שתף קטע נבחר

צילום: AFP

בוטלו הלימודים בדרום: סדר היום שלנו נקבע בעזה

בעוטף עזה היו אמורים הבוקר ללמוד, אבל הירי הוביל לשינוי ההנחיות. להורים נמאס: "טרוריסטים קובעים את סדר היום שלנו, ולממשלה לא אכפת. בת"א זה לא היה קורה". בשדרות נקראו ההורים לבוא לקחת את הילדים מבתי הספר, גם השוק נסגר

"זה לא היה קורה בשום מקום אחר. לא בתל אביב ולא בארצות הברית. מישהו סופר אותנו בכלל? אנחנו קיימים?". מירב כהן, אם לארבעה ילדים בני 4, 8, 10 ו-13 מעין השלושה, לא הופתעה מסבב ההסלמה הנוכחי בדרום. בזמן שרחובות המדינה מתמלאים בכרזות בחירות, כהן ותושבים רבים אחרים מרגישים שנזנחו מאחור. לדבריה, "יש תחושת חוסר אונים וחוסר אכפתיות ממי שאמור להיות לו אכפת - הממשלה".

 

הסלמה בדרום - כתבות נוספות

 

גילת סירוטה בן זקן, אם לשלוש בנות 6, 12 ו-14, סיפרה כי "הבנות כבר מתורגלות. חלון הפלדה סגור מאתמול עוד לפני שקיבלנו הודעה על מה צריך לעשות. הכנתי את הממ"ד עם מזרנים. זה סוג של שגרה".

 

פצועים מכפר עזה מפונים לבית החולים סורוקה בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
פצועים מכפר עזה מפונים לבית החולים סורוקה בבאר שבע(צילום: הרצל יוסף)

רכב שספג פגיעה, הבוקר (צילום: יניר קליסר) (צילום: יניר קליסר)
רכב שספג פגיעה, הבוקר(צילום: יניר קליסר)

 

קסאם בכפר עזה, אמש (צילום: זאב טרכטמן) (צילום: זאב טרכטמן)
קסאם בכפר עזה, אמש(צילום: זאב טרכטמן)

 

סירוטה הוסיפה וסיפרה כי בתה בת ה-6 היא נפגעת חרדה. "היא נכנסת לשירותים רק אם אני איתה ולא רוצה להתקלח לבד", אמרה האם. "הבנות הגדולות מעדיפות להיות בבית הספר עם החברות כי הוא ממוגן, אבל הפחד הגדול הוא עצם הנסיעה לבית הספר. זו כבר פעם שנייה תוך חודש שהלימודים מבוטלים. אי אפשר לחיות ככה".

 

כהן הוסיפה ואמרה: "תראו איך כמה טרוריסטים קובעים איך השגרה שלנו נראית. הם מפחידים אותנו. משהו פה לא הגיוני. אני נשארת בבית, סגורה עם הילדים, ואת המשכורת שהפסדתי אף אחד לא ישלם. את הנזק של הילדים, שהיו ערים כל הלילה, אף אחד לא יתקן. איפה אנחנו חיים? מחכים שיהיו עוד נפגעים, הרוגים, כדי שהממשלה תגיב. שתאמר שלפחות הם עושים את כל מה שהם יכולים כדי לעזור לנו.

 

"יש פה אנשים שחיים בטירוף. די כבר. תנו לנו את החיים שמגיעים לכל אזרח אחר במדינה. אנחנו כבר לא יודעים לאיזה בוקר נקום. תחזירו אותנו למציאות נורמלית. תתנו לנו לדאוג מהמצב הכלכלי ולא מהרקטות".

 

בעקבות הירי הבוקר ואמש בוטלו הלימודים בשדרות, אשכול, שער הנגב, שדות נגב וגן יבנה. במקביל, הוחלט לסגור את השוק העירוני בשדרות. בחלק מהיישובים, כמו בשדרות, ההחלטה על ביטול הלימודים התקבלה רק בשעות הבוקר לאחר שתלמידים כבר הגיעו לבית הספר, וההורים נקראו לבוא לקחת אותם. בנוסף, משטרת שדרות, בתיאום עם העירייה, הורתה על סגירת השוק העירוני היום.

 

במקביל, משרד החינוך של ממשלת חמאס בעזה הודיע הבוקר כי הוא מפנה את כל בתי הספר שנמצאים בחלקה המזרחי של הרצועה, סמוך לגבול עם ישראל. מדובר בנוהל שגרתי שממשלת חמאס נוקטת אותו בכל פעם שמתחיל סבב הסלמה ברצועה.

 

בהכנת הידיעה השתתפו נרי ברנר, אליאור לוי ויואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה של תושבי הדרום בשבוע שעבר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים