שתף קטע נבחר

לא מסתפק בביואיק: ליצמן מבקש BMW 528

סגן שר הבריאות זכאי לתנאים של שר הכוללים גם מכונית שרד. כשהאאודי שלו הושבת שכרו עבורו ביואיק, אך הוא ביקש BMW. האוצר מבקר: לא נהוג להחליף מכוניות בתקופת בחירות

העובדה שהבחירות בפתח ושכל השרים הסתפקו ברכב צנוע יחסית לא מרשימה במיוחד את סגן השר יעקב ליצמן, שמבקש לקבל מכונית BMW יוקרתית.

 

בחירות 2013 - כל הכתבות בחדשות ynet

 

ליצמן הוא אמנם סגן שר, אך על פי ההסכם הקואליציוני הוא זכאי לתנאים של שר ובכלל זה רכב שרד. עד לאחרונה נסע ליצמן באאודי 6, אך לפני כחצי שנה עברה המכונית תאונה והושבתה. מאז נוסע סגן השר בביואיק שכורה. לאחרונה הגיש בקשה לקבל BMW 528, אחד משני הדגמים שזכו במכרז המדינה למכוניות שרים, ובקשתו אושרה. ליצמן הוא השר הראשון והיחיד שבחר בכלי רכב זה.

 

גורמים באוצר מתחו ביקורת חריפה על האישור ותהו מדוע לא ימשיך ליצמן לנסוע ברכב השכור עד הבחירות. "בתקופת בחירות לא נהוג להחליף מכוניות, ובוודאי שלא לתת מכונית מנקרת עיניים בתקופה של קיצוצים", אמרו. לטענתם, אם ליצמן לא ימונה לשר אחרי הבחירות כלי הרכב אמור לעבור למחליפו, אבל אם המחליף יבקש רכב צנוע יותר המדינה עלולה "להיתקע" עם מכונית חדשה ויקרה.

 

מלשכתו של ליצמן נמסר כי "סגן השר לא פנה לשום גורם באשר לרכב חדש. כלי הרכב אושר בהליך מקובל וחוקי". ממשרד האוצר נמסר כי "מכוניתו של ליצמן נדרשה להחלפה דחופה, וההחלטה התקבלה עוד טרם ההכרזה על הבחירות". 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האאודי של ליצמן, אחרי התאונה
צילום: אוריה תדמור
ליצמן. הבקשה אושרה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים