שתף קטע נבחר

מאוכזבי יאיר לפיד: גם מיקי לוי שוקל לפרוש

לאחר פרישתו של איתן חי עם, שהוצב במקום ה-12 ברשימת מפלגת "יש עתיד", טוענים גורמים ששוחחו עם מיקי לוי כי גם מפקד מחוז ירושלים לשעבר מתלבט בנושא. "הוא הופתע"

חשיפת הרשימה הסופית של "יש עתיד" עוררה אמש משבר ראשון במפלגתו של יאיר לפיד. לפחות שתי דמויות מוכרות ומוערכות, איתן חי עם, ששימש בעבר מנכ"ל משרד הבריאות ומנכ"ל בית החולים אסותא, וניצב בדימוס מיקי לוי, לשעבר מפקד מחוז ירושלים, התאכזבו ממיקומם ברשימה, שנחשפה ב"ידיעות אחרונות" וב-ynet. חי עם החליט כבר אתמול לפרוש ואילו גורמים ששוחחו עם לוי טוענים כי גם הוא מתלבט בנושא.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

הגורמים אומרים כי השניים הופתעו מהאופן שבו הורכבה הרשימה ומכך שאנשים עם ניסיון מועט משלהם דורגו לפניהם בעשירייה הראשונה. על פי הרשימה שפורסמה, לוי ידורג במקום ה-11 וחי עם יועד למקום ה-12. לפניהם דורגו הג'ודוקא יואל רזבוזוב, הפרשן והמגיש עופר שלח, ד"ר עדי קול ואחרים.

 

לוי בהפגנת "מחנה הפראיירים" בתל-אביב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
לוי בהפגנת "מחנה הפראיירים" בתל-אביב(צילום: ירון ברנר)

 

חי עם פרסם אמש בעמוד הפייסבוק שלו כי החליט לפרוש מהרשימה בעצה אחת עם משפחתו וחבריו, ועדכן בכך את לפיד. גורמים ששוחחו עם לוי אמרו כי ציפה להיות לפחות בעשירייה הפותחת וחשב כי הרקורד שהביא איתו יזכה אותו בדירוג גבוה יותר. "אני מסתכל על הרשימה ולא מובן לי מדוע שני אנשים כאלה לא נכנסו לעשירייה הראשונה", אמר גורם במפלגה, "הם הופתעו כמו שאחרים הופתעו".  


רשימת יש עתיד לכנסת ה-19

רשימת יש עתיד לכנסת ה-19
מקום שם
1 יאיר לפיד
2 הרב שי פירון
3 יעל גרמן
4 מאיר כהן
5 יעקב פרי
6 עפר שלח
7 ד"ר עליזה לביא
8 יואל רזבוזוב
9 ד"ר עדי קול
10 עו"ד קארין אלהרר
11 מיקי לוי
12 ד"ר איתן חי-עם
13 הרב דב ליפמן
14 בועז טופורובסקי
15 שמעון סולומון

 

ב"יש עתיד" דחו את הטענות על התלבטויותיו של לוי ואכזבתו, ומסרו בתגובה: "אנו מצרים על החלטתו של איתן חי עם. אנו מעריכים ומוקירים את פועלו של איתן וצר לנו על כי בחר שלא להמשיך את דרכו בזירה הפוליטית. אנו מעריכים את החלטתו להמשיך ולסייע למפלגת יש עתיד בדרכה". מחי עם ומלוי לא נמסרה תגובה.

 

לפיד חשף אתמול את צמרת הרשימה שלו לבחירות הקרבות. לפי תקנון מפלגת "יש עתיד", היו"ר יוכל לבחור את הרשימה כרצונו בשתי מערכות הבחירות הראשונות שבהן תתמודד המפלגה. כך שללפיד יש הסמכות הבלעדית לבחור את המועמדים ולהרכיב את הרשימה כרצונו. עם זאת, הוא אמר כי קיים התייעצויות עם מקורביו.

 

אחרי המקום הראשון, השמור כמובן ללפיד, מוצב איש החינוך הרב שי פירון.

אם המפלגה תקבל לידיה את תיק החינוך, פירון מיועד להחזיק בו. במקום השלישי תוצב ראש העיר הרצליה יעל גרמן, ומיד אחריה ראש העיר דימונה מאיר כהן.

 

ראש השב"כ לשעבר ואיש העסקים יעקב פרי ימוקם במקום החמישי, זאת למרות הביקורת הציבורית. העיתונאי עפר שלח צפוי להשתבץ מיד אחריו. נציגה דתייה נוספת, ד"ר עליזה לביא, תוצב ככל הנראה במקום השביעי, והג'ודוקא יואל רזבוזוב יהיה מועמד מספר 8. את העשירייה הראשונה סוגרות ד"ר עדי קול ועו"ד קארין אלהרר.

 

פרי אמר היום כי הוא מתחרט על האמירה שהשמיע בעבר שלפיה הוא מחובר למעמד הביניים. באירוע "שבתרבות" בקריית ביאליק אמר פרי כי אינו מתנצל על היותו אדם אמיד, וציין כי הרוויח את כספו ביושר, אך כאשר הקשה המנחה ושאל אותו על אותה אמירה השיב פרי: "מדובר באמירה אומללה, ולא הייתי עושה זאת שוב".

 

בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוי. ציפה להיות בעשירייה הפותחת
צילום: מוטי קמחי
חי עם. פרסם את פרישתו בפייסבוק
צילום: עמית שאבי
לפיד. "מצרים על החלטתו של חי עם"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים