שתף קטע נבחר

מכרזים לבניית 1,213 יחידות דיור מעבר לקו הירוק

מינהל מקרקעי ישראל פרסם אתמול 5 מכרזים לבנייה בשכונות פסגת זאב ורמות במזרח ירושלים. ארגון השמאל "עיר עמים": "זו עדות להפניית העורף של הממשלה לכל אפשרות של תהליך מדיני". משרד השיכון: ההחלטה על המכרזים - מאוקטובר 2011

ממשיכים לבנות: מינהל מקרקעי ישראל פרסם אתמול (יום ג') שורה של מכרזים לבניית יחידות דיור בשכונות במזרח ובצפון ירושלים. בארגוני השמאל טוענים כי מדובר במכרזים חדשים ובבנייה מעבר לקו הירוק, אלא שבמשרד השיכון אומרים כי החלטת הממשלה על המכרזים התקבלה באוקטובר 2011 וכי אתמול עלו המכרזים לאוויר לאחר שנה שבה התנהלו דיונים מקצועיים.

 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

חמשת המכרזים שפורסמו מיועדים לבניית 1,213 יחידות דיור חדשות בשכונות רמות ופסגת זאב. בעמותת "עיר עמים" אמרו כי לאחר פרסום המכרזים עלה מספר יחידות הדיור שהוצאו למכרזים במזרח ירושלים בשנת 2012 ל-2,386 – המספר הגבוה ביותר בעשור האחרון.

 

יהודית אופנהיימר, מנכ"לית "עיר עמים", תקפה את הממשלה ואמרה: "בזמן שראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן יוצא בהצהרות חסרות תקדים המשקפות את מחויבותו לקידום תהליך השלום, אצלנו ממשיכים לקדם בנייה מעבר לקו הירוק בניגוד גמור לדעת הקהל הבינלאומית ולאינטרס של הציבור".

 

היא הוסיפה כי "פרסום המכרזים החדשים הוא עדות להפניית העורף של ממשלת נתניהו לכל אפשרות של מגעים או תהליך מדיני עם הפלסטינים". אופנהיימר התייחסה לבחירות בארצות הברית ואמרה: "ייתכן ובמשרד השיכון כבר חוזים מראש את התוצאות בבחירות בארה"ב, אך הם כנראה לא מבינים שבעבור כל נשיא בבית הלבן בנייה נוספת מעבר לקו פירושה העמקת הקרע בין הממשל הישראלי לממשל האמריקני ומכך יפסיד הציבור הישראלי כולו".

 

במשרד השיכון טוענים מנגד כי מדובר בכלל בפרט טכני וכי המכרזים אושרו בעבר. בתגובה שמסר המשרד נמסר כי "החלטת הממשלה על המכרזים בירושלים התקבלה באוקטובר 2011, בעקבות הפנייה של הפלסטינים להכרה של אונסק"ו בפלסטין".

 

עוד נכתב בתגובה כי "המכרזים אינם חדשים וארגונים פוליטיים שונים כבר עסקו בהם בעבר. אתמול עלו המכרזים לאוויר ופורסמו באתר מינהל מקרקעי ישראל לאחר שנה שבה התנהלו דיונים מקצועיים, בין היתר על מי יוטל פיתוח הקרקע. כהערה כללית יצוין כי שכונת רמות ירושלים ממוקמת על קו התפר של קו הגבול של שנת 1967. מתחם הבנייה ממוקם כולו בשטח הפקר ולא הייתה בשטח שהיה ירדני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שכונת פסגת זאב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים