שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  היא גדולה: ספינה באורך 360 מטר עגנה בחיפה
  אוניית המטען "MSC מאווה" - הגדולה ביותר שעגנה בישראל בכל הזמנים - היא הראשונה בסדרת ספינות שיגיעו לנמל חיפה המתחדש במטרה לאפשר ייצוא גם דרך הים ליעדים רחוקים. "בשבילנו זה היה כמו יום העצמאות", אמרו הבקרים

  כזו גדולה, מעולם לא ראו בישראל. התרגשות גדולה נרשמה בנמל חיפה הבוקר (ו') עם הגעתה של אוניית המטען "MSC מאווה", שאורכה 360 מטר - הארוכה ביותר שעגנה באחד מנמלי ישראל אי פעם. האונייה, שעל סיפונה כ-15 אלף מכולות, תפרוק בחיפה כאלף מהן ולאחר שיועמסו עליה 350 אחרות היא תמשיך לנמל ניו יורק.

   

   

  האונייה הגדולה הגיעה מסינגפור ועגינתה בחיפה מהווה נקודת שיא בשדרוג הנמל ובהקמת מסוף כרמל, כך שתתאפשר עגינה של אוניות ענק. קו הספנות שהושק מאפשר כעת הפלגה מהמזרח הרחוק לארה"ב, כאשר האוניות מבצעות חניית ביניים אחת בישראל ופורקות בה מכולות, שיועברו באוניות קטנות יותר לנמלים רבים באגן הים התיכון. בכך, צפויה לגדול הפעילות בנמל חיפה בהיקף של כ-100 מיליון שקלים בשנה.

   

  האונייה. הכי גדולה שהגיעה לכאן (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  האונייה. הכי גדולה שהגיעה לכאן(צילום: אבישג שאר-ישוב)

  פריקת המכולות. גרמה להתרגשות (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  פריקת המכולות. גרמה להתרגשות(צילום: אבישג שאר-ישוב)

   

  בנמל ציינו את העובדה שההפלגה מישראל לארה"ב תיארך מעתה 11 יום, מה שיאפשר ייצוא ירקות שעד היום ניתן היה לייצא רק דרך האוויר. "כל הפעילות שלנו בשנים האחרונות בבניית נמל הכרמל ובהעמקת הנתיבים לעומק של יותר מ-17 מ' יועדו ליום הזה, ולעגינתן של ספינות הענק בנמל", אמר מנדי זלצמן, מנכ"ל נמל חיפה.

   

  עוד בחדשות ynet:

   

  בנמל ניהלו מרוץ נגד הזמן כדי להכניס את הספינה לנמל לפני שהתחלת הסערה. הספינה הקדימה את בואה במספר שעות ושלוש גוררות של נמל חיפה ניתבו אותה לרציף הכרמל. "ברור שזה מרגש. כשמסתכלים על גודל האנייה, על כמות העגורנים שפועלים כדי לפרוק אותה", אמר עדני סימקין, מנכ"ל MSC ישראל. "אנחנו מתחברים כעת לכל אזורי הסחר הגדולים בעולם בארה"ב ובמזרח הרחוק בקו ישיר".

   

  הבקרים. ויתרו על הפסקת האוכל (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  הבקרים. ויתרו על הפסקת האוכל(צילום: אבישג שאר-ישוב)

   

  עובדי הרציף היו נרגשים. "גודל האונייה וכמות המכולות מהוות אתגר", אמר שי אמסלם מקריית אתא,

  שעבד הבוקר כבקר באחד מעגורני הגשר. "אפילו ויתרנו על הפסקת האוכל, רק כדי להספיק את הכול במשמרת קצרה של יום שישי".

   

  הגוררים זיו יונגרמן ואלון שמש אמרו גם הם שמדובר באירוע מרגש. "בשבילנו זה כמו יום העצמאות", אמר יונגרמן. הבקר תומר כהן סירב להתרגש: "אנחנו עושים עבודה טובה גם על אניות גדולות וגם על אוניות קטנות".

   

  האונייה תמשיך אחר הצהריים לארה"ב. בשבועיים הקרובים תגיע מדי שישי אונייה נוספת באותו סדר גודל מסינגפור, ולאחר מכן תגיע אחת לשבוע גם אונייה מארה"ב, כשפניה מיועדות לסינגפור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האוניה. בדרך לארה"ב
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  אמסלם. אתגר
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  מומלצים