שתף קטע נבחר

הומואים תומכים ברב שי פירון: "עזר לנו רבות"

מספר 2 ב"יש עתיד" אמר בעבר כי הומוסקסואליות היא בעיה בת תיקון. מאז הוא שינה את דעתו ואף התייצב במועדון הבר-נוער לאחר הטבח, אך גורמים שונים שבו והציפו את הדברים. ארגונים המסייעים להומואים ולסביות דתיים יצאו להגנתו

אחרי שנכנס לפוליטיקה, הרב שי פירון ספג בשבוע שעבר ביקורת בשל ציטוט ישן שלו בעניין הומואים ולסביות. אתמול (יום ג') זכה פירון, מספר 2 ברשימתו של יאיר לפיד, לתמיכה מפתיעה - דווקא מצד נציגים בקהילה ההומו-לסבית, שהגנו עליו וסיפרו עד כמה סייע להם.

 

בחירות 2013 - לכל העדכונים ב-ynet 

 

הסערה בנושא פרצה כשגורמים שונים הפיצו ציטוט ישן של הרב האורתודוקסי, שדיבר על כך שהומוסקסואליות היא "בעיה נשלטת וברת תיקון". בשמאל מיהרו לתקוף את לפיד ופירון, אשר הסביר כי עמדתו בנושא שונה כיום, לאחר שהכיר לאורך השנים את הסוגיה לעומק.

 

אלא שאתמול זכה פירון לתומכים מפתיעים: הארגונים "חברותא", "בת קול" ו"שב"ל" המסייעים להומואים ולסביות דתיים, פרסמו הודעת תמיכה שנועדה לדבריהם "לתקן את העוול שנעשה לרב פירון".

 

בהודעת הארגונים נאמר כי "בעשר השנים האחרונות מתחוללים שינויים גדולים ביחסה של החברה הדתית ללהט"בים (לסביות, הומואים, טרנסקסואלים וביסקסואלים). שינוי זה לא פסח על שורה ארוכה של ח"כים דתיים, רבנים ומנהיגים בציבור הדתי על גווניו השונים שעמם אנו עומדים בקשר ובהם נכלל גם הרב פירון שאף הפך למוביל המגמה".

 

חברי הארגונים הודיעו כי "בכמה הזדמנויות חזר בו הרב פירון מהדברים שכתב, ואף פעל בהזדמנויות רבות כדי לסייע לאנשים ולארגוני הקהילה הדתית הגאה שפנו אליו". פירון, אגב, התייצב בעבר במועדון הבר-נוער בתל-אביב לאחר מסע הירי הרצחני במקום, ושוחח עם אנשי הקהילה על מנת לחזק אותם.

 

"אין כאן כל תמיכה במועמדותו הפוליטית של הרב פירון או תמיכה במפלגתו, אלא העמדת הדברים על דיוקם והכרת תודה על פועלו של הרב", אמר דניאל יונס, יו"ר חברותא. "אנו רוצים לחזק את ידיהם של כל אלו שעומדים לצדנו בדרכים אלו ואחרות, וקוראים לח"כים ומנהיגי ציבור דתיים, מכל המגזרים והסיעות, להצטרף אליהם בגלוי, לעודד שיח סובלני ומכיל ולהפיץ אהבת חינם בישראל".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שי פירון
צילום: מוטי קמחי
אחרי הרצח בברנוער
צילום: AFP
מומלצים