שתף קטע נבחר

איראן: אסירות פתחו בשביתת רעב בכלא בטהרן

תשע אסירות, רובן מתנגדות המשטר, מוחות על התעללויות מצד שלטונות הכלא. שביתת הרעב שלהן מצטרפת לזו של עורכת דין מפורסמת הכלואה משום שהגנה על פעילי אופוזיציה

לפחות תשע אסירות פוליטיות איראניות פתחו בשביתת רעב, במחאה על חיפושים גופניים והתעללויות שלטענתן הן עוברות מצד הנהלת הכלא המרכזי בטהרן. כך דיווח אתר האופוזיציה האיראני kaleme.org.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

לפי הדיווח, האסירות פתחו בשביתת רעב בכלא אבין שבצפון טהרן משום ששומרות בכלא ערכו להן בדיקות שהודעה עליהן לא נמסרה קודם לכן. לפי הדיווח, הבדיקות כללו חיפוש גופני, הכאה ותקיפה מילולית של האסירות.

 

מפגינים נגד המשטר ב-2009 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מפגינים נגד המשטר ב-2009(צילום: רויטרס)

 

לפי אתר האופוזיציה האיראני, האסירות השובתות הן בעיקר פעילות פוליטיות ועיתונאיות שהורשעו בעקבות מחאת ההמונים שפקדה את איראן בשנת 2009, לאחר בחירתו מחדש של הנשיא, מחמוד אחמדינג'אד. לפי אתר האינטרנט, השובתות דרשו התנצלות וערבויות לכך שהשומרות לא יבצעו מעשים דומים בעתיד.

 

השביתה של האסירות באה במקביל לשביתת הרעב שבה פתחה עורכת הדין נסרין סוטודה, המסרבת לקבל מזון באותו בית הכלא מאז השבוע שעבר במחאה על התנהלות הרשויות. שלטונות הכלא אסרו עליה לקבל ביקורים מבעלה ומילדיה. היא נעצרה בשנת 2010 ובית משפט דן אותה לשש שנות מאסר בגין אישומים ביטחוניים, אחרי שייצגה פעילי אופוזיציה איראנים

כלואים.

 

השר הבריטי לענייני המזרח התיכון, אליסטייר ברט, הביע דאגה על רקע מצבה הבריאותי של עורכת הדין וקרא לאיראן לבחון שוב את עניינה. משלחת של האיחוד האירופי ביטלה בשבוע שעבר את ביקורה בטהרן, אחרי ששלטונות איראן דחו את בקשת האירופים להיפגש עם עורכת הדין ועם הקולנוען האופוזיציונר ג'פאר פנהי, שסרטיו הציגו את פניה ההומניסטיות של איראן. הוא נידון לשש שנות מאסר בטהרן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיא איראן אחמדינג'אד. תסיסה בכלא
מומלצים