שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

אחרי ש"הסתפק" במקום 7: כצל'ה ישוב למקום 2

לאחר שח"כ יעקב כץ התהדר בצעד אלטרואיסטי וביקש לשבץ עצמו במקום השביעי ברשימת האיחוד הלאומי - הוזמנו רבני המפלגה לפעול ולהשיב לו את כבודו. הגרסאות בדבר מי שעומד מאחורי הצעד - חלוקות. חברי המרכז יידרשו להכריע

כשבועיים בלבד אחרי שהודיע ח"כ יעקב (כצל'ה) כץ כי הוא "מטיל פצצה" ומבקש לשריין לו את המקום השביעי במפלגת האיחוד הלאומי, מתברר כי יו"ר האיחוד הלאומי לא ממש התכוון להידרדר לשם. סיכום שהושג השבוע בין רבני המפלגה ויובא לאישור חברי המרכז, אמור להבטיח לח"כ כץ את המקום השני ברשימה ואת התפקיד הבכיר של המפלגה בכנסת הבאה.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים בחדשות ynet

 

בישיבה שערכו חברי המרכז לפני כשבועיים ביקש כצ'לה את רשות הדיבור ואמר כי הוא מאמין בכוחה של המפלגה המתחדשת שתביא לא מעט מנדטים, וכאקט של דוגמה אישית הוא מוכן לוותר על המקום הראשון ומבקש להציב לפניו מועמדים מזרחיים וצעירים.

 

אלא שמאחורי הקלעים, סיפרו גורמים באיחוד הלאומי, המציאות הייתה שונה: חבר הכנסת הוותיק חשש מהדחה מראשות המפלגה ועל מנת למנוע מבוכה, הדיח את עצמו בנימוק של ויתור אישי. ימים ספורים לאחר מכן, לדברי הגורמים, כצ'לה כבר התחרט וניסה לסלול לעצמו את הדרך חזרה לצמרת הרשימה. לטובת המטרה נרתמו גם רבני המפלגה שניסו בימים האחרונים לפשר ולהשיב לו את מקומו או מקום גבוה אחר ברשימה.

 

בסביבת ח"כ כץ נשמעת גרסה אחרת לגמרי: מקורבים לו טוענים כי הופעל עליו לחץ גדול לחזור בו מההחלטה ולהסכים להתברג בצמרת הרשימה. "10 ימים הוא התלבט", אמרו המקורבים, "רק לאחר מכן התרצה והסכים".

 

באיחוד הלאומי טענו כי הסיכומים האחרונים הגיעו לאחר שכצל'ה איים בפרישה מהמפלגה ומהכנסת ובשל כך נדרשו לפייס אותו. על פי הסיכום שאליו הגיעו הרבנים, ובעצה אחת איתו ועם ח"כ אורי אריאל, הוחלט כי כצל'ה יקבל את המקום השני ברשימה ואת התפקיד הבכיר בסיעה. החלטה זו, כמקובל באיחוד הלאומי, תידרש לעבור את אישור חברי המרכז, שחלקם כבר ביקרו אותה בחריפות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעקב כץ. לאישור חברי המרכז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים