שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  WT50: הגדולה של פנסוניק
  הענקית מיפן מרעננת את שוק הטלוויזיות החכמות עם סדרה של מסכים דקיקים ואיכותיים במיוחד. 22 אלף השקלים מראים שהיא מכוונת גבוה. פוגעת?

  פנסוניק, יצרנית מעולה של מסכים רוצה להיות חשובה גם בתחום הטלוויזיות החכמות. על הפרק: ה-WT50 - טלוויזית תלת מימד בגודל 55 אינץ'. יש לה חיבוריות אינטרנט, מרכז מדיה, אפשרות לחיבור כונן חיצוני ואפילו שלט עם משטח מגע.

   

  איכותית ויפה ()
  איכותית ויפה

   

  עוד ב-ynet מחשבים:

  בדקנו: משדר HDMI מהמחשב לטלוויזיה

  הקולנוע עבר לסלון - סמסונג 55 אינץ'

  החדשות של סמסונג: הטלוויזיה שרוצה להיות מחשב

   

  והיא גם נראית טוב. לפנסוניק אין מה להתבייש מול סדרות הדגל של המתחרות. גוף המכשיר עשוי שילוב של זכוכית ואלומיניום עם מסגרת בצבע שחור. המעמד הכסוף ייראה מצוין על המזנון.   

   

  אז מה רואים?

  ל-WT50 מסך לד איכותי ביותר. חיבור למקור דיגיטלי כמו בלו ריי, מאפשר למסך ממש להראות את היכולות שלו. התמונה מפורטת וחדה, הצבעים רווים דיים אך לא מדי. למעשה, אין צורך לשחק עם ההגדרות של הצבע או כל הגדרה אחרת. והתמונה נראתה מצוין ישר מהקופסה.

   

  תדרירות הרענון כאן שונה משמעותית מכל מסך אחר. פנסוניק מתהדרת בתדירות 1600 הרץ שהיא הגבוהה ביותר משאר המסכים בקטגוריה הזו. רוב הטלוויזיות לא עוברות את ה-800 הרץ. משמעות המספרים: מספר הפעמים שהמסך "מייצר" פריימים חדשים מדי שנייה. ככל שהתמונה תתרענן יותר פעמים בשניה, כלומר תעובד מחדש ותוצג על המסך, ככה התנועה המוצגת בסרט תהיה חלקה יותר. להבדיל מהסמסונג ES7500, התנועה חלקה אבל לא בצורה מוגזמת ככה שזה לא נראה כאילו זו מצלמה ביתית, אלא מצלמת קולנוע אקסטרה חלקה. שמים לב לזה בשני מקרים: תנועה מהירה ותלת מימד.   

   

  למרות הטכנולוגיה המצוינת, אפקט ההחלקה של המסך עובד על פי טיב המקור. כאשר הוקרן סרט ממקור דיגיטלי כמו בלו ריי או מחשב, התנועה הייתה חלקה לחלוטין ובתלת מימד זה עבד מדהים. כשהמקור הגיע מהממיר של יס, התנועה הייתה חלקה, ואז לחצי שניה הופיע ריצוד ואז שוב תמונה חלקה.

   

  יש לכם עוד?

  לפנסוניק יש טכנולוגיה שמעודדת אתכם למלא את הבית במכשירים שלה "ויארה לינק" זהו שמה. הטכנולוגיה מאפשרת תקשורת נוחה בין כל המכשירים התומכים של פנסוניק וגם איחוד של השלטים ללא הצורך בתכנות מיוחד. הויארה לינק גם קיים במצלמות הדיגיטליות של החברה.

   

  ב-WT50 ניתן להקליט שידור דיגיטלי בלבד וגם זאת במידה והוא לא חסום להקלטה. ספוילר: בארץ השידור חסום להקלטה. כשתרצו לראות את מה שהקלטתם תוכלו לראות אך ורק על הטלוויזיה הספציפית שבה הקלטתם את השידור. אם תקחו את הכונן או את הכרטיס SD אל המחשב, תגלו שאתם חייבים לפרמט את הכונן כדי שהוא יעבוד במחשב. ככה אי אפשר להפיץ את מה שהוקלט או לשכפל בשום צורה.

   

  עוד לא ראיתם אוואטר בתלת מימד? ()
  עוד לא ראיתם אוואטר בתלת מימד?

   

   

  תלת מימד

  כמו כל טלוויזיה איכותית, גם כאן התלת מימד עובד עם משקפיים אקטיביים. בגלל קצב הרענון המהיר של המסך, גם העדשות מהבהבות בכזו מהירות שאי אפשר לשים לב שבכלל הן ישנן.

   

  משקפיים אקטיביים פועלים על ידי הבהוב לסירוגין של העדשות בתיאום עם המסך בקצב של לא פחות מ-120 פעמים בשניה, במילים אחרות, לא פחות מ-120הרץ. WT50 פועל בקצב של 1600 הרץ כך שכל עין יכולה להבהב עד 800 פעמים בשנייה - שזה הרבה יותר מהר ממה שתוכלו לשים לב אליו. למה זה חשוב? פחות הבהוב אומר פחות בחילות וכאבי ראש, וגם אם האורות בחדר דולקים - עדיין לא תראו הבהוב.

   

   

  התלת מימד איכותי ונוח לעין. המשקפיים נוחים לאורך זמן, גם מעל משקפי ראייה. פי'צר נחמד בהן הוא כפתור נוסף המכבה את אפקט העומק, ומאפשר לצפות בסרט כאילו הוא דו מימד בזמן שמישהו אחר צופה בו בתלת מימד. ככה אפשר לראות ביחד סרט גם אם רק אחד מהצופים אוהב את האפקט.

   

   

  מגוון חיבורים דיגיטליים, מגוון מתאמים לחיבורים אנלוגיים ()
  מגוון חיבורים דיגיטליים, מגוון מתאמים לחיבורים אנלוגיים

   

   

  כמה היא חכמה?

  בניגוד חד לאיכות הטכנית הגבוהה של המסך, מרכז מדיה מאכזב למדי ומכיל מעט מאוד אפליקציות. בדפדפן המובנה אין תמיכה בעברית. גם החדשנות בערך של שליטה דרך הטלפון או הטאבלט, לא מצליחה להתגבר על התפריט המיושן. נקודה לטובת פנסוניק: שימוש בטאבלט כמקלדת אלחוטית.

   

  אם פתחתי את התפריט, כנראה שאני פחות מעונין בשידור, לא? ()
  אם פתחתי את התפריט, כנראה שאני פחות מעונין בשידור, לא?

   

  המבנה המוזר של האריחים המסודרים סביב שידור הטלוויזיה נראה מוזר. זה כאילו מי שתכנן את זה לא לקח בחשבון שאם הפעלנו את המרכז, סימן שאנחנו פחות מעוניינים במה שמשודר כרגע, אז אין צורך שהוא יהיה האריח הכי גדול ובמרכז. בין האפליקציות תמצאו את פייסבוק, סקייפ, פיקסה, יוטיוב ועוד.

   

  בדגם הזה מגיע בנוסף לשלט הרגיל, שלט רחוק שעליו משטח מגע ומעט כפתורים שאמור לתפקד כעכבר. התגובה למגע מיידית אבל לא מדויקת במיוחד. קצת מזכיר פד מגע של ניידים ישנים.

   

  משטח מגע כמו במחשבים ניידים ישנים ()
  משטח מגע כמו במחשבים ניידים ישנים

   

  ל-WT50 מולטי טאסקינג אמיתי המאפשר מעבר בין אפליקציות מבלי לסגור כל אחת מהן ולהתחיל מחדש כל פעם. תכונה מבורכת, אך עד שפנסוניק לא תעדכן את הממשק ותוסיף ערמות של אפליקציות - ה-Smart Viera תשאר תכונה שמגניבה לעשר דקות וזהו.

   

  דבר אלי במספרים

  המסך תומך בתלת מימד ב-1080P לכל עין ומשתמש במשקפיים אקטיביים. עם ה-WT50 תקבלו שני שלטים, אחד רגיל ואחד עם משטח מגע המתפקד כעכבר. יש לו 4 כניסות HDMI, חיבור אנלוגי למחשב VGA וגם 3 כניסות USB כשאחת מהן לפחות יכולה להפעיל כונן קשיח. בנוסף ישנה יציאה אופטית, ככה שאת כל הסאונד שתחברו דרך ה-HDMI, כולל קבצים שתפתחו דרך הטלוויזיה, תוכלו להוציא במרוכז לרסיבר ולחסוך הרבה חוטים מיותרים. עם זאת, היציאה היא אך ורק אופטית ולא קואקסלית. נוכל להתווכח על הבדלי האיכות ואם מישהו שם לב אליהן, אבל העובדה שהיא שלא בכל רסיבר יש שפע של כניסות אופטיות ועכשיו, כשכל מכשיר משתמש דווקא ביציאה אופטית, אנחנו נשארים עם בעיה.

   

  שאר החיבורים האנלוגיים אינם מובנים בתוך הפאנל אלא זמינים דרך מתאמים יחודיים בלעדיים. הבעיה: אם נהרס, תצטרכו להתאמץ הרבה יותר מבהליכה לחנות שליד הבית. למה שייהרס? קורה.

   

  בתוך המסך מובנה חיבור WIFI. ההגדרה שלו פשוטה וזריזה, גם אם אין לכם מקלדת מחוברת, דרך השלט מגע קל להקליד עם המקלדת שעל המסך.

   

  כדאי?

  למחפשים טלוויזיה ענקית איכותית במיוחד, שמתמקדים בצפייה נטו ולא ברעש ובצלצולים מסביב - זו הטלוויזיה בשבילכם. התמונה כל כך חדה וחיה שזה תענוג. אם אתם מחפשים תכונות מסביב כמו תפקוד כסטרימר, אפליקציות ושאר קישקושים, אז עדיפות סדרות הפרימיום של המתחרות. 

   

  מחיר: 22 אלף שקל

    

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים