שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

קמפיין קדימה: נתניהו אובססיבי, נוכל, יסבך אתכם

המפלגה המדשדשת בסקרים הציגה את קמפיין הבחירות שלה שהבטיח "לזעזע". היו"ר מופז הראה כרזה עם הכיתוב "ביבי יסבך אותנו" ואמר: "נתניהו עסוק רק בנושא אחד - להפציץ את איראן. הוא התחבר לאיש משיחי, שאיים להפציץ את אסואן"

"הייתה לראש הממשלה קואליציה של 94 חברים לחדש את המשא ומתן, למנוע הקמת מדינה דו לאומית, לשנות את שיטת הממשל ולהביא תקציב חברתי - אבל מכל אלה הוא בחר רק להפציץ את איראן". כך אמר אחר הצהריים (יום ה') יו"ר קדימה שאול מופז במסיבת עיתונאים בה הציגה מפלגתו את הקו של קמפיין הבחירות. מוקדם יותר תדרך האסטרטג מוטי מורל את חברי הסיעה כשהמסר הוא להציג את ראש הממשלה בנימין נתניהו כ"נוכל" ואת מופז כ"מר ביטחון". ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" פורסם הבוקר כי סיסמת הקמפיין תהיה "על ביטחון המדינה לא מהמרים".

 

 

בחירות בכותרות - כתבות נוספות

 

במסיבת העיתונאים אמר מופז כי "ראש הממשלה עסוק רק בנושא אחד - להפציץ את איראן. שום דבר אחר לא מעניין אותו, לא מעמד הביניים, לא הזוגות הצעירים, לא החברה, רק הלהט הבלתי נשלט להפציץ את איראן. מערכת היחסים עם ארצות הברית לא כתמול-שלשלום". הוא טען כי אלו שהיו בלשכת נתניהו יודעים שהנושא האיראני מהווה "אובססיה" עבורו. "בשבוע שעבר האיש חסר האחריות התחבר לאיש חסר המעצורים בעל התפיסה המשיחית, ליברמן שאיים להפציץ את סכר אסואן".

 

מסירים את הלוט מעל קמפיין קדימה (צילם: ירון ברנר) (צילם: ירון ברנר)
מסירים את הלוט מעל קמפיין קדימה(צילם: ירון ברנר)

מופז הוא "מר ביטחון". הסיסמה של קדימה ()
מופז הוא "מר ביטחון". הסיסמה של קדימה

 

לדבר מופז, "נתניהו מוביל אותנו למסלול התרסקות באופן לא רציני ולא רציונלי. באחרונה יש ניסיונות לאחד את גוש המרכז, אבל עכשיו, אחרי החיבור המסוכן של ביבי-ליברמן, אין לנו פריבילגיה לחכות יותר. אם בהמשך תגיע תגבורת נברך על כך, חייבים להחליף את השלטון בזה".

 

יו"ר קדימה הזהיר כי "חיבור ליברמן ונתניהו מסוכן לישראל. כל מי שמכיר את לשכתו יודע שהוא נכנס למסלול אל-חזור. הוא נאם באו"ם והבטיח לנו אביב גרעיני. מאיר דגן חושש מזה, דיסקין חושש מזה, אשכנזי חושש מזה, כל אזרח חושש מזה. בעבר ישראל התמודדה עם כל איום בצורה שקולה. כאן אין אחריות ואין שיקול דעת, רק אובססיה אחת. מי כמוני יודע מה היא מלחמה ומה היא גובה. במלחמות אין מנצחים, השאלה היא רק מי מפסיד יותר". 

 

"40 שנה אני שומר על ביטחון ישראל והשילוב הזה בין נתניהו וליברמן מסוכן", הוסיף מופז. "אזרחי ישראל צריכים להחליט על מי הם סומכים בביטחון. זה לא אומר שנזניח את הנושאים האחרים. אסור לנו לתת לנתניהו לממש את האובססיה שלו, צו השעה להחליף את נתניהו וליברמן". מופז הציג כרזה בה נכתב "ביבי יסבך אותנו" ואמר: "אני רוצה לבקש מכולם להסתכל במשך דקה על התמונה שאציג. המילים נבחרו בקפידה. תקדישו דקה לחשוב למה שאתם רואים זה נוגע לנו לילדים שלנו".

 

בישיבה עם האסטרטג מורל נדרשו חברי הכנסת של קדימה לחזק בראיונות לתקשורת את יו"ר המפלגה מופז ולהעניק לו גיבוי. במסגרת הקמפיין הבטיחו בקדימה כי תיחשף "אמת מרה" על נתניהו. הקמפיין אמור להכניס את מופז ואת ראש הממשלה לזירה אחת, ראש בראש. בפני חברי המפלגה הוצגו נקודות חולשה שצפויות לעלות נגד מופז, וכאן התבקשו חברי הכנסת להיצמד לקו ברור ולפיו אין פוליטיקאי שלא עושה טעויות פוליטיות, אך ב"ביטחון מופז מעולם לא אכזב".

 

עוד התבקשו הח"כים להציג את מופז כמי שהביא לישראל שקט במהלך מבצע חומת מגן וחיסל את האינתיפאדה השנייה ואת פיגועי ההתאבדות שהחלו בימי אהוד ברק. "בביטחון עם ישראל יכול לסמוך על מופז לגמרי. על ביבי-ליברמן אי אפשר לסמוך", נאמר במסרים.

 

במהלך הישיבה נשאלה השאלה כיצד יש לתקוף את המועמדים האחרים. בהקשר של יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', הובא קטע ארוטי מתוך ספרה "משחקי זוגות". קטע זה אינו מופיע בדף המסרים.

 

הספר הסתובב בין הנוכחים תוך שימת דגש על קטע ארוטי שבו מתארת יחימוביץ' קיום יחסי מין בשפה בוטה. יחד עם זאת, הקטע המדובר לא מופיע בדף המסרים. יצוין כי הקמפיין יתמקד בוויכוח סביב הסוגיה הביטחונית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכרזה של קדימה
מופז במסיבת העיתונאים, היום
צילם: ירון ברנר
מומלצים