שתף קטע נבחר

עמוס גלעד: "דיקטטורה מזעזעת במצרים"

ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון התבטא בחריפות בנוגע למשטר מורסי והעריך כי גם בעתיד לא יהיה כל דיאלוג בדרג המדיני בין קהיר לירושלים. עם זאת, הוא קרא לשמור בכל מחיר על הסכם השלום

"מתוך הרצון לדמוקרטיה, צמחה במצרים דיקטטורה מזעזעת" - כך אמר הבוקר (יום ו') ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, האלוף במילואים עמוס גלעד, בהתבטאות נדירה בחריפותה בנוגע למשטר החדש בקהיר.

 

בחירות 2013  - כל הדיווחים ב-ynet

 

גלעד, שהשתתף באירוע "שישי אסטרטגי" בנושא שלום וביטחון בקתדרה בהרצליה אמר כי ישנו נתק בין הנשיא המצרי מוחמד מורסי לבין הדרג המדיני בישראל. "אין דיבור בין הדרג המדיני שלנו לבין זה של מצרים, וגם לא יהיה לדעתי. הוא לא ידבר איתנו", אמר גלעד.

 

עם זאת, האלוף במילואים הבהיר כי יש לשמור "בכל מחיר" על הסכם השלום עם מצרים, "שכן הוא יקר אלף מונים מהאפשרות שישראל תגייס כוח צבאי".

 

בהתייחסו לסכסוך עם הפלסטינים, העריך גלעד שלא ניתן להגיע להסכם שלום. למרות זאת, הוא מאמין שחייבים לשמור על דיאלוג עם הרשות הפלסטינית, "כדי לשמור על התיאום הביטחוני".

 

ליברמן הזמין, המצרים דחו 

לאחר בחירתו של מורסי לתפקידו, הפתיע שר החוץ

אביגדור ליברמן כשקרא לו לערוך ביקור בישראל. במצרים לא מיהרו לקחת אז את החיזורים הדיפלומטיים קדימה. אחד מבכירי מפלגת "החירות והצדק" של תנועת האחים המוסלמים הגדיר את הזמנת ליברמן כ"פריקת עול דיפלומטי" והדגיש כי "אין אפשרות שמורסי יבקר בישות הציונית".

 

הבכיר, גמאל חשמת, אמר בכתבה שהתפרסמה באוגוסט בעיתון המצרי המקוון אל-וופד, כי "ההזמנה של ישראל למורסי היא דבר שבלתי מתקבל על הדעת שמורסי ייענה לו". הוא הצביע על כך שאפילו נשיא מצרים המודח, חוסני מובארק, לא ערך ביקור שכזה בישראל שנחשבה עבורו ל"נכס אסטרטגי" - למעט מהיום שבא להלווייתו של ראש הממשלה שנרצח, יצחק רבין.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אין דיבור". גלעד, היום
צילום: עידו ארז
לא בא. מורסי
צילום: רויטרס
מומלצים