שתף קטע נבחר

נועם שליט על החיסול: "גלעד עדיין מעכל"

אחמד ג'עברי תכנן את החטיפה והחזיק בו במשך יותר מחמש שנים, אבל לפי האב - גלעד שליט לא הביע שמחה לאיד. "סיפרתי לו על החיסול, לא שמעתי ממנו שמחה לאיד", אמר נועם שליט

"יכול להיות שהוא עדיין מעכל את העניין, יכול להיות שהוא עוד חושב על זה, אבל הוא בעיקר מסתכל קדימה ולא אחורה. לא שמעתי ממנו שום דבר בעניין, לא שמחה לאיד ולא אחר". כך אמר לפנות ערב (יום ד') נועם שליט שנשאל על תגובתו של גלעד שליט לחיסולו של רמטכ"ל חמאס אחמד ג'עברי. לדבריו, "מדובר בבן אדם עם הרבה דם על הידיים. בשנים האחרונות הוא לחם נגד אזרחים חפים מפשע כששיגר טילים לעבר אוכלוסייה אזרחית".

 

חיסול ג'עברי - כתבות נוספות

  

ג'עברי נחשב לאיש שעמד מאחורי תכנון חטיפת בנו, ניהל את המשא ומתן לשחרורו ואף מסר אותו באופן אישי במעבר הגבול במצרים. שליט האב אישר שעדכן את גלעד בידיעה על החיסול בעזה, שכן הוא עצמו אינו מאזין לחדשות, אך לדבריו בנו עדיין לא הגיב על החדשות. שליט הדגיש כי למרות הכאב שהסב ג'עברי לבנו גלעד ולמשפחה, "לא מדובר בעניין אישי אף על פי שג'עברי הסב לגלעד ולמשפחתי סבל רב במהלך השנים".

 

נועם שליט הוסיף כי החיסול היה חייב לבוא, "כאיתות הרתעתי לכיוון חמאס, ואני מקווה שהאיתות נקלט בצד השני. מאידך, זה לא יסיים את מעגל האלימות האינסופי. החמאס לא עומד להיעלם, עזה לא עומדת להיעלם, והפלסטינים לא עומדים להיעלם. למי שיש אשליות למוטט את שלטון החמאס, הרי זה מה שיביא את הג'יהאד האיסלאמי, ואם נמוטט את הג'יהאד האיסלאמי יבוא אל-קאעידה וכן הלאה".

 

לדבריו, "בסופו של דבר נצטרך למצוא ערוצי הידברות עם החמאס, בין שישירים ובין שעקיפים. החמאס הוא הישות השלטת בעזה, אנחנו השכנים של עזה, ובסופו של דבר נצטרך להגיע איתם להסדרים או הסכמים. אולי בסופו של דבר נדבר איתם, ונביא אותם

למצב שהם מבינים שכדאי להם, לטובתם, אם הם רוצים לשמר את השלטון והממשל שלהם בעזה, אולי לא לאהוב אותנו אבל לפחות לשמור על גבול שקט".

 

בחמאס, כצפוי, הגיבו בחריפות רבה על החיסול. הזרוע הצבאית של הארגון פרסמה הודעה קצרה שבה נכתב כי "הכיבוש פתח על עצמו את שערי הגיהנום". בכיר חמאס בעזה, איסמאעיל אל-אשקר, אמר: "האפשרויות של ההתנגדות כעת הפכו להיות פתוחות והן כוללות פיגועי התאבדות ופיגועי איכות בתוך הערים הישראליות. ההתנגדות יכולה להסב ייסורים לישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט עם בנו גלעד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים