שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

היום: המלחמה על הבית היהודי - אורלב נגד בנט

54 אלף מתפקדי הבית היהודי יבחרו יו"ר חדש. בפתק אחד: נפתלי בנט, שמבקש להפיח במפלגה רוח צעירה. בפתק האחר: זבולון אורלב, שבונה על תמיכת הוותיקים

בזמן שארצות-הברית תבחר את מנהיג העולם החופשי, בישראל ייערכו היום בחירות אחרות, קצת יותר צנועות: בחירת יו"ר למפלגת הבית היהודי. 54 אלף מתפקדי המפלגה יצטרכו לבחור בין שני מועמדים שונים בתכלית: ח"כ זבולון אורלב הוותיק, לשעבר היו"ר הזמני של המפלגה, לבין נפתלי בנט, שמבקש להכניס בבית היהודי רוח צעירה.

 

בחירות 2013 - דיווחים נוספים ב-ynet:

 

הבחירות ייערכו ב-168 קלפיות ברחבי הארץ. שני המועמדים מגיעים לקו הסיום בתום מרוץ רווי יצרים, שבמהלכו אף טען אורלב כי בוצעו לו האזנות סתר במשכן, חשד שהתבדה לאחר בדיקה שערך קצין הכנסת.  

 

פעילים במפלגה בת שלושת המנדטים מספרים כי השניים שונים לא רק בגישותיהם ובמסרים שהם משדרים לשטח, אלא גם בשיטת עבודתם. אורלב פונה אל הוותיקים, מבקש לשמר את הקו המסורתי והמוכר ונעזר לשם כך בחברי מועצות עיר מכל רחבי הארץ. בנט, לעומתו, ערך מפקד גדול של צעירים למפלגה ומבקש לשנות את פניה במטרה להפוך אותה לגדולה ומשפיעה.

 

באמצע המרוץ קיבל אורלב חיזוק מהיו"ר הנוכחי, שר המדע והטכנולוגיה דניאל הרשקוביץ, שהחליט שלא להתמודד והעביר לו את תמיכתו. עוד קודם לכן אמר אורלב כי אם לא ייבחר לראשות המפלגה, יפרוש מהכנסת. בנט, שנהנה מתמיכתו של ח"כ אורי אורבך, הודיע כי בכל מקרה יישאר בבית היהודי ויתמודד על מקום בכנסת הבאה.

 

בשני המחנות טענו אתמול שהניצחון נמצא בכיסם, אך המשיכו בהכנות הקדחתניות לקראת פתיחת הקלפיות. במטה אורלב חזרו על מילת המפתח "ארגון" ועבדו בעקשנות על מה שמכונה "מיצוי כושר ההצבעה של התומכים" - בעיקר המרצה של הפעילים ושל חברי מועצות מקומיות בשיחות טלפון ובמפגשים חפוזים. לטובת בנט נפתחו 170 מטות מתנדבים, שהמריצו את המתפקדים גם בפעילות אינטנסיבית ברשתות החברתיות ובמיילים. המועמדים עצמם העבירו את היומיים האחרונים בכנסים גדולים ובמפגשים עם פעילי שטח בכל רחבי הארץ.

 

בשני המחנות הסבירו שכל מתנדב מרכזי קיבל אחריות להביא אל הקלפי כעשרה מצביעים המזוהים כתומכים, בין השאר באמצעות מערך הסעות, שיפעל עד לשעת סגירת הקלפיות בעשר בלילה. אותם מתפקדים יחזרו להצביע ביום שלישי הבא, כדי לבחור את יתר הרשימה לכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניצן חרמוני, גיל יוחנן
זבולון אורלב ונפתלי בנט
צילום: ניצן חרמוני, גיל יוחנן
מומלצים