שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

קדימה: "היום נחשוף את האמת המרה על נתניהו"

המפלגה הגדולה בכנסת ה-18, שהסקרים מנבאים לה מנדטים בודדים בבחירות לכנסת הבאה, תשיק היום קמפיין. הסיסמה שנבחרה לקדם את היו"ר מופז: "על ביטחון לא מהמרים"

הסקרים לא מחייכים לקדימה, ולפיהם היא צפויה לאבד חלק ניכר מ-28 המושבים בכנסת שבהם היא מחזיקה כיום. גם בשל כך, תשיק היום (ה') המפלגה את קמפיין הבחירות שלה, שצפוי להציג קו אגרסיבי מאוד נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים בחדשות ynet

 

"יו"ר המפלגה שאול מופז ישיק קמפיין שיזעזע את המדינה ואת מערכת הבחירות", נכתב בהודעה שפרסמה קדימה אתמול, ובמפלגה מבטיחים "לחשוף את האמת המרה על נתניהו", וכמו כן "להכניס את מופז לקרב ראש בראש מול נתניהו, בזירה שיתר המועמדים חוששים להיכנס אליה". אותם גורמים במפלגה הוסיפו כי כוחו של הקמפיין הוא בכך שהוא נשען לא על מילים אלא על תמונות.

 

מופז. הקמפיין החדש ()
מופז. הקמפיין החדש
 

חלקו השלילי של הקמפיין ייחשף אמנם רק היום, אולם על חלקו החיובי הסכימו בקדימה לספר קודם לכן. במסגרתו, ינסו במפלגה להדגיש את ניסיונו של מופז בתחומים הביטחוניים והחברתיים, ולשרטט אותו כ"מר ביטחון". הסיסמה שנבחרה למטרה זו: "על ביטחון המדינה לא מהמרים".

 

הגורמים בקדימה הסבירו את הבחירה בקמפיין שכזה בכך שמחצית מהעם אינה רוצה את נתניהו כראש ממשלה. "מערכת הבחירות הזו צריכה לעסוק בשאלה אם נתניהו ראוי לתפקיד, ולא בשאלה אילו תיקי שרים יקבלו שלי יחימוביץ' ויאיר לפיד", אמרו. "מופז הוא היחיד שייכנס לזירה הזאת מול נתניהו. כל שאר המועמדים מצפים שהוא יכניס אותם לקואליציה, ולכן נרתעים מעימות איתו. אבל אנחנו נהיה אלו שמביאים את האמת. הקמפיין שלנו יגרום לכל אזרח בישראל לשאול את עצמו אם הוא רוצה את נתניהו כראש ממשלה".

 

פרט ליועציו של מופז עצמו, חבר בצוות הקמפיין של קדימה גם האסטרטג אייל ארד, שנמנה בעבר עם "פורום החווה" של ראש הממשלה אריאל שרון, והיה לאחד ממקימי קדימה. לפני יומיים שכרה המפלגה גם את שירותיו של האסטרטג מוטי מורל, שהריץ בבחירות 1996 את נתניהו מול שמעון פרס, והגה את הסיסמה "פרס יחלק את ירושלים". האסטרטג ליאור חורב, שליווה את מופז מאז בחירתו לראשות קדימה, לא ייקח חלק בקמפיין. 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קמפיין בתמונות. מופז
צילום: מוטי קמחי
מומלצים