון שקל, במשך שלוש שנים. בנוסף, יזכו המחזיקים לפי ההצעה לתשלום נוסף של 2.5 מיליון שקל בתום השנה השלישית בכפוף לכך שאלרואי ישקיע בחברות נוספות בקבוצה. ההצעה תהיה בתוקף למשך שבועיים בלבד.

   

  חברת לייפוייב הודיעה לבורסה כי חתמה על הסכם מיזוג עם חברת טוהר השמש שרכשה לאחרונה מאדירה אנרגיה זכויות ברישיונות לקידוחי גז ונפט בישראל. במסגרת ההסכם בין החברות הוחלט כי חברת טוהר השמש תעביר את הפעילות הנכנסת לחברת לייפוייב וזאת בתמורה ל-90% אחזקה בלייפוויב.

   

  בזק השלימה גיוס חוב בסכום כולל של 500 מיליון שקל, באמצעות הלוואה מבנק ישראלי במח"מ של 4.3 שנים.

   

  כלל עסקי ביטוח הבהירה היום כי בכוונתה להזרים לחברה הבת כלל פיננסים 50 מיליון שקל ב-2013 על מנת לתמוך בתזרים לשירות החוב שלה וכי האפשרות למכור את כלל פיננסים אינה עומדת על הפרק.

   

  יונתן קרייזמן, אנליסט כלל פיננסים ברוקראז' העלה היום את מחיר היעד לפריגו ל-106 דולר למניה - דיסקקאונט של 9% על מחיר השוק וכתב כי "התרשמנו כי למרות החולשה ברבעון האחרון, פריגו בעמדה אטרקטיבית עם צבר של 65 השקות בשווי של 190 מיליון דולרב-2013. לא פחות חשוב, שנה וחצי לאחר רכישת פאדוק, פריגו חוזרת למסלול הרכישות עם Sergeant שצפויה להניב 140 מיליון דולר בשנה".

   

  חברת אלווריון, ספקית פתרונות תקשורת אלחוטית בפס רחב הודיעה כי חתמה על הסכם למכירת זכויותיה בחוב חברת נורטל נטוורקס, עבור 5.2 מיליון דולר. ליאור שמש, סמנכ"ל הכספים באלווריון: "אנו שמחים על סגירת החוב של נורטל, כמו גם על הזרקת ההון הנוסף לחברה. בצירוף הכספים שהתקבלו ממכירת הקניין הרוחני שלנו, אותה השלמנו לפני כשבועיים, חיזקנו את המאזן של החברה ואנו נמצאים בעמדה טובה יותר להמשיך ביישום תוכנית החזרה שלנו לרווחיות".

   

  שלמה אליהו צפוי להשלים במהלך היום את רכישת השליטה בחברת הביטוח מידי ג'נרלי האיטלקית, זאת לאחר שאתמול נתן המפקח על שוק ההון באוצר, עודד שריג, את האישור למהלך. שווי השוק של מגדל נכון לפתיחת המסחר היום בבורסה עמד על 5.57 מיליארד שקל בעוד שאליהו יירכוש את השליטה בחברה לפי שווי של 5 מיליארד שקל. כלומר הנחה של יותר מחצי מיליארד שקל על שווי השוק של מגדל, וזאת לאחר שמניית מגדל השלימה עלייה של 15% בתוך 30 ימים בלבד.

   

  חברת המזון שטראוס גרופ מנהלת מגעים למכירת פעילות הקפה שלה ברוסיה, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר באחת הפעילויות הצומחות ביותר של שטראוס, שבשליטת משפחת שטראוס, כשההיקף המשוער של העסקה - אם תבשיל - הוא יותר מ־200 מיליון דולר (כ־800 מיליון שקל).

   

  חברת פרטנר מפטרת כ-100 מעובדי החברה, בעוד שרוב המפוטרים הגיעו ממטה החברה וחלקם הקטן ממחלקות השירות. כדי להתמודד עם שחיקת המחירים בענף והירידה ברווחיות החברה החלה פרטנר מאז אוקטובר 2011 הקטנה של מצבת העובדים בכ-2,000 שהתבטאה בעיקר בצמצום הגיוסים, ביטול תקנים שאינם מאויישים וחלק בפיטורים של עובדים במחלקות השונות.

   

  "מטרתו של בנק מזרחי הינה לזכות ב"עמלת" פרעון מוקדם בסך 210 מיליון שקל". כך טוענת חברת קול החזקה שבשליטת פטריק דרהי בתגובה לבקשת הבנק למתן צו מניעה זמני נגד מחיקת מניות HOT מהמסחר. "בתוספת הסכום שהחברה חייבת לו כיום בהתאם להסכם ההלוואה של כ-866 מיליון ש"ח וכן כ-21 מיליון ש"ח ששולמו עד כה כהחזר, יפיק הבנק תשואה נאה של 29% בשנה אחת", טוענת החברה.

   

  סרגון צללה ב-15.7% לאחר שהורידה תחזיות לרבעון הרביעי.


  פורסם לראשונה 29/10/2012 10:07

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים