שתף קטע נבחר

תובענה פוליטית: הנציבות נגד מרכז הליכוד

בפעם הראשונה תחת ממשלת הליכוד, הגישה נציבות שירות המדינה תובענה נגד עובדת בכירה במשרד לאזרחים ותיקים שנבחרה בניגוד לנהלים למרכז הליכוד

נציבות שירות המדינה הגישה לאחרונה, בצעד יוצא דופן, תובענה משמעתית חמורה נגד עובדת בכירה במשרד לאזרחים ותיקים. על פי הנציבות, העובדת נבחרה כחברה במרכז הליכוד בניגוד לתקנון שירות המדינה, שאוסר על עובדים בכירים לכהן בגופים הבוחרים של המפלגות. העובדת חויבה להתפטר מיידית מחברותה במרכז הליכוד. זו הפעם הראשונה שהנציבות נלחמת בעובדי מדינה בדרגות בכירות שעוסקים בפעילות פוליטית מטעם הליכוד, ועוד תחת ממשלת ליכוד.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

התובענה הוגשה בבית הדין למשמעת של עובדי המדינה נגד מרים ואזנה (50) המשמשת כראש מטה לשכת מנכ"ל המשרד לאזרחים ותיקים, שהוא חלק ממשרד ראש הממשלה. הנאשמת מועסקת בתפקיד מאז שנת 2007 במשרת אמון ודרגתה היא אחת מארבע הדרגות העליונות בסולם הדירוג.

 

לפי התובענה, לפני כחמש שנים חתמה הנאשמת על הצהרה כי איננה מכהנת ב"גוף הבוחר" כמשמעותו בחוק שירות המדינה (סיוג פעילות מפלגתית ומגבית כספים) וכי ידוע לה שהעובר על חוק זה צפוי להעמדה לדין בפני בית הדין למשמעת של עובדי המדינה.

 

על אף הצהרתה, התמודדה ואזנה בבחירות למרכז הליכוד לשנת 2012 ונבחרה בתחילת השנה לחברת מרכז ליכוד מטעם העיר מעלה אדומים. במעשיה אלה, נכתב, "פגעה הנאשמת במשמעת שירות המדינה, לא קיימה את המוטל עליה כעובדת מדינה, התרשלה בקיום המוטל עליה והתנהגה התנהגות שאינה הולמת עובד מדינה ואשר עלולה לפגוע בתדמיתו או בשמו הטוב של שירות המדינה".

 

נציבות שירות המדינה ממעטת בהגשת תובענות משמעתיות נגד עובדים בכירים בשירות בגין חברות בגופים פוליטיים. זוהי סוגיה רגישה שהנציבות נזהרה ממנה בשל לחצים מהדרג הפוליטי. "יש לחץ של פוליטיקאים לעגל פינות בנושא הזה, אולם יש מקרים כמו זה, שבהם הנציבות לא יכולה להעלים עין מהפרה כה בוטה של התקשי"ר", אמרו גורמים בשירות. "עובדי מדינה מחויבים לנורמות ציבוריות ולא יכולים להתנהג כאילו אין דין ואין דיין".

 

מרים ואזנה מסרה בתגובה: "אכן הוגשה קובלנה בעניין אך מאחר שההליך תלוי ועומד, לא אוכל להתייחס לפרטים. יחד עם זאת יש לי סיבות רבות וטובות להאמין כי הקובלנה תתברר כלא כלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ועידת הליכוד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים