שתף קטע נבחר

כמה עלה לשר החוץ הבריטי לשקם נחש מפוחלץ?

תקציבי ממשל עלולים להיות מוגבלים במשך כל ימות השנה, אולם כשזה מגיע לשחזור של נחש מפוחלץ נראה כי יימצא הכסף המזומן הנדרש לכך. העיתון הבריטי "אינדיפנדנט" מדווח היום (ו') כי משרד החוץ שבראשותו עומד וויליאם הייג השקיע 10,000 ליש"ט בשחזור "אלברט" – נחש אנקונדה באורך של שישה מטרים.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet בעמוד מיוחד

 

בעל החיים שנמסר לשר המושבות של בריטניה במאה ה-19 נמצא בספרייה של משרד החוץ בוייטהול זה מאות שנים. בשלב מסוים כשאלברט החביב הועבר לשיקום, הבחינו אנשי המשרד כי הוא לא נמצא במצב טוב במיוחד.

 

בדיקה של בלוגר פוליטי עצמאי בשם פול סטיינס גילתה שמשרד החוץ הבריטי השקיע כאמור 10,000 ליש"ט על שחזורו של נחש האנקונדה. המבצע המורכב של המוזיאון הלאומי

להיסטוריה של בריטניה נמשך חמישה שבועות ובמהלכו בוצע שימוש במכשיר CT יוקרתי לסריקה.

 

בעוד משרד החוץ הבריטי אמור לקצץ 25 אחוזים מתקציבו בארבע השנים הקרובות וממשיך למכור כמה נכסים מפוארים בחו"ל, הוא הצדיק את ההחלטה לשקם את מצבו של אלברט. דובר המשרד אמר כי "לא נגביל את עצמנו כדי לשמר את הנכס ההיסטורי הזה. הפעולה שבוצעה תשמור עליו למען הדורות הבאים".

 

בתגובה שנמסרה לבלוגר הפוליטי נמסר ממשרד החוץ כי "מדובר במתנה שהוענקה למשרד החוץ ולכן אלברט נחשב לנכס של המשרד. אנחנו מחויבים לשמור על הנכסים, העבודה על שימורו של אלברט הייתה חיונית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים