שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יוזמה: עמדות החתמה לכרטיס אדי יוצבו בקלפיות

  לבחור לכנסת - ולבחור בחיים: לוועדת הבחירות הוגשה בקשה להציב לצד הקלפיות ב-22 בינואר עמדות החתמה לכרטיס אדי, לעידוד תרומות איברים בישראל. "אדי מגן על החותם ומשפחתו. אני קוראת לכולם לחתום ולהפגין סולידריות חברתית", אומרת יוזמת הרעיון דבורה שרר, דוברת המרכז הלאומי להשתלות

  ביום הבחירות לכנסת יבקשו מכם לקבל החלטה חשובה נוספת: בימים אלה מקודמת יוזמה חדשה להצבת עמדות החתמה לכרטיס אדי סמוך לקלפיות, כך שהמגיעים להצביע יוכלו לחתום על הסכמתם לתרומת איברים.

   

  ביום הבחירות, שייערך ב-22 בינואר, יגיעו מיליוני אזרחים לנקודות ההצבעה ביישוב מגוריהם, כך שמדובר בהזדמנות מיוחדת לפעול למען קידום השתלות איברים בישראל.

   

  את הרעיון יזמה דבורה שרר, דוברת המרכז הלאומי להשתלות, והיא מקודמת בסיוע ח"כ יוחנן פלסנר (קדימה).

   

  קראו עוד על כרטיס אדי:

   

  בפנייה רשמית ליו"ר ועדת הבחירות, השופט אליקים רובינשטיין, נכתב כי "במהלך כזה טמונה הזדמנות נדירה להעלאת המודעות לצורך בהתרמת איברים ולהצלת חיים רבים... החתימה על כרטיס אדי, כפי שמציע המרכז הלאומי להשתלות, מציעה פתרון יצירתי, מוסרי וחיוני.

   

  "במרוצת השנים הוכח כי החתימה על כרטיס אדי עודדה אנשים רבים לתרום את איבריהם ולהציל את חייהם של מאות אחרים".

   

  • חותמים עכשיו:

  לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן

   

  כדי להוציא את היוזמה לפועל יהיה על ועדת הבחירות לאשר את הבקשה ולקבוע תקנות לגבי המרחק מהקלפיות שבו יוכלו להציב את עמדות ההחתמה ולגבי סוג הפעילות שתהיה מותרת במקום.

   

  יש לציין כי ביום הבחירות אין לנהל כל תעמולת בחירות בצורה כלשהי באזור הקלפי או במרחק של חמישה מטרים משער הכניסה לקלפי. בכל מקרה, ועדת הבחירות לא תיאלץ לשאת בעלויות כלשהן הנוגעות לעניין. 

   

  "במסגרת תפקידי אני חשה מחויבות לתת לכל אדם אפשרות להגן עליו ועל בני משפחתו בדרך של חתימה על כרטיס אדי", מספרת על היוזמה דבורה שרר. "לכן עלה הרעיון להנגיש את החתימה בבואנו לבחור את ממשלת ישראל הבאה - ובאותו הזמן לבחור בחיים.

   

  "בזכות חוק הקדימויות שנכנס לתוקף השנה והמקדם בתור להשתלה אדם הנושא כרטיס אדי, החתימה מהווה 'ביטוח חיים' לחותם עצמו ולבני משפחתו, ומצד שני מציגה סולידריות חברתית.

   

  "אני קוראת לכל בני 17 ומעלה לחתום על הכרטיס, ומקווה שתינתן לאזרחי ישראל האפשרות לחתום על אדי ביום הבחירות".

   

  "שיעורי ההסכמה במדינת ישראל לתרומת איברים נמוכים מאוד יחסית למדינות אחרות בעולם המתקדם", אומר ח"כ פלסנר ל-ynet. "אם כל האיברים הזמינים של נפטרים היו נתרמים, לא היה בכלל תור של עשרות או מאות אנשים שממתינים להצלת חייהם ובסופו של דבר מתים לפני שהספיקו לעבור השתלה".
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  הבחירות הן הזדמנות להעלאת המודעות
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  צילום: מלנית
  יוזמת הרעיון. דבורה שרר, המרכז הלאומי להשתלות
  צילום: מלנית
  אפשר למנוע את התור. ח"כ פלסנר
  צילום: נועם מוסקוביץ
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים