שתף קטע נבחר

עכשיו זה קאמבק: אריה דרעי מככב ב"פיסטוקים"

אחרי שהודר ונחשב לפרסונה נון גרטה במשך שנים, אריה דרעי משלים את הקאמבק לש"ס עם הופעה ראשונה במדור הרכילות של ביטאון המפלגה. אל תדאגו, אייטם הבכורה כולל טלית ותפילין

פיצח את השיטה: דרכו של אריה דרעי חזרה לצמרת ש"ס רצופה נקודות ציון חשובות - מההחלטה לשוב לשורות התנועה, דרך מסיבת העיתונאים ולחיצת היד ההיסטורית עם יריבו (בדימוס) אלי ישי, ועד ישיבת הסיעה הראשונה שאותה ניהל אתמול (יום ד') בצהריים. ותיקי התנועה מנתחים בדחילו ורחימו כל צעד של דרעי. כל חיוך או קריצה וכל מפגש שלו עם ישי נבחן בזכוכית מגדלת.

 

בחירות 2013 - כל הכתבות ב-ynet

 

אבל החותמת האמיתית והחזקה מכולן לכך שדרעי חזר להיות חלק מש"ס, תיחשף רק הבוקר. אז יופיע לראשונה שמו של דרעי, שחור על גבי לבן, במדור הרכילות של ביטאון ש"ס "יום ליום". אל תקלו ראש - מדובר בהישג של ממש, שחברי כנסת ייתנו הרבה מאוד כדי להגיע אליו, ובעיקר בפסגה שדרעי טרם כבש. לא "ציפורה", גם לא "העלוקה" - לש"סניקים יש את "פיסטוקים", המדור שהולך רכיל בעמיו.

 

יש לנו פיצוח. דרעי ב"פיסטוקים"        ()
יש לנו פיצוח. דרעי ב"פיסטוקים"

 

ההנהגה המשולשת של ש"ס. דרעי באמצע (צילום: באדיבות מטה ההסברה של שס) (צילום: באדיבות מטה ההסברה של שס)
ההנהגה המשולשת של ש"ס. דרעי באמצע(צילום: באדיבות מטה ההסברה של שס)

 

כמובן, כיאה לתנועה שמחזירה עטרה ליושנה, האייטמים במדור עוברים עריכה קפדנית כדי שחלילה לא יכללו לשון הרע או חמור מכך, את שמו של אחד מאויבי התנועה. עד מחר בבוקר כיכב דרעי ברשימה השחורה של המדור, לבדו. "תמיד היו לי ידיעות על דרעי, אבל לא הכנסתי", מודה עורך המדור אפרים גלעד, "בעיתון של השבת יש לא רק תמונה של אריה קובע מזוזה במשרדי ש"ס, אלא גם כמה וכמה ידיעות עליו".

 

ואכן, לא פחות משש פעמים מופיע שמו של דרעי במדור, בתוספת התואר "הרב". הרכילות החמה, אם סקרנותכם גוברת עליכם, מדווחת כי "ביום חמישי הרב אריה דרעי התעטף בטלית, התעטר בתפילין, ונכנס לבית הכנסת 'תולדות יצחק' בירושלים. מתפללי המניין כיבדוהו לעלות לתורה, וזרקו עליו סוכריות תוך שהם שרים לכבודו". לתמונה המצורפת, שבה נראה דרעי קובע מזוזה בפתח משרדו, הוצמד הכיתוב "זה השער", המרמז על המשך הפסוק "צדיקים יבואו בו". אין ספק, כבוד מלכים.

 

הדרך לקאמבק, יודע כל ש"סניק וגם דרעי, עוברת במדור ה"פיסטוקים". "אין אחד בברנז'ה שלא עוקב", מדווח גלעד, רכילאי בשכר שזהו אינו שמו האמיתי, וזאת בשל רגישות התכנים שהוא עוסק בהם.

 

הופעתו של דרעי בשופר הרשמי של ש"ס כלל אינה מובנת מאליה. בשנים האחרונות דרעי כמעט ולא הוזכר בביטאון (אם בכלל), והדרתו מדפיו הגיעה לשיא לפני כשנתיים, כשהרב עובדיה הגיע לגיל 90. באחת השבתות צורף לעיתון גיליון מיוחד שסקר את כל תחנות חייו של המנהיג הנערץ וסיפורה של ש"ס. מהמוסף החגיגי נעדר רק פרט אחד - חלקו של דרעי בהקמת התנועה והנהגתה במשך כ-15 שנים. לעומת זאת, עשרות תמונות וציטוטים של ישי מילאו את דפי אותו גיליון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קובע מזוזה. דרעי מתקאמבק במדור הרכילות
דרעי וישי. מתחלקים בפיסטוקים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים