שתף קטע נבחר

הלוחמת למען החיילים. זו הנבגדת של ראש ה-CIA

שנים הדפה הולי פטראוס טענות שהגנרל דיוויד התחתן איתה רק כדי לסלול לעצמו קריירה צבאית דרך אביה הקצין: "אני לא טיפשה, התאהבנו". היא גידלה לו ילדים לתפארת ולחמה למען משפחות אנשי הקבע, הוא כינה אותה "מקור הכוח הכי גדול שיש". על האישה שקולה לא נשמע בפרשת הבגידה ב-CIA

ראש ה-CIA דיוויד פטראוס, שנאלץ בסוף השבוע להודיע על התפטרותו בעקבות רומן שניהל מחוץ לנישואים ושהתגלה רק בחקירה של ה-FBI, המיט על עצמו חרפה גדולה, אבל בה בעת הסב בושה גדולה לא פחות דווקא לרעייתו. הולי פטראוס, מי שבמשך עשרות שנים גידלה את שני ילדיהם והחליפה בעבורו לא פחות מ-23 מקומות מגורים ב-36 שנים בשל הקריירה הצבאית הנוסקת שלו, מצאה לפתע את כל אמריקה מדברת מאחורי גבה.

 

עוד חדשות בעולם :

 

פטראוס, נזכיר, גנרל בכיר, אחד הקצינים המוערכים ביותר באמריקה בעשרות השנים האחרונות ומי שסומן אפילו כמועמד פוטנציאלי לנשיאות ארה"ב, הודיע ביום שישי כי הגיש לנשיא ברק אובמה את התפטרותו. "הפגנתי שיקול דעת לקוי בכך שניהלתי רומן מחוץ לנישואים", כתב, "התנהגות כזו היא בלתי מקובלת, גם כבעל וגם כמי שעומד בראש ארגון כמו שלנו".

 

הולי פטראוס. דייט ראשון במגרש הפוטבול (צילום: AP) (צילום: AP)
הולי פטראוס. דייט ראשון במגרש הפוטבול(צילום: AP)
 

בהמשך התברר כי האישה שאיתה ניהל רומן היא פולה ברודוול, מי שהתלוותה אליו במשך שנה וכתבה את הביוגרפיה שלו. מערכת היחסים ביניהם החלה בריצות משותפות שקיימו באפגניסטן, המשיכה ביחסי מין שקיימו במשרדו והסתיימה בחקירה של הבולשת הפדרלית. הלילה התברר כי הרומן נחשף אחרי שברודוול, בעצמה נשואה ואם לשניים, איימה באי-מיילים על אישה אחרת, שזהותה אינה ידועה, לבל תספר לאיש על הקשר שלה עם פטראוס. אותה אישה פחדה כל-כך עד שפנתה ל-FBI בבקשה להגנה, ובחקירת ה-FBI עומת פטראוס עם הממצאים.

 

הוליסטור נוטון פגשה את דיוויד פטראוס לראשונה ב-1973, כשבאה לבקר את הוריה באקדמיה הצבאית בווסט פוינט, שם שימש אביה קצין ופטראוס היה צוער. הולי, שלמדה אז בקולג' דיקינסון והייתה בת למשפחה בעלת שורשים צבאיים עמוקים (מלבד אביה התהדרו בקריירה צבאית גם סבה, אבי-סבה וסב-סבה, ולימים גם בנה סטיבן ששירת באפגניסטן), קיבלה את הצעתו של חבר משותף לצאת לבליינד-דייט עם פטראוס. מכל המקומות האפשריים, השניים יצאו דווקא למשחק פוטבול.

 

המאהבת פולה ברודוול. סקס מתחת לשולחן (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
המאהבת פולה ברודוול. סקס מתחת לשולחן(צילום: רויטרס)

 

הגנרל והגברת, בימים מאושרים יותר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הגנרל והגברת, בימים מאושרים יותר(צילום: רויטרס)

משפחת פטראוס, כולל הילדים סטיבן ואן (צילום: AP) (צילום: AP)
משפחת פטראוס, כולל הילדים סטיבן ואן(צילום: AP)

 

הולי ודיוויד פטראוס התארסו ב-12 במאי 1974, והתחתנו ביולי של אותה השנה. לימים, כשדיוויד עלה לגדולות, סיפקו השניים לתקשורת הצהרות שבנו להם תדמית של זוג למופת. "הערצתי את האינטליגנציה שלו וחשבתי שהוא נהדר", סיפרה הולי על ראשית ימי היכרותם, "לא יכולתי לחזות עד כמה רחוק זה יילך". "היא מקור הכוח הגדול ביותר של תמיכה, ייעוץ חכם ואהבה שיכול להיות לחייל", גמל לה ראש ה-CIA.

 

"היא אישה חזקה"

אלא שלאורך השנים נאלצה הולי להתמודד גם עם טענות כאילו פטראוס התחתן איתה בשל ייחוסה המשפחתי, כדי להשיג

קידום קל יותר בצבא. "אני לא טיפשה", אמרה פעם לעיתונאית לינדה רובינסון, "לא הייתי מתחתנת עם מישהו שרוצה להתחתן איתי רק מתוך אינטרס. התחתנו כי התאהבנו".

 

בכל אותן השנים נותרה הולי האישה החזקה העומדת מאחורי הקצין הנערץ: במשך תקופות ארוכות, כשהוא היה בשליחויות מעבר לים, היא גידלה לבד את בנם ובתם. ב"אינדיפנדנט" הבריטי נכתב כי עבור זוגות רבים שבהם אחד מבני הזוג הוא איש צבא, היו הולי ודיוויד פטראוס דוגמה לזוג אידיאלי.

 

בשנים האחרונות, משבגרו ילדיה, הפכה הולי לפעילה במיוחד בזירה הציבורית, והקדישה את עצמה להגנה על זכויותיהן של משפחות שבהן מחזיקים ההורים בקריירה צבאית. היא מונתה לסגנית המנהלת של הלשכה להגנת הצרכן, ופעלה רבות למניעת פגיעה של בנקים במשפחות של אנשי קבע. מלבד זאת היא נוהגת לבקר במתקנים צבאיים ולהעיד בפני ועדות של הקונגרס על הקשיים שבהם נתקלות משפחות אלה.

 

הגנרל פטראוס עם רעייתו הולי. המכרים: היא אישה חזקה (צילום: AP) (צילום: AP)
הגנרל פטראוס עם רעייתו הולי. המכרים: היא אישה חזקה(צילום: AP)

 

רק באוקטובר האחרון חגגו בני הזוג פטראוס בחתונת בתם אן, ואנשים שהשתתפו בחתונה סיפרו ל"אינדיפנדנט" שהמשפחה נראתה מאוחדת ואוהבת. לפי העיתון, הגנרל במיל' דיק קין שהשתתף באירוע סיפר: "כשארוחת הערב

הסתיימה, הולי ודייב פשוט קרנו. הם הסתובבו ברחבי המקום ואמרו שלום לחבריהם ולבני משפחתם".

 

מכרים של הולי פטראוס התראיינו ביומיים האחרונים - מי בעילום שם ומי בשם מלא - לכלי תקשורת שונים. הם סיפרו על אישה חזקה, שהפכה במרוצת השנים ללוביסטית נודעת בוושינגטון ולאישיות חביבה ואהודה על רבים, והביעו תקווה שתצלח את התקופה הקשה המצפה לה. כך או כך, מאז התפוצצות הפרשה קולה של הולי - כמו של כל הדמויות האחרות המעורבות בפרשה למעט הגנרל פטראוס עצמו - לא נשמע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
הולי פטראוס. הפכה ללוביסטית נודעת
צילום: AP
צילום: EPA
ראש ה-CIA הפורש. "הפגנתי שיקול דעת לקוי"
צילום: EPA
הזוג פטראוס מפגין אהבה. חגג בחתונת בתו
צילום: AP
צילום: AP
המאהבת ברודוול. נשואה ואם לשניים
צילום: AP
מומלצים