שתף קטע נבחר

ליברמן: נמאס לשמוע הבכי לגבי העניין החברתי

שר החוץ אמר כי ההוצאות הביטחוניות גדולות ולכן אנחנו "צריכים להבין היכן אנו חיים". הוא התייחס ליו"ר העבודה ואמר: "כשאני שומע את יחימוביץ', אני חושב שזה לנין"

המצב הביטחוני גרם למצב הכלכלי: שר החוץ, אביגדור ליברמן, תקף בצהריים (יום ד') את המחאה החברתית: "נמאס לי לשמוע את הקיטורים והבכי במדינה", אמר בסיור במרכז האקדמי באריאל.

 

"אני לא רוצה להיות פתטי, אבל אני אזכיר מה שאמר קנדי - אל תשאלו מה המדינה וכדומה. יש הרבה בעיות אמיתיות, אבל חייבים להבין איפה אנחנו חיים. יש פה הוצאות ביטחוניות. משווים אותנו ל-OECD ולאירופה, אבל כאן הוצאות הביטחון גדולות פי 10", אמר.

 

 

ליברמן גם תקף בחריפות את יו"ר העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ': "אל תקנו את כל הבלופים והתעמולה הבולשביקית. אני שומע את יחימוביץ' וחושב שאני שומע סיסמאות של לנין. לא נשארו פה טייקונים, רק פושטי רגל".

 

שר החוץ ליברמן. "אל תקנו בלופים" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
שר החוץ ליברמן. "אל תקנו בלופים"(צילום: אוהד צויגנברג)

 

הוא גם התייחס בדבריו לטיוטת המסמך של משרד החוץ, שלפיו ישראל תפעל להדחת הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, אם זה יקבל הכרה באו"ם למדינה. "הפנייה של אבו-מאזן לאו"ם היא טרור מדיני נטו. הבהרנו לכל הגורמים שמדובר בשבירת כלים עם השלכות מרחיקות לכת. כל המטרה היא בשביל להציל את עצמו. הוא ראה מה קרה לפטרון שלו מובארק, לבן עלי ולקדאפי. הוא מנסה להציל את עצמו ואת משפחתו".

 

עוד בחדשות ynet:

 

ליברמן התייחס גם למצב הביטחוני בדרום הארץ. "אי אפשר למגן את עצמנו לדעת וההגנה הכי טובה היא התקפה", אמר שר החוץ. "מה שנעשה עד היום זה כאילו קבוצת כדורגל שמשחקת בונקר על קו שער. זה לא סוד, הגישה שלנו היא

 שיש למגר את שלטון הטרור בעזה. אני מקווה שהממשלה הזאת לא מתכוונת להשלים עם המציאות. עצם העובדה שארגון טרור קובע ושולט בגובה הלהבות וממשיכים לירות, כל זה הוא בלתי סביר".

 

הוא הוסיף כי במקום להתמקד בהפסקות אש יש להתמקד בהרתעה, כדי "שלא ינסו אותנו". הוא הוסיף כי ישראל "לא מחפשת הרפתקאות או מנסה להתגרות, אבל חייבת להיות תשובה מוחצת למי שמנסה להתגרות בנו, כדי שבפעם הבאה לא ינסו אותנו".

 

יחימוביץ': חזרת אולמרט - הרס המערכת וסאובה

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', תקפה היום בכנס "שינוי שיטת הממשל" באוניברסיטת תל אביב את כוונת ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, לחזור לחיים הפוליטיים. "זו לא הרצפה שעקומה, זה הרקדנים שהם לא משהו.

 הבעיה היא לא במשילות אלא במי שמושל", אמרה יחימוביץ'. "יש עכשיו דיבור אינטנסיבי על חזרתו או אי חזרתו של אדם, שרק עכשיו הורשע בדין, עדיין יושב על ספסל הנאשמים במשפט אחר והוגש נגדו ערעור נוקב על הסעיפים שבהם זוכה. אדם, שכשהיה ראש הממשלה ניהל מערכה פרועה נגד רשויות החוק, בתי המשפט, המשטרה, הפרקליטות ומבקר המדינה. כל מי שיאפשר לאדם כזה לחדור למערכת הפוליטית משתף פעולה עם הרס המערכת וסאובה. זה מחזיר אותי לכך שהבעיה המרכזית שלנו אינה בשיטת הממשל אלא בתכנים שלה, בחזון שלה, בערכים שלה, ביכולת הביצוע של המנהיגים - בואו נתחיל בזה ותהיה לנו מדינה טובה יותר".

 

מלבדה, התייחסה גם ציפי לבני למצב הפוליטי ואמרה אף היא כי "שיטת ממשל גרועה אינה תירוץ לפוליטיקאים גרועים. גם בשיטת ממשל גרועה יש פוליטיקאים טובים שטובת הציבור עומדת למול עיניהם".

 

לבני, שעדיין לא החליטה אם לרוץ לכנסת בבחירות הקרובות, דיברה בכנס בנושא שינוי שיטת הממשל באוניברסיטת תל אביב כי "ביום הבחירות רצון העם צריך לבוא לידי ביטוי. ניסיון העבר לשני פתקים נכשל כי זה הביא ליכולת נמוכה בתפקודו של ראש הממשלה. לכן יש חשיבות ליצירת מפלגות גדולות ויש משמעות לגושים".

 

בהכנת הידיעה השתתף בועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
השר ליברמן תוקף
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים