שתף קטע נבחר

מועדון הקצינים: המשטרה למען פאב של מקורבים

מסיבה גדולה שארגנו בעלי ה"דבלין" ברחובות לא אושרה בעירייה וגם לא במשטרה. אך כשקצינים בכירים החליטו להתערב - פתאום "כל הקריטריונים הפכו גמישים". כך נראית קומבינה

כיצד אירוע המוני תחת כיפת השמיים ברחובות, שכלל הופעה של הזמר אריאל זילבר מול קהל של מאות אנשים - נעלם מעיני המשטרה? איך קורה שהיא מבטלת את האירוע באותו יום כיוון שאין בידי מארגניו האישורים הנדרשים - אבל בהמשך מקפיצה שוטרים מהבית ומאיישת את המקום בלילה? ייתכן שהעובדה כי לקציני משטרה בכירים יש קשרים עם בעלי המועדון, השפיעה על קבלת ההחלטות בפרשה.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

חטיפת האברך: מקורב מסבך את צ'רלי אבוטבול

אביב אקדמי: עדנה לישראל בקמפוס בקליפורניה

 

בפאב ה"דבלין" ברחובות החליטו לקיים מסיבת ענק לציון תשע שנים להיווסדו. שלטי חוצות נתלו בכל רחבי העיר ובישרו לקהל הבליינים על מסיבה שתכלול שתי הופעות תחת כיפת השמיים ברחבה הסמוכה לפאב. על הבמה: להקת FAWA כחימום ומופע גדול של אריאל זילבר.

 

"ברור שזה הזוי אבל הבנו מהמשטרה שרוצים לאשר" ()
"ברור שזה הזוי אבל הבנו מהמשטרה שרוצים לאשר"
 

הרשת החברתית הוצפה בהודעות, והמארגנים צפו שיגיע קהל גדול של כמה מאות אנשים למקום. רק שהבעלים שכחו לקבל רישיון לקיום האירוע מעיריית רחובות, ולהשיג את האישורים הנדרשים ממד"א, כיבוי אש וממשרד הבריאות אם מוגש שם מזון.

 

משטרת רחובות, כך מתברר, לא ידעה על קיום המסיבה עד ליום האירוע, 29 באוקטובר. אז התברר לקצין הרישוי בתחנה, רס"מ אליהו שעובי, על האירוע הגדול המתוכנן. הוא זימן את הבעלים לבירור העניין, כמתחייב בחוק, והבין כי כלל לא הוגשה בקשה בעיריית רחובות לקיום האירוע וכי אין בידי מארגניו אישורים כנדרש. על כן נמסר להם כי המסיבה מבוטלת מכיוון שהמשטרה לא מאשרת לקיימה. 

 

זמן קצר לאחר מכן התקשר תת-ניצב בדימוס יעקב (ג'קי) בריי, לשעבר סגן ראש היחידה לחקירות ומודיעין וכיום מנכ"ל הוצאת הספרים עם עובד לבכירים במחוז מרכז. בריי, שמקורב לבעלי ה"דבלין", ביקש את התערבותם של בכירי המחוז במקרה כדי שהאירוע יתקיים. "היה ברור לכולם שחייבים לאשר איכשהו את האירוע", אמר גורם שמכיר את הסיפור מקרוב.

 

בבוקר ביטל האירוע, בערב אישר אותו מחדש

בצעד יוצא דופן הורה מפקד משטרת רחובות לקצין הרישוי שלו לחזור מביתו לתחנה. אותו שוטר שלא אישר את קיום האירוע, נדרש לבחון מחדש את הנושא. במקביל, הגיעה לפנות ערב באותו יום בקשה מיוחדת לאגף הרישוי בעיריית רחובות מצד בעלי המועדון והופעלו לחצים מהמשטרה כדי שימתינו לבואם על מנת לפתוח בקשה לקבלת רישיון.

 

"ברור שזה הזוי אבל הבנו מהמשטרה שרוצים לאשר את האירוע", הודו גורמים בכירים בעיריית רחובות בשיחה עם ynet. מנהלת אגף הרישוי בעיריית רחובות טיפלה בעצמה בטופס הבקשה, והעבירה אותו לידי נציגי הפאב כדי שיעמדו בדרישות ויחתימו את המשטרה.

 

במשטרה לחצו על העירייה: תגידו שאישרתם ()
במשטרה לחצו על העירייה: תגידו שאישרתם

 

בדרך כלל רישיון מוצא כחוק רק לאחר שהמשטרה חותמת על הטופס, לאחר שבעל האירוע עמד בכל תקני הבטיחות, ורק לאחר שחזר לעירייה עם האישורים המתאימים. אלא שהטופס לא חזר שוב לעירייה, ובשעה 21:00 החליטו אנשיה שאין טעם לחכות, וסגרו את המשרדים. אך משטרת רחובות "הצליחה" באורח פלא לאשר את האירוע.

 

מבדיקת ynet עולה כי לא נעשתה פנייה לכיבוי אש וגם לא למד"א על מנת שיחוו את דעתם המקצועית על מצב הבטיחות במקום. "פתאום כל הקריטריונים הפכו גמישים", הסביר אותו גורם, וכך בשעות הלילה אישרה המשטרה לקיים את האירוע מבלי שיש לו רישיון חוקי.

  

כשהתברר למשטרה כי הפרשה דלפה לתקשורת, ניסו למנוע בכל דרך את הפרסום. בתחילה טענו כי לא נעשתה כל פנייה מצד קציני משטרה בכירים, וכי למקום היו האישורים הנדרשים. אבל במקביל הפעילו במשטרה לחץ על עיריית רחובות, בבקשה שתודיע כי היא זו שאישרה את קיום האירוע. יתרה מזאת, נציגים של המשטרה אף הגיעו לעירייה וביקשו מהם לחתום על הטופס בדיעבד, ואולם בעירייה סירבו לשתף פעולה עם היוזמה.

 

מכבי האש ומד"א לא שמעו על האירוע

מכיבוי אש נמסר: "אנחנו לא מכירים אירוע שכזה, אף אחד לא פנה אלינו". גם במד"א אישרו כי אף אחד לא פנה אליהם.

 

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "מנהלת מחלקת רישוי עסקים מילאה את הבקשה לקיום אירוע תחת כיפת השמיים והיא הועברה למשטרה להמשך קבלת האישורים הנדרשים". כאמור, הטופס הנ"ל לא חזר כנדרש לעירייה, ושם לא הנפיקו רישיון אירוע".

 

מהמשטרה נמסר: "האירוע התקיים בהתאם לנוהל אישור אירועים תחת כיפת השמיים והוצגו כל האישורים הנדרשים לקיומו". במועדון "הדבלין" אמרו: "מילאנו אחר הוראות המשטרה".

 

יעקב (ג'קי) בריי מסר בתגובה: "אין חולק על זה שהם היו צריכים להגיש בקשה עוד קודם לכן, אבל במצב שנוצר ובטווחי זמן קצרים, אם יכולתי לסייע ולתרום את חלקי בכך שיקבלו אותם וינחו אותם בנוגע לתנאי המשטרה, אני שמח על כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המסיבה ב"דבלין"
צילום: רותי דיין
יעקב (ג'קי) בריי. "שמח שיכולתי לעזור"
צילום: רותי דיין
מומלצים