שתף קטע נבחר

דרעי בכנס של ש"ס: "רוצה לעזור גם לערבים"

המנהיג המשותף של המפלגה החרדית הצהיר בכנס פעילים בטבריה כי ש"ס תחזר בבחירות אחר הקול הערבי. מי שבלט בהיעדרו באירוע היה אלי ישי, שותפו של דרעי להנהגה, שנפגש הערב עם ראש הממשלה בנימין נתניהו

האם האידיליה בהנהגת ש"ס נסדקת? אריה דרעי קיים הערב (יום ג') כנס פעילים ראשון ללא שותפיו להנהגת המפלגה, בצעד שיש בו כדי לסמן מי בעל הבית במפלגה. בינתיים, שותפו-יריבו אלי ישי נפגש הערב עם נתניהו ואנשיו אומרים שזהו האות האמיתי למעמדו האיתן בהנהגה. בדבריו הצהיר דרעי כי ש"ס תחזר בבחירות הקרובות אחר הקול הערבי.

 

 

ש"ס בכותרות - כתבות נוספות

 

הערב הגיע דרעי למלון בטבריה, שם המתינו לו כ-400 פעילי שטח ממחוז הצפון של המפלגה. דרעי, שהגיע ללא שותפיו להנהגה ישי ואטיאס, נאם בפני הפעילים וניסה "להדליק את השטח". זהו למעשה כינוס הפעילים הראשון שמקיימת המפלגה. במוצאי שבת האחרון הושק קמפיין הבחירות של ש"ס באירוע גדול בבנייני האומה, ובו נאם הרב עובדיה יוסף, אך כדי שלא לגרום לחיכוכים בקהל, נמנעו שלושת המנהיגים מלנאום.

 

"הכי חשוב לי זו האחדות"

"אנחנו עכשיו צריכים להביא קהלים חדשים", אמר דרעי לפעילים. "לא לעבוד על ניוטרל. הקהל היחידי שאני מכיר שאפשר להביא אותו זה השכבות החלשות בני עדות המזרח. אנחנו יודעים איך עושים את זה. כל אחד מאיתנו שיסתכל על בני המשפחה שלו, המעגל השני, השלישי - אלה המעגלים שלנו ולשם צריך להגיע".

 

"צריכים להביא קהלים חדשים" (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
"צריכים להביא קהלים חדשים"(צילום: אביהו שפירא)

 

דרעי הפתיע וסיפר שאחד המאמצים יתרכז במגזר הערבי, שחבר הכנסת דוד אזולאי מונה לאחראי פעילות בו. "לפי סקרים שעשינו, בתוך המגזר הערבי יש אהדה גדולה וציפייה גדולה", אמר. "לצערי, רוב המגזר הערבי נמצא במדינה של אלה שאין להם ואנחנו דואגים לאנשים האלה. הם רוצים לשמור על המורשת שלהם וגם אנחנו רוצים לשמור על שלנו. אני מקווה שנוכל לעזור להם כמו שנעזור לאחרים". דבריו אלה זכו למחיאות כפיים סוערות.

 

דרעי הוסיף ואמר: "הדבר הכי חשוב לי זו האחדות, תאמינו לי. כואב לי הלב כשאני שומע על חילוקי דעות". בסיום דבריו הוא הבטיח "כנס גדול מאוד" לפני הבחירות עם הרב עובדיה יוסף. דרעי הוא הראשון לקיים אירוע עם פעילי השטח, ונראה שלא סתם החליט שלא לקיים את כנס הפעילים הראשון במתכונת משולשת. גורמים בש"ס אמרו הערב כי הוא מתכנן שרשרת כנסים כזו, כדי "להעיר את השטח" לקראת כינוס ארצי גדול המתוכנן בעוד כשבועיים ובו ינאמו שלושת המנהיגים החדשים של המפלגה.

 

בש"ס מכחישים: "לא צעד חתרני"

בש"ס מבינים היטב את משמעות צעדיו של דרעי: איתות ברור לשני שותפיו להנהגה. עד כה, כפי שפורסם ב-ynet, מינה דרעי בשקט שורת מקורבים לתפקידים במטה המפלגה. מדובר בתפקידים שאת חלקם המציא יש מאין, וזאת כדי שלא לפטר מקורבים לישי. במקביל, ביצע דרעי מהלך להעברת סמכויות חתימה במפלגה לידי ראש מטה הבחירות, מקורבו חיים ביטון.

 

ובזמן שדרעי התחבק עם פעילי שטח בצפון, נפגש הערב יו"ר ש"ס לשעבר ושר הפנים אלי ישי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישה שהוגדרה כטובה מאוד. מקורביו של שר הפנים מסרו כי השניים דנו בנושא הטיפול בבעיית הפליטים מאפריקה ונתניהו הביע אמון מלא בישי. ישי עצמו הדגיש כי הוזמן לכנס בטבריה, אך בשל פגישתו עם נתניהו נבצר ממנו להגיע.

 

במקביל, שר השיכון אריאל אטיאס נועד הערב עם מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, ועדכן אותו בפרסום אתמול של המכרזים לבניית 1,213 יחידות דיור בשכונות במזרח ובצפון ירושלים מעבר לקו הירוק.

 

גורם נוסף בש"ס התייחס לכנס בטבריה והסביר כי "לא מדובר בצעד חתרני של מי מהמנהיגים. במסגרת חלוקת העבודה שנקבעה עם חזרתו של דרעי, נקבע כי הוא אחראי על מטה הבחירות ובשל כך על דרג הפעילים. דרעי אכן ינהל לבדו את רוב כנסי הפעילים הבאים, כשם שאטיאס ינהל את ההסברה וישי את מטה יום הבחירות".


פורסם לראשונה 06/11/2012 18:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
דרעי בטבריה, הערב
צילום: אביהו שפירא
אריה דרעי ואלי ישי, ארכיון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים