שתף קטע נבחר

החקירה ב"נווה יעקב" תתפשט למשרדי הממשלה?

במשטרה שוקלים לפתוח בחקירה פלילית גם נגד בעלי תפקידים במשרדי הבריאות והרווחה, כחלק מפרשת ההתעללות וההזנחה בחוסים. "משפחות התלוננו, אך לא נעשה דבר"

כשבוע לאחר שהתפוצצה פרשת ההתעללות וההזנחה בחוסים במוסד "נווה יעקב", שוקלים במשטרה ובפרקליטות להרחיב את החקירה גם נגד בעלי תפקידים במשרדי הבריאות והרווחה שהיו אמורים לפקח על המוסד בפתח תקווה. ''אנחנו רוצים לבדוק איך זה שהם דיווחו על האירועים ולא עשו דבר". אמר גורם במשטרה.

 

 

התעללות בנווה יעקב - כתבות נוספות

 

בתום חקירה שנמשכה כשנה, עיכבה המשטרה ביום רביעי שעבר בבוקר 75 עובדים ומנהלים מהמוסד. חלק מהעובדים נחקרו באזהרה בחשד להתעללות בחוסים והזנחתם. אחרים מסרו עדות ושני בעלי המוסד הפרטי נחקרו בחשד לאי דיווח.

 

פשיטת המשטרה על נווה יעקב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
פשיטת המשטרה על נווה יעקב(צילום: ירון ברנר)

 

החקירה הסמויה נערכה בשיתוף פעולה עם משרדי הבריאות והרווחה. בעקבות המעצרים וחשיפת החשדות החמורים הוחלט במשרד הבריאות לסגור את המוסד. היום מתברר כי במשטרה לא מסתפקים רק בחקירה פלילית נגד העובדים ובעלי המקום ושוקלים לפותח חקירה פלילית גם נגד בעלי תפקידים במשרדי הבריאות והרווחה.

 

"מדובר במוסד פרטי, אך הוא נמצא בפיקוח של שני משרדי הממשלה", אמר גורם במשטרה. "אנחנו רוצים לבדוק איך זה שבמשך תקופה ארוכה בוצעו מעשים קשים בחוסים ואיפה היו שני המשרדים האלה. יש לנו עדויות כי בני משפחה התלוננו ודיווחו על המעשים למשרד הבריאות והרווחה, אך לא נעשה דבר והמעשים נמשכו".

 

במשטרה הדגישו כי עדיין לא נפתחה חקירה. ''רק לאחר שניפגש עם הפרקליטות ונציג בפניהם את כל חומר החקירה שנאסף עד כה, נחליט יחד איתם אם לפתוח בחקירה פלילית". אמר גורם במשטרה. ממשרדי הבריאות והרווחה טרם נמסרה תגובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוסים בהוסטל "נווה יעקב"
צילום: ירון ברנר
מומלצים