שתף קטע נבחר

גפני: "לפיד מתאים להיות חמורו של נתניהו"

בכנס שאופיין בהתקפות פוליטיות מרובות מטרות, הטיחו בכירי יהדות התורה ביקורת בראש הממשלה, בצמרת ש"ס וביו"ר "יש עתיד", לא לפני שהזהירו אותו מפתיחת קמפיין שלילי נגדם

אם תשאלו את בכירי יהדות התורה, קמפיין הבחירות כבר נמצא בשיאו. היום (ג') התייצבו שני בכירי הסיעה, משה גפני ויעקב ליצמן בכנס הנבחרים החרדיים בניר עציון, וירו לכל הכיוונים: יאיר לפיד, בנימין נתניהו, ואפילו השותפה הטבעית ש"ס - כולם שימשו כמטרות פוליטיות.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים בחדשות ynet

 

"יאיר לפיד בדיוק מתאים להיות חמור ההובלה של ביבי נתניהו", אמר יו"ר ועדת הכספים גפני מול קהל אוהד שהורכב רובו ככולו מחרדים. סגן שר הבריאות הבטיח מערכת בחירות סוערת, והצהיר כי "אם לפיד יעלה קמפיין נגדנו בעניין הגיוס, נזכיר לכולם בדיוק מה יאיר לפיד עשה בצבא", ברומזו לשירות של יו"ר "יש עתיד" בביטאון הצבאי "במחנה".

 

ליצמן וגפני. "יותר גדולים מקדימה, העצמאות ואמסלם" (צילום: אלי סגל) (צילום: אלי סגל)
ליצמן וגפני. "יותר גדולים מקדימה, העצמאות ואמסלם"(צילום: אלי סגל)

 

גפני אף התייחס לתנאי המשא ומתן הקואליציוני העתידי, והבהיר על רקע הדיווחים על כוונת לפיד לדרוש את תיק החינוך עבור שי פירון, שממוקם במקום השני ברשימתו, כי "לא נסכים בשום פנים ואופן שהוא יהיה שר החינוך של מדינת ישראל".

 

גפני, שהעריך כי סיעתו "תהיה גדולה יותר מקדימה, העצמאות ואמסלם גם יחד", תקף בחריפות גם את הליכוד, אף שהבהיר כי בכוונתו להמליץ על נתניהו כראש הממשלה הבאה. "לאלו החרדים שמצביעים למפלגה החילונית הליכוד יש לי משפט אחד להגיד לכם: אין לכם מושג איזה שבעה מדורי גיהנום עברנו מהליכוד. כרגע זה נראה שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה, אבל מי שמכיר את ביבי יודע שאצלו מה שנוח לו גובר על הכרת הטוב".

 

"שר האוצר - ישי או דרעי" 

ליצמן, הממוקם בראש הרשימה המאוחדת של יהדות התורה, הבטיח כי "אם נלך יחד, יהדות התורה וש"ס, נדרוש את תפקיד שר האוצר לאלי ישי או לאריה דרעי". גפני העריך בכפוף לכך כי "שר אוצר חברתי הרבה יותר מתאים לישי, ביקשתי מדרעי עזרה במשבר הגיוס שיתערב מול חברו, שר החוץ אביגדור ליברמן. הוא ניסה ולצערי לא הצליח לעזור

לנו".

 

למרות דברים אלה, בחר גפני לתקוף את התנהלות בכירי ש"ס בחלק אחר של הפאנל, שהתייחס לאפליה העדתית במוסדות החינוך. "הם מדברים על אפליה? אני עובד חודש וחצי להכניס בת מאלעד לסמינר, לא מסכימים לקבל אותה כי כבר קיבלו את הבנות של ראשי ש"ס. אין מספיק מקום לספרדיות בבתי ספר וסמינרים של האשכנזים כיון שהמקומות מאוישים בידי ילדי בכירי ש"ס".

 

גפני אף הוסיף עקיצה מרומזת באומרו כי "חברי סיעת יהדות התורה לא נחשדו ולא הואשמו מעולם בפלילים, הם לא דואגים לעצמם, רק לכלל הציבור. אנחנו משקיעים כסף וכוח כל השנה ואנשים בסוף מצביעים ש"ס, למה?", תהה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעקב ליצמן
צילום: אלי סגל
משה גפני
צילום: אלי סגל
יאיר לפיד
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים