שתף קטע נבחר

סנדי, לו היית כאן איתי

המים יגאו, תל-אביב תוצף ונתניהו ייראה ישוב על מטוס תובלה רוסי ויעשה כאילו הוא נושב. הרבנים ייצאו ללב ים לאשר שהמזון והבטריות כשרים. בעת מצוקה, כדאי להיות יהודי באמריקה

אמריקה יכולה להיות בלתי נסבלת בעליל ויכולה להיות לא. אבל בעת צרה יש בה עוצמה ויש בה סדר. אילו הייתה סנדי מכה בישראל והיה נפגע כביש, הרי הוא שייך למשרד התחבורה. אילו היה נסחף החוף, החופים שייכים למשרד הפנים. אילו היה נפגע החשמל, היה צריך לקבל הוראה מוועד העובדים של חברת החשמל שלא חזרו עדיין מגיבוש ברודוס.

 

הנמלים היו נפגעים אף הם, אך הם שייכים למשרד התחבורה ואסור לנסוע בתחבורה ציבורית ליד בתי כנסת כי שבת, ושבת זה משרד הדתות. אם בית חולים נפגע, הרי הוא שייך למשרד הבריאות, שזה כמו משרד הדתות ואולי רב של שבת היה בודק אם מעליות השבת פועלות כהלכתן ורק אז מתיר למכבי האש לעלות. כיוון שאין לו טלפון של שבת, ההודעה תיתקע בדרך.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

יש קייס למניעת הרצח הבא / רמי יעקב

עניין של הרגל לגדף ולהשמיץ / חיים זיסוביץ'

 

הנשיא ברק אובמה ומושל ניו ג'רזי נפגשים עם תושבים  (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הנשיא ברק אובמה ומושל ניו ג'רזי נפגשים עם תושבים (צילום: רויטרס)
 

מגיע יום ראשון ומותר להתכנס לישיבת ממשלה, כי הסופה הרי הגיעה בשבת. ראש הממשלה יאמר שאיראן שוב אשמה ושצריך לעשות איתה משהו. שר התחבורה יאמר שהוא צריך פועלים לנקות את הרחובות, אבל הרחובות שייכים לעירייה בעוד שכבישי הרחובות שייכים למשרד התחבורה. המשטרה תוכל לפעול רק אם ליברמן, המנהל בפועל של המשרד לביטחון הפנים, יחזור מבלרוס, אבל נמלי התעופה נסגרו והשר לביטחון הפנים יבקש להקים ועדה שבאמצעות החלטותיה יוכל לפעול. בינתיים תל-אביב מוצפת. אין יוצא ואין בא. אין חשמל. החנויות התרוקנו.

 

ידברו בממשלה על הבאת מזון לחנויות, אבל באין משטרה עירונית ובאין שוטרים, העסוקים בשמירה על התנחלויות, צריך למצוא שוטרים מהגליל. שר הדתות יתנגד בצעקות שעדיין לא בדקו את כשרות הרוח, את כשרות המים ואת כשרות המזון. עד שיגיעו משגיחי הכשרות לא יהיה מזון. גם לא יהיו סוללות, לא יהיו טלפונים ניידים. שר הפנים לא יסכים שחלק מהסחורות, כהצעת השר בלי שני התיקים, יגיעו בדרך הים כי משרד הפנים אחראי לחופים מאז שאחרוני המעפילים הגיעו בשנת 1947. לכן, כמי שאחראי על ביטחון החופים הוא צריך לדעת מניין יבואו הספינות עם המזון, הבטריות ובקבוקי המים המינרלים. וכן, הייתה תזוזה, הרבנים זה עתה יצאו ללב ים לקבוע שהמים והמזון והבטריות כשרים.

 

הסופרטנקר יוזעק שוב?  (צילום: אבי אוחיון, לע"מ) (צילום: אבי אוחיון, לע
הסופרטנקר יוזעק שוב? (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

 

בתי החולים בתל אביב יתמלאו מים. בשבת לא היה אפשר להגיע לסגן השר כי הוא התפלל ומנהלי בתי החולים פנו למשרד הביטחון לקבל משאיות ואוטובוסים כדי להביא חולים ולפנות דרכים, אבל שר התחבורה לא ירשה ויטען שהדרכים הם שלו ומשרד הביטחון לא יתיר לו לגעת בביטחון. האמבולנסים ייסעו במהירות, אך יעצרו בכל רמזור, יען כי לפי חוק משנת רפפ"ו אסור לחצות רמזור באדום, אפילו אם אתה אמבולנס. המשטרה תביא שוטרים מהגליל כי אינם יהודים שומרי שבת שיעזרו לקנוס את העוברים על חוק הרמזורים. בינתיים יביט ביבי במראה, יבקש מהספר שלו להקדים. הספר יבוא לישיבת הממשלה אף כי כה מלא שם שהוא יצטרך לשבת על כתפי שני שרים בלי תיק ויסדר לביבי את השיער כדי שלא יראו את בצבוצה של הקרחת הקטנה.

 

נתניהו יטלפן לליברמן שיביא איתו מטוס כיבוי ענק שישוב רוח על המים כדי להחזירם לים. השר בלי התיק השלישי, האחראי לקידוחי הגז, לא יסכים לקלקל את המים של קידוחי הגז. המים יגאו ורוח תבוא, ונתניהו ייראה ישוב על מטוס תובלה רוסי ויעשה כאילו הוא נושב והמים יצחקו. לכן, גם בלי להתעסק מי ציוני ומי לא, כדאי בעת מצוקה להיות יהודי באמריקה כי כשצריך יש שם סדר ויש נשיא מחובק ביהודים חכמים ויהודי חכם כראש עיריית ניו יורק שגם יודע איך להחזיר עיר לעצמה.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל opinions@y-i.co.il  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נזקי סנדי בפייר איילנד
צילום: רויטרס
מומלצים