שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  42% מבני ה-50 פלוס מרוויחים פחות מילדיהם
  46% מבני החמישים פלוס שמחפשים עבודה חוששים לציין את גילם בקורות החיים ו-51% מהם נשאלים לגילם במהלך ראיון העבודה. סקר חדש שערך אתר AllJobs חושף נתונים קשים על מצבם התעסוקתי של בני החמישים פלוס בישראל

  23% מבני ה-50 פלוס אומרים כי הם נדחים מעבודות שונות בגלל שהם נחשבים ל-Over Qualified לתפקיד אליו הגישו מועמדות - כך עולה מסקר חדש של אולג'ובס.

   

   

  הסקר, שנערך בקרב למעלה מ-900 מחפשי עבודה, מראה כי עבור אלו שעברו את גיל 50, שבשל התבגרות האוכלוסייה הולכים ותופסים נפח גדול יותר בשוק העבודה, סובלים מחסם תעסוקתי כשאחוז המובטלים בקרבם עולה משנה לשנה. הסקר ביקש לבדוק הן את הרגלי העבודה והן את המאפיינים התעסוקתיים של מחפשי העבודה בעת הנוכחית.

   

  חלק מהגורמים לתופעה הם השינויים המהירים המתרחשים בשוק התעסוקה העולמי בכלל והמקומי בפרט.

   

  "מצטערים זו סביבת עבודה צעירה" (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  "מצטערים זו סביבת עבודה צעירה"(צילום: shutterstock)

   

  אולם גם למעסיקים עצמם גורמי רתיעה משל עצמם בכל הנוגע להעסקת בני 50 פלוס, כמו חשש מניסיון יתר, מטכנופוביה (קושי בהתמודדות עם סביבת עבודה טכנולוגית) וכן בקושי בהתמודדות עם סביבת עבודה ומנהלים צעירים.

   

  ואכן, 51% מבני החמישים פלוס טוענים כי הם נשאלים בני כמה הם במהלך ראיון העבודה. 53% מאלו שעובדים מציינים כי הבוס שלהם יותר צעיר מהם, ו-42% מציינים כי הם מרוויחים פחות מהילדים שלהם.

   

   

   

   

  בני 50 פלוס: חוששים לציין את הגיל בקורות החיים

  46% מבני החמישים פלוס העידו על עצמם כי הם נמנעים מלציין את הגיל בקורות החיים שלהם, כנראה מחשש שיפסלו בגללו. נתון מעניין נוסף בנוגע לקורות החיים של גילאי ה-50 פלוס נוגע לקורות החיים עצמם: ל-17% מבני ה-50 פלוס יש קורות חיים בני יותר משני עמודים.

   

   

   

   עינב בוימפלד, מנהלת התוכן והמחקר ב-AllJobs, מסבירה: "הנתונים מראים כי אחוז ניכר מבני החמישים פלוס חוששים לציין את גילם בקורות החיים וכי רובם נשאלים על גילם במעמד הראיון. למרות שברור כי לרוב המעסיקים אין כוונה מיוחדת לסנן עובדים שחצו גיל מסוים, ישנם חששות שנבנים עם הזמן ונורמות פנים ארגוניות שגם אם לא נוצרו בכוונה תחילה – מביאות לגיוס עובדים בטווח גילאים מוגבל".

   

  "חלק מהארגונים חוששים שעובדים מבוגרים יתקשו להשתלב ב"סביבת עבודה צעירה" ולא יסתדרו עם הקדמה הטכנולוגית, וההנחות הללו מייצרות שכבת מצוקה חדשה. מצד אחד, גיל חמישים הוא רק אמצע החיים, אך מן הצד השני שוק העבודה מציב קשיים בפני מחפשי עבודה שחצו אותו".

   

  אילון גינזבורג, מנכ"ל AllJobs: "חיפוש עבודה בגיל 50 פלוס דורש הבנה של הסביבה הכלכלית-חברתית שהשתנתה מאד בשנים האחרונות היערכות והצטיידות בכלים ספציפיים עדכניים. אחת הבעיות השכיחות היא שבני 50 לוס שמוצאים עצמם מחפשים עבודה, מגלים ששוק התעסוקה השתנה ממה שהכירו בעבר, וחשים שאין להם את הכישורים, הכלים או הנגישות למציאת עבודה כבעבר"

   

  כנס AllJobs השנתי ייערך זו השנה הרביעית בתאריכים 20-19 בנובמבר (יום ב'-ג'), ב-Uno, מגדלי עזריאלי שבתל אביב. מטרת הכנס היא לתת כלים פרקטיים ותובנות חדשות לחיפוש עבודה וקידום קריירה בשוק התעסוקה.בין היתר ייתנו בכנס הרצאות בנושא מציאת עבודה בגיל 50+, כתיבת קורות חיים, ראיון עבודה ובחירת כיוון קריירה.

   

  הכניסה לכנס היא בחינם, אולם השתתפות בהרצאות ובייעוץ אישי דורשת הרשמה מראש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בת כמה את?
  צילום: shutterstock
  המעסיקים נרתעים
  צילום: shutterstock
  צילום: אילן בשור
  גינזבורג: "חיפוש עבודה בגיל 50 פלוס דורש הבנה של הסביבה הכלכלית-חברתית"
  צילום: אילן בשור
  צילום: שמרית אסף
  בוימפלד: "לרוב המעסיקים אין כוונה מיוחדת לסנן עובדים שחצו גיל מסוים"
  צילום: שמרית אסף
  מומלצים