שתף קטע נבחר

בנט או אורלב: מחר בחירות לראשות הבית היהודי

בשעה שמיליוני אמריקנים יעשו את דרכם לקלפיות, יוכלו לעשות כן גם 54 אלף מתפקדי "הבית היהודי", שיכריעו בין ח"כ זבולון אורלב לנפתלי בנט. שאר המועמדים ייבחרו שבוע לאחר מכן

הקרב על ראשות מפלגת הבית היהודי נכנס לישורת האחרונה: מחר (יום ג') בצהריים ייפתחו הקלפיות, ושני המועמדים, נפתלי בנט וח"כ זבולון אורלב, יתייצבו לקרב ראש בראש.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים בחדשות ynet

 

הבית היהודי לקראת הכרעה:

הציונות הדתית ברשימה אחת: "נביא 15 מנדטים"

סערה בבית היהודי עקב עתירה לדחיית הבחירות

  

54,000 אלף מתפקדים יכריעו בשאלה מי יהיה יו"ר המפלגה הבא. 168 קלפיות יוצבו ברחבי הארץ ועל פי התקנון, כל מתפקד יכול להצביע בקלפי הסמוכה למקום מגוריו בלבד. בשעה 22:00 בדיוק ייסגרו הקלפיות ותחל ספירת הקולות. שבוע לאחר מכן, ביום שלישי, יתקיימו הפריימריז לרשימת המפלגה לכנסת.

 

נפתלי בנט. סייר בשטח (ארכיון) (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נפתלי בנט. סייר בשטח (ארכיון)(צילום: מוטי קמחי)

 

אורלב עם השר דניאל הרשקוביץ ()
אורלב עם השר דניאל הרשקוביץ

 

הבחירות לראשות הרשימה יתקיימו בתום תקופה טעונה ורווית יצרים, שלוותה גם בהטחת האשמות ובהכפשות הדדיות. מדובר למעשה בקרב בין דורי: מצד אחד ניצב ח"כ זבולון אורלב (66), פרלמנטר ותיק ומוערך, מוותיקי המפלגה והמערכת הפוליטית, שמבקש לשמור על "המפד"ל המסורתית". מצד שני, הפוליטיקאי הטרי נפתלי בנט (40), מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר, בוגר סיירת מטכ"ל, ששימש בעבר ראש המטה של בנימין נתניהו ומבקש להביא איתו "רוח חדשה" למפלגה.  

 

אורלב טוען שהמפתח לניצחון עובר בארגון יום הבחירות, שבו משקיע מטהו את מירב המרץ. עם ההכרזה על ההתמודדות, הבהיר אורלב כי אם לא ייבחר, לא יישאר במפלגה וככל הנראה יפרוש מהחיים הפוליטיים. באמצע המרוץ ולמרות המתיחות שקדמה לו בין השניים, קיבל אורלב במפתיע חיזוק מיו"ר המפלגה הנוכחי, שר המדע והטכנולוגיה דניאל הרשקוביץ, שהסיר את מועמדותו והעביר לו את תמיכתו.  

 

פערי הדורות בין השניים באו לידי ביטוי גם באופן ניהול הקמפיין: אורלב פועל בעיקר בקרב המתפקדים ואנשי השטח, ואילו בנט ביסס את עיקר הקמפיין על גיוס קהל צעיר גדול באמצעות הרשתות החברתיות. "אנחנו מסתמכים על מיצוי כושר ההצבעה שלנו", אמר אורלב. "אצלנו המתפקדים לא אנונימיים. אנחנו מכירים אותם, משפיעים עליהם ומבקשים מהם להגיע לקלפיות ולהצביע. אני מרגיש שהמסרים שלי עברו לשטח, ועיקרם - לשמור על המפד"ל כמסורתית וחזקה, וגם לא להיכנס להרפתקה עם מועמד צעיר שאינו מוכר להם".

  

בנט, מצד שני, נאם מול אלפי צעירים לפני ואחרי גיוס וביקש לעורר אותם למעורבות ולרצון להשפיע. הוא ערך 210 כנסים ופגש על פי נתוני המטה שלו למעלה מ-25 אלף מתפקדים באופן ישיר. "יש תחושה של התרוממות רוח", אמר. "ההרגשה טובה מאוד ואני קורא לכל אחד מהמתפקדים לצאת ולממש את זכותו להצביע. לא משנה למי, העיקר להצביע". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניצן חרמוני, גיל יוחנן
זבולון אורלב, נפתלי בנט
צילום: ניצן חרמוני, גיל יוחנן
מומלצים