שתף קטע נבחר

ניו זילנד: תכנן להשליך צואה על צ'רלס וקמילה

סם ברקנוב ידוע בארצו כמתנגד חריף של בית המלוכה הבריטי. כשיורש העצר ורעייתו ביקרו באוקלנד, הוא ניצל את ההזדמנות והכין להם הפתעה - גללי סוסים מעורבבים במים. אלא ששוטרים שהיו במקום סיכלו את מזימתו. איזה עונש הוא קיבל?

בית משפט בניו זילנד הרשיע היום (יום ג') אדם מבוגר שתכנן להשליך צואה על הנסיך צ'רלס ורעייתו קמילה במהלך ביקורם בעיר אוקלנד.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

עוד כתבות בעולם :

האו"ם: יותר מ-2.5 מיליון סורים נעקרו מבתיהם

חנינה לרוצח, מאסר להעלבת המלך. זוהי תאילנד

ארה"ב: דרסה את בעלה כי לא הצביע בבחירות

הרומן מסתבך: מפקד הכוחות באפגניסטן נחקר

 

סם ברקנוב, בן 74 שמתנגד למוסד המלוכה הבריטי, כפר באשמה בבית המשפט ואמר שלא תכנן לתקוף את הזוג המלכותי. דבריו לא הרשימו את בית המשפט, שהורה לו לשמור על מרחק של 500 מטרים לפחות מצ'רלס וקמילה.

 

"הייתי עושה את זה". ברקנוב יושב על פח אשפה הפוך (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"הייתי עושה את זה". ברקנוב יושב על פח אשפה הפוך(צילום: AFP)

עדיין חוגגים את "יובל היהלום" למלכה אליזבת השנייה. צ'רלס וקמילה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
עדיין חוגגים את "יובל היהלום" למלכה אליזבת השנייה. צ'רלס וקמילה(צילום: AFP)

 

כמה דקות לאחר סיום הדיון בבית המשפט, סיפר ברקנוב לעיתונאים כי הוא רכש גללי סוסים וערבב אותם עם מים כדי שיהפכו לסוג של "דייסה" ותכנן להשליך את זה על יורש העצר הבריטי ואשתו. "הייתי עושה את זה", הוא סיפר לכתבים בעת שישב על פח אשפה הפוך. לדבריו, הוא רצה למחות על המעמד המיוחס של הנסיך צ'רלס.

 

ברקנוב, שתואר על ידי משטרת ניו זילנד כ"מתנגד מלוכה ידוע", נעצר אתמול זמן קצר אחרי שהזוג המלכותי נפגש עם תושבים באוקלנד. צ'רלס וקמילה ביקרו בניו זילנד כחלק מחגיגות "יובל היהלום" של המלכה אליזבת השנייה, שבהן מציינים 60 שנה להכתרתה. המשטרה המקומית מסרה כי היא עצרה את ברקנוב בטרם הגיע הזוג המלכותי למקום.

 

בשנת 1994 ניסה ברקנוב לעשות מעשה דומה - לרסס במטהר אוויר לעבר צ'רלס - בעת ביקורו בניו זילנד. לדבריו, מטרתו הייתה "להסיר את הסירחון של המלכות". בשנת 1988 הוא השליך דלי של צואת סוסים על מכונית שנשאה את מלך ספרד חואן קרלוס במהלך ביקורו במדינה והורשע בהפרת הסדר הציבורי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
המעמד המיוחס לא מגיע לו? הנסיך צ'רלס
צילום: AFP
צילום: AFP
מתנגד ידוע לבית המלוכה. ברקונוב
צילום: AFP
מומלצים