שתף קטע נבחר

מועמד לקונגרס: אסור להפיל גם בקטע של האונס

הפוליטיקאים השמרנים בארה"ב לא מפסיקים להסתבך בלשונם. מועמד של תנועת "מסיבת התה" עורר סערה ציבורית אחרי שאמר שהפלה תחשוף את הנאנסת לעוד אלימות בגופה. "אני מכיר אישה שנאנסה, שמרה על הילד ומסרה אותו לאימוץ. היא לא מתחרטת על זה ולמעשה היא חסידה של קדושת החיים"

סערה בכוס תה: פוליטיקאי מתנועת "מסיבת התה" השמרנית-קיצונית עורר סערה ציבורית בארצות הברית אחרי שאמר כי הוא מתנגד להפלות, אפילו במקרה של "הקטע של האונס", כדבריו, משום שזה שווה ערך לגרימת "יותר אלימות בתוך גופה של האישה".

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

השמרנים מסתבכים בלשונם:

מועמד רפובליקני: אין הריונות מ"אונס לגיטימי"

מועמד לסנאט: אלוהים התכוון גם להריון מאונס

 

ג'ון קוסטר, חבר מועצת סנומיש שבמדינת וושינגטון, שמתמודד על מקום בקונגרס, אמר את הדברים השנויים במחלוקת במהלך אירוע לגיוס תרומות בסוף השבוע האחרון. לרוע מזלו, אחד הנוכחים באירוע תיעד אותו והדברים פורסמו אתמול (יום ד') על ידי הארגון הליברלי "פיוז וושינגטון".

 

קוסטר נודע במשך שנים כמתנגד חריף להפלות, אפילו במקרה של אונס או גילוי עריות. כאשר נשאל אם בנסיבות מסוימות הוא יאשר לסיים הריון, הוא השיב: "כאשר חייה של אם בסכנה. אני לא הולך לקבל את ההחלטה הזאת".

 

"יש יותר מדי פוליטיקאים מסוכנים בחוץ". הפגנה נגד הפלות (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"יש יותר מדי פוליטיקאים מסוכנים בחוץ". הפגנה נגד הפלות(צילום: AFP)

 

"גילוי עריות הוא מאוד נדיר, כלומר, זה מאוד נדיר. אבל עניין האונס, אתם יודעים, אני מכיר אישה שנאנסה ושמרה על הילד ומסרה אותו לאימוץ. היא לא מתחרטת על זה. למעשה, היא חסידה גדולה של קדושת חיים", נשמע קוסטר בהקלטה.

 

הפוליטיקאי השמרן המשיך את דבריו בשאלה רטורית: "אבל בקטע של האונס, האם חשיפת האישה לעוד אלימות בתוך גופה ולקיחת חייו של ילד חף מפשע יקלו את הנושא?"

 

יריבתו של קוסטר: "הוא מנותק"

הערותיו של קוסטר עוררו ביקורת גדולה מצד תומכי הפלות ומצד מטה הבחירות של יריבתו הדמוקרטית סוזן דלבן, לשעבר בכירה בחברת "מייקרוסופט". דובר המטה של דלבן אמר כי דבריו של קוסטר הוכיחו שהוא "מנותק".

 

"יש יותר מדי פוליטיקאים מסוכנים בחוץ שמנסים להיות מעורבים בהחלטות הרפואיות האישיות של אישה בנוגע להריונה", אמרה שרה קייזלר מארגון בוושינגטון שמסייע להפלות. במטהו של קוסטר האשימו את תומכיה של דלבן בביצוע "תרגילים מלוכלכים" באמצעות הפצת ההקלטה של דבריו ואמרו שהם הוצאו מהקשרם.

 

קוסטר איננו המועמד הרפובליקני היחיד שמסתבך בלשונו בנושא אונס והפלות. ריצ'רד מרדוק, מועמד לסנאט האמריקני מטעם מדינת אינדיאנה, אמר במהלך עימות בחודש שעבר כי "אפילו כשחיים מתחילים בסיטואציה הנוראה של אונס, זה משהו שאלוהים התכוון שיקרה".

 

הערתו מעוררת המחלוקת של מרדוק הזכירה את התבטאותו האווילית מחודש אוגוסט של מועמד מדינת מיזורי, טוד אייקן, שהסביר כי במקרה "אונס לגיטימי", יש לגוף האישה דרכים למנוע הריון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוקלט באירוע לגיוס תרומות. קוסטר
"אין הריונות מ'אונס לגיטימי'". אייקן
צילום: MCT
"אלוהים התכוון להריון גם מאונס". מרדוק
צילום: AP
מומלצים