שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

הרופא מפרשת א-דורה פרש: "אתגבר על הסרטן"

ד"ר יהודה דוד, שניסה לטהר את ישראל מההאשמות שצה"ל הרג את הילד הפלסטיני מוחמד א-דורה, פרש מהפריימריז של מפלגת הבית היהודי ויקדיש את זמנו לטיפול במחלה שפרצה בגופו. "אם אעשה את הדברים נכון, אתגבר על המחלה"

הוא ניהל קרב למען שמה הטוב של מדינת ישראל, הוא שאף לרוץ לכנסת, אבל התוכנית נקטעה: באחרונה התגלה סרטן בגופו של ד"ר יהודה דוד, והוא החליט להקדיש את כל זמנו לטיפול במחלה.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

ד"ר דוד (59) מיהוד, רופא אורתופד ואב לשלושה, עלה לכותרות בעקבות ניסיונו לטהר את מדינת ישראל מההאשמות כי צה"ל הוא שהרג את הילד מוחמד א־דורה בשנת 2000. דוד הגיש לבית המשפט בצרפת הצהרה ובה נטען כי צלקות שהראה אביו של הילד לא נגרמו מירי צה"ל, כפי שהוא טען, אלא היו על גופו קודם לכן. דוד טען כי טיפל במקרה באב לפני האירוע בנצרים - כבר אז היו הצלקות על גופו. אביו של הנער הגיש תביעת דיבה נגד ד"ר דוד - וזכה. דוד ערער, ובפברואר התקבל ערעורו והוא זוכה.

 

לאחר שסיים את המערכה החליט ד"ר דוד להסתער על היעד הבא - ולהתמודד לכנסת מטעם הבית היהודי. בחודש מרס, לאחר שבמשך שנים ארוכות חש ברע, אובחן בגופו סרטן. למרות המחלה המשיך כרגיל, ותוך שהוא מקבל טיפול כימותרפי עבד במלוא המרץ לקראת הפריימריז - שיתקיימו מחר. ביום חמישי שעבר איבד את הכרתו, ובעקבות כך הגיע למסקנה שעדיף להתמקד בטיפול במחלתו, ולזנוח בינתיים את השאיפות הפוליטיות. אתמול הודיע דוד למזכירות המפלגה על פרישתו מהמרוץ.

 

"אנחנו אנשים מאמינים ומתפללים שהכול יהיה בסדר. אני מאמין שאם אעשה את הדברים בצורה הנכונה אתגבר על המחלה", אמר דוד ל-ynet ו"ידיעות אחרונות". "חשבתי שאצליח לנהל את שתי החזיתות - המרוץ הפוליטי והטיפול במחלה. עבדתי כמו מטורף מהבוקר עד הלילה, עד שבשבוע שעבר התמוטטתי והבנתי שאני מותח את הגבול". עם זאת הבהיר הרופא הנחוש שהוא לא מתכוון לוותר, וכי יחדש את ניסיונו להיבחר לכנסת לאחר שיחלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר דוד
צילום: מרק ישראל סלם
מומלצים