שתף קטע נבחר

פרס: רוב העם רוצה שתי מדינות, לדבר עם עבאס

הנשיא הגיב לדבריו של יו"ר הרשות, ולפיהם "הגדה ועזה הן פלסטין, כל השאר זה ישראל". פרס הוסיף: "הוא מוכיח שיש פרטנר אמיתי, מדובר בהצהרה אמיצה וחשובה"

בין שהדיון על חזרתו של שמעון פרס לפוליטיקה מבוסס ובין שהוא מופרך, התבטא הערב (שבת) נשיא המדינה באופן שאין לפרשו אלא כפוליטי. בתגובה לראיון שהעניק ל"אולפן שישי" בערוץ 2 הנשיא הפלסטיני אבו מאזן, אמר פרס: "הוא מוכיח הן בדבריו והן במעשיו כי יש לישראל פרטנר אמיתי לשלום".

 

 

אבו מאזן. "לא תהיה אינתיפאדה שלישית" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אבו מאזן. "לא תהיה אינתיפאדה שלישית"(צילום: רויטרס)

 

בהודעה שפרסם הוסיף פרס ש"ישראל היא מדינה שוחרת שלום וככזו עלינו להושיט יד אמיצה של שלום למנהיג כמו אבו מאזן, כי איתו ועם הדעות האמיצות שהשמיע - יש תקווה אמיתית לשלום".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בראיון הצהיר יו"ר הרשות כי פלסטין נמצאת בגבולות 67' בלבד, וכי חרף רצונו לחזור ולבקר בעיר צפת שבה נולד, הוא רואה בה חלק של מדינת ישראל. כמו כן הוא הוסיף שכל עוד הוא יכהן בתפקידו - לא תהיה אינתיפאדה שלישית.

 

אבו מאזן: "כל עוד אני במשרה הזאת לא תהיה אינתיפאדה חמושה. לעולם לא. אנחנו לא רוצים להשתמש בטרור או בנשק. אני רוצה לראות את צפת, אני רוצה לבקר וכבר ביקרתי שם פעם. זו זכותי לראות אותה,

אבל לא לחיות בה. מבחינתי פלסטין היא בגבולות 1967 ומזרח ירושלים בירתה. זה עכשיו ולעד. זאת פלסטין בשבילי. אני מאמין שהגדה המערבית ועזה הן פלסטין והאזורים האחרים הם ישראל".

  

בהודעת התגובה שלו אמר פרס: "אבו מאזן שולל טרור. הוא מבין היטב שפתרון בעיית הפליטים הפלסטינים לא תהיה בשטחה של ישראל ולא תפגע באופייה של ישראל, ומושיט יד לישראל כדי לחדש את תהליך השלום".

 

הדברים שאמר אבו מאזן בראיון גררו ביקורת הן מצד חמאס והן מצד גורמים בישראל, שטענו שדבריו המתונים של יו"ר הרשות הם פעולת נגד להכרה הבינלאומית שלה זוכה שלטון חמאס בשבועות האחרונים. אבל פרס אמר על הצהרותיו של אבו מאזן: "אלו הם דברים כבדי משקל ועל כולנו להתייחס אליהם במלוא הרצינות. דברים אלו עומדים בקנה אחד עם עמדת ישראל ועם עמדתו של רוב ברור בעם, התומך בפתרון של שתי מדינות לאום לשני עמים. מדובר בהצהרה פומבית אמיצה וחשובה שבמסגרתה מבהיר יו"ר הרשות כי שאיפתו למדינה תתקיים רק בשטחי הגדה ועזה, ולא בשטחי מדינת ישראל".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמעון פרס. "יש תקווה אמיתית לשלום"
צילום: אמיר לוי
מומלצים